Wiadomości

stat

5D Funmotion - możesz spaść z fotela w Madisonie

W Centrum Multimedialnym 5D Funmotion filmy trzeba będzie oglądać z zapiętymi pasami...
W Centrum Multimedialnym 5D Funmotion filmy trzeba będzie oglądać z zapiętymi pasami... fot. trojmiasto.pl

Rusza kino, w którym trzeba przypinać się do foteli, by nie spaść. Nie tylko z wrażenia....a także pojeździć na specjalnych bolidach.
...a także pojeździć na specjalnych bolidach. fot. Łukasz Unterschuetz / trojmiasto.pl
Kino mieści się na drugim piętrze CH Madison.
Kino mieści się na drugim piętrze CH Madison.
Funmotion 5D to oprócz trójwymiarowego obrazu (3D), także inne bodźce: chlapiąca na widza woda, podmuchy wiatru, ciepło ognia, a nawet zapachy ziemi. Dzięki nim widz czuje się, jakby brał udział w akcji pokazywanej na ekranie.

We wrześniu pisaliśmy o otwarciu pierwszego kina 5D w Trójmieście, które powstało w Galerii Przymorze (Centrum Mulimedialne 5D Funmotion nie jest częścią sieci kin "Kino 5 D Extreme"). Nie trzeba było długo czekać na otwarcie kolejnego obiektu, w którym filmy można oglądać w pięciu wymiarach.

Ale Centrum Multimedialne 5D Funmotion właśnie otwarte w CH Madison to coś zupełnie innego. Nowością w nim są specjalnie skonstruowane fotele, które poruszają się w trzech płaszczyznach. To nie delikatne wibracje, lecz bardzo wyraźne i dynamiczne ruchy. Dość powiedzieć, że podczas oglądania filmów trzeba siedzieć z zapiętymi pasami, by nie spaść z fotela. Wyścigi przez pustynne krajobrazy, energiczne wymijanie skał, przeprawy przez ocean czy mijanie kilkudziesięciometrowych stworów sprawia wrażenie jakbyśmy znajdowali się tuż obok nich. A zawrotne tempo pojazdów, pędzących czasem na złamanie karku nie raz sprawi, że nerwowo złapiemy się za fotel w obawie przed niespodziewaną katastrofą.

A do tego deszcz, śnieg, bańki mydlane kiedy płyniemy pod wodą, wiatr osiągający prędkość nawet 60 km/h czy myszy biegające pod fotelami. Wrażenia są niesamowite.

Ale Funmotion to nie tylko kino, ale także wyścigi samochodowe. Po wyjściu z seansu można spróbować swoich sił na symulatorze Formuły 1 i samochodach rajdowych WRC. Specjalne efekty zapewnią aktywne siedzenia kubełkowe i fakt, że dzięki połączeniu sieciowemu, będzie można ścigać się aż na dwóch bolidach w tej samej grze.

Kino Centrum Multimedialne 5D Funmotion jest otwarte od poniedziałku do piątku w godz. 9-21 oraz w niedzielę w godz. 10-20. Seanse będą odbywać się co 15 minut. Kino znajduje się na drugim piętrze CH Madison.

W trakcie jednego seansu będzie można obejrzeć 2 filmy "Ravine Race" i "Obcy" albo "Dracula" i "Glacier". Cena pojedynczego biletu to 12 zł za film, na początek na widzów czekają jednak promocje i rabaty i za tę cenę będzie można kupić bilet na dwa filmy. Na wyścigi na bolidach trzeba będzie zakupić osobne bilety.

Dodaj zdjęcie do artykułu
Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Tytuł:
Treść:
Autor (opcjonalny):
E-mail (opcjonalny):
Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Opinie (razem: 72)

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Najnowsze wiadomości

Kalendarz imprez

kalendarz

Zdjęcia z imprez

    Nowe lokale

    Najczęściej czytane