• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

25-lecie KMS: Krystyna Prońko & Jan Konop Big Band (8 opinii)

Z okazji 25-lecia PTH Kąpielisko Morskie Sopot, operatora Mola w Sopocie, zapraszamy na premierę wyjątkowego przedsięwzięcia muzycznego: wspólnego recitalu Krystyny Prońko oraz Jan Konop Big Band. Koncert poprzedzi występ zespołu Alicji Serowik.

sie 2

piątek, godz. 20:00

Sopot,
bilety 178-220 zł
Kup bilet
lis 9

sobota, godz. 19:00

Gdańsk Sopot,
bilety 149 zł
Kup bilet
KĄPIELISKO MORSKIE SOPOT
To jedna z największych i najstarszych prywatnych firm w Sopocie, wieloletni operator Mola, organizator wydarzeń kulturalnych i sportowych, a także mecenas festiwalu literacko-teatralnego BETWEEN.POMIĘDZY i sponsor klubu rugby Ogniwo Sopot.

jazz - koncerty w Trójmieście


W 1993 roku KMS był organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Piosenki w Sopocie, a w 2001 roku - Igrzysk Polonijnych, które zgromadziły ponad tysiąc Polonusów z całego świata. Dzięki współpracy z partnerami zewnętrznymi na Molo pojawiali się artyści tej klasy co Björk, Foo Fighters, Radiohead, Ice-T, Joe Satriani, George Clinton czy Morcheeba. KMS to także inicjator i współorganizator słynnych zawodów w skoku o tyczce "Tyczka na Molo", a także partner regat Energa Sopot Matchrace w randze eliminacji mistrzostw świata. Dzięki współpracy z Outdoor Cinema od kilku lat na Molo organizowany jest największy w Polsce letni festiwal filmowy "Orange Kino Letnie Sopot - Zakopane".

W 2008 roku Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał KMS brązowy medal "Gloria Artis" za organizowany i finansowany przez firmę Sopot Molo Jazz Festival (w tym roku odbędzie się jego 20-a edycja).

KRYSTYNA PROŃKO
Absolwentka Akademii Muzycznej Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, w Katowicach (dyplom 1979 z nagrodą ówczesnego rektora Henryka Góreckiego). Amatorską pracę artystyczną rozpoczęła od rodzinnego zespołu "Refleks" w którym grali jej bracia Piotr na saksofonie i Wojtek na gitarze basowej i skrzyknięci, muzykujący koledzy, w Gorzowie Wlkp. Z tym zespołem była nagradzana na Festiwalu Awangardy Bitowej w Kaliszu w 1968 i 1969 r. Po rozpadnięciu się zespołu 1970 r. otrzymała zaproszenie do pracy w chórku towarzyszącym Czesławowi Niemenowi. Ta współpraca była znakomitym wprowadzeniem do show businessu w Polsce w latach siedemdziesiątych XX wieku. Potem zaczęła współpracować, również w chórkach, ze Skaldami oraz Czerwonymi Gitarami.Po usamodzielnieniu się rozpoczęła współprace z Januszem Komanem i zespołem Koman Band z którym dokonała wielu nagrań radiowych, płytowych, programów TV. W latach siedemdziesiątych dokonała kilku nagrań z orkiestrą Big Band Guntera Golasha w Berlinie. W kraju stale współpracowała z Orkiestrą Studia Jazzowego Polskiego Radia w Warszawie, a w latach 1987-1989 z Orkiestrą Big Band Gustawa Broma.

Jest wielokrotna laureatką Festiwalu Opolskiego. Występowała także na Festiwalu w Sopocie, na Jazz Jamboree, a także na wielu festiwalach i koncertowych trasach zagranicznych. W latach 90-tych prowadziła autorskie audycje radiowe i telewizyjne. Od 1991 r. prowadzi firmę P.M. Krystyna Prońko , której celem jest kontynuacja pracy artystycznej pod własnym szyldem oraz wydawnictwo w którym ukazało się wiele samodzielnie wydanych płyt. W latach 2000 - 2010 prowadziła klasę śpiewu na UMCS w Lublinie.

W swym dorobku ma niezaprzeczalne polskie hity - "Deszcz w Cisnej", "Jesteś lekiem na całe zło", "Małe tęsknoty", "Złość", "Poranne łzy" czy "Papierowe ptaki". Z równa łatwością śpiewa pop jak i standardy jazzowe. Lubi mieszać gatunki muzyczne ze sobą, bo jak mówi "nużące jest śpiewanie ciągle tego samego".

W październiku 2008 otrzymała z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego srebrny medal "Gloria Artis".

Jan Konop
Jan Konop
JAN KONOP BIG BAND
Orkiestrą założona w 2009 roku z inicjatywy trójmiejskich muzyków, wykonująca oraz propagującą muzykę jazzową i bigbandową. Jego członkowie to najzdolniejsi studenci i absolwenci Wydziału Jazzu AM w Gdańsku, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu oraz Łodzi.

Liderem orkiestry jest Jan Konop, doświadczony muzyk, puzonista i dyrygent, dawniej członek orkiestr jazzowych: Big Band Gdańsk - Jerzego Partyki, Big Band Katowice -Zbigniewa Kalemby, Andrzeja Zubka, Teatru Rozrywki w Chorzowie, Big Bandu PSJ w Bydgoszczy, Big Warsaw Band, Kukla Band - Zygmunta Kukli oraz słynnego Alex Bandu Aleksandra Maliszewskiego.

Jan Konop Big Band składa się z sekcji dętej (4/5 trąbek, 4 puzony, 5 saksofonów) oraz sekcji rytmicznej (fortepian, gitara, kontrabas, perkusja). Wraz z zespołem często występowali zaproszeni soliści i wokaliści, m.in.: Jan "Ptaszyn" Wróblewski, Jarosław Śmietana, Wojciech Karolak, Adam Czerwiński, Maciej Sikała, Cezariusz Gadzina, Karen Edwards, Billy Neal, Z-Star, Peter Weiss, Ewa Bem, Ewa Uryga czy Grażyna Łobaszewska.

Orkiestra, poza współpracą z wybitnymi muzykami, może pochwalić się również serią nagród zdobytych na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach i festiwalach, m.in.:

- Grand Prix na XV Mezinárodním Hudebním Festivalu Česká Kamenice 2014 (Česká Kamenice/Czechy, 13-15.06.2014)
- Grand Prix na 16 Big Band Festiwalu w Nowym Tomyślu
- I nagrodę na IV Big Band Festiwalu w Bydgoszczy
- nagrody indywidualne dla najlepszego muzyka dla członków JK Big Bandu
(Paweł Niewiadomski - Nowy Tomyśl i Jakub Hajdun - Česká Kamenice/Czechy

W chwili obecnej w skład zespołu wchodzą:
- trąbki: Tomasz Grzegowski, Jakub Domański, Emil Miszk, Paweł Hulisz, Robert Bracki;
- puzony: Paweł Niewiadomski, Łukasz Rakalski, Piotr Żarnoch i Dawid Klahs;
- saksofony: Aleksander Kamiński, Marcin Janek, Szymon Łukowski, Marcin Stefaniak, Łukasz Juźko;
- sekcja rytmiczna: Michał Marek Ciesielski, Michał Zienkowski, Krzysztof Słomkowski, Adam Golicki.


Alicja Serowik
Alicja Serowik
ALICJA SEROWIK
Wokalistka jazzowa pochodząca z Podlasia. Ukończyła z wyróżnieniem studia na kierunku Jazz i muzyka estradowa, specjalność wokalistyka jazzowa w Akademii Muzycznej w Gdańsku (I st. w klasie Grzegorza Piotrowskiego, 2012; II st. w klasie Krystyny Stańko) oraz Szkołę Estradową I i II st. im. Anny German w Białymstoku.

DO ŚË - taki tytuł nosi jej debiutancka płyta. Alicja postanowiła wrócić do swoich korzeni i zarejestrować pieśni kurpiowskie w aranżacjach szeroko pojętej muzyki improwizowanej. Jest to projekt sięgający do bogactwa muzyki ludowej, klasycznej i jazzowej. Jest to także próba znalezienia nici porozumienia między tymi różnymi muzycznymi światami. Do udziału w projekcie zaprosiła znakomitych muzyków, a zarazem kolegów z uczelni, o otwartych i szerokich muzycznych horyzontach, a także mocno zarysowanym indywidualizmie: pianistę Michała Marka Ciesielskiego, odpowiedzialnego również za aranżacje wybranych utworów, kontrabasistę Piotra Szajrycha oraz perkusistę Adama Golickiego.

Opinie (8)

  • najs!

    • 3 0

  • bez urazy (3)

    ale ta kobieta to tak marnie śpiewa, sprawdziłem. polecam you tube.pl

    • 0 8

    • Krystyna (2)

      dobra była kiedyś - miała kawałek dobrego głosu. Pamiętam przeboje - Małe tęsknoty, Jesteś lekiem na całe zło, Papierowe ptaki, Modlitwa o miłość prawdziwą, Za czym kolejka ta stoi, Po co ci to po co. Chętnie obejrzę.

      • 1 0

      • Wspaniały koncert

        Głos pani Krystyny jest niesamowity, koncert był wspaniały, mam nadzieję,że za rok też wystąpi w Sopocie. Czytałam,że dzisiaj zaśpiewa na festiwalu w Opolu, z przyjemnością obejrzę. Band Konopa rewelacyjny, mam nadzieję,że będzie więcej takich koncertów.

        • 2 0

      • super głos

        Pani Krystyna była dobra i nadal jest dobra, wczorajszy występ nie pozostawia cienia wątpliwości

        • 2 0

  • bez urazy

    ale to chyba kwestia gustu...

    • 2 0

  • Koncert był super !

    Brawo !

    • 5 0

  • Rewelacyjny koncert!

    Koncert rewelacyjny!
    Brawo Prońko - jak zawsze klasa!
    Brawo muzycy z big bandu!
    Również ciekawe aranżacje i świetne wykonanie muzyki kurpiowskiej!
    *****

    • 5 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

  • jazz
    mar 28
    czwartek, g. 20:00
    Sopot, Teatr BOTO
    Mega Mass