• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

D.I.Y. hardcore punk fest vol.2

Druga edycja DIY Hardcore Punk Festu odbędzie się w Gdańsku w dniach 14-15 lipca. Na scenie klubu "Negatyw" zaprezentuje się tym razem aż 14 zespołów pochodzących z 5 krajów. Usłyszeć będzie można najróżniejsze odmiany punka - począwszy od stonowanego emo, poprzez old school hardcore i crust, na ultraszybkim fastcore kończąc.

Program koncertów przedstawia się następująco:

14.07.2006 (piątek):

NEW WINDS (Portugalia)
ERANTZUN (Kraj Basków)
AFGANISTAN YE-YE'S (Hiszpania)
MIND POLLUTION
FILTH OF MANKIND
APORIA

godzina 19.00, wstęp 15 zł

15.07.2006 (sobota):

KAKISTOCRACY (USA)
HOPSASALA (Słowacja)
VOCATIO INTERNA (Słowacja)
LOS PUERCOS (Słowacja)
APATIA (Poznań) REGRES (Częstochowa)
EL BANDA (Warszawa)
NEXT VICTIM (Poznań)

godzina 18.00, wstęp 15 zł

W sobotę na boisku przy klubie odbędzie się również mały turniej piłkarski.

NEW WINDS (Portugalia). New Winds to powstała w 1997 roku, zasłużona formacja straight edge hardcore, doskonale znana w całej Europie jak i poza nią. Zespół gra melodyjny old school hardcore z wyczuwalnymi wpływami klasyków gatunku, takich jak Uniform Choice czy 7 Seconds. New Winds to również istotny przekaz i ujmujące teksty, dotyczące wielu społecznych i politycznych problemów współczesnego świata. Ich koncerty to zawsze emocjonujące wydarzenia, obfitujące w obszerne komentarze do utworów i cechujące się niezwykłym kontaktem z publicznością.

Po 10 latach istnieniach zespół postanowił zakończyć swą działalność. Gdańsk ma honor gościć jedną z najbardziej charyzmatycznych, zaangażowanych, autentycznych kapel hardcore w Europie ostatnich lat w ramach jej pożegnalnej trasy!

KAKISTOCRACY (USA). Kwartet pochodzi z Ashville w stanie Północna Kalifornia. Gra oryginalnie brzmiący hardcore punk okraszony zaangażowanymi, politycznymi tekstami. Zespół wydał wiele singli, jednak szerokie uznanie przyniósł mu dopiero album "Cast Away Your Chains And Dance", wydany w tym roku przez legendarną anarchopunkową wytwórnię Profane Existence. Po jego opublikowaniu Kakistocracy wyruszyło na blisko dwumiesięczną trasę koncertową po Europie, której jednym z przystanków jest Gdańsk. Napływające recenzje z dotychczasowych występów amerykańskiej ekipy każą spodziewać się naprawdę żywiołowego koncertu!

APATIA (Poznań). Grupa powstała w 1989 roku, po rozpadzie formacji HCP, zaczynając grać koncerty już po miesiącu działalności. Trzy lata później zespół zarejestrował w studiu Złota Skała materiał na swoją pierwszą płytę zatytułowaną "Walka czy apatia?". W nagrywaniu grupie pomógł Robert Brylewski (Brygada Kryzys, Izrael, Armia, Falarek Band), a w dwóch utworach gościnnie zaśpiewał Tomasz Budzyński (Siekiera, Armia). Godnym uwagi jest fakt, że wydany przez wytwórnię Nikt Nic Nie Wie krążek był pierwszym kompaktem opublikowanym przez scenę niezależną w Polsce. Następne płyty w dyskografii zespołu to siedmiocalowy, winylowy singiel "Punk Floyd" (NNNW, 1993), album "Odejdź lub zostań" (NNNW, 1994) i druga siedmiocalówka "5 piosenek o tym jak niszczyliśmy system" (NNNW, 1995). Rok 1997 przyniósł pierwszą zmianę wydawcy zespołu. Kolejne dwa albumy - "Apatia" (1997) i "100% Vegetarian Band" (2000) opublikowane zostały przez Mami Records. Piąty, i jak dotąd ostatni album Apatii, zatytułowany "Manipulacja-zniewolenie" ukazał się nakładem trójmiejskiego wydawnictwa Trująca Fala. Muzyka zawarta na płytach grupy ewoluowała stopniowo od połamanego hardcore do jego prostszej, żywiołowej postaci, bliskiej korzeniom gatunku. Od momentu swojego powstania Apatia niezmiennie wierna jest hardcore'owej etyce polegającej na utrzymywaniu maksymalnej kontroli nad swoją działalnością, jak i na zainteresowaniu sprawami społecznymi. Stąd wzięło się wydawanie płyt przez zespół wyłącznie w niezależnych wytwórniach, czy też jego udzielanie się w charytatywnych koncertach, np. na rzecz akcji Food Not Bombs czy zapatystowskich szkół i kliniki w Chiapas.

REGRES (Częstochowa) Zespół powstał w 1999 roku w Częstochowie. Od samego początku gra pełen energii pozytywny old school hardcore, istotną wagę przywiązując do przekazu. Szczere, skłaniające do refleksji teksty poruszają zarówno tematy osobiste, jak i społeczne. Regres to zespół dość intensywnie koncertujący, grywał m.in. z takimi grupami jak Post Regiment, Apatia, Reaching Forward, New Winds, What Happens Next?, Bora, Active Minds, Żegota, Analena, Endstand i wieloma innymi. Na koncie ma nie tylko liczne występy w Polsce, ale także koncerty na Słowacji, Węgrzech oraz w Austrii i Czechach. Dotychczasowe wydawnictwa zespołu to CD "Punk rock pozytyw", kaseta "Regres" i znakomity MCD "W naszych dłoniach", który ukazał się kilka miesięcy temu.

MIND POLLUTION (Poznań). Mind Pollution to jeden z najnowocześniej grających zespołów polskiej sceny hardcore punk. W jego muzyce słychać zarówno wpływy Neurosis, jak i miejscami echa szkoły portlandzkiej (np. His Hero Is Gone). Brudne brzmienie, niepozbawione melodii monumentalne kompozycje i potężny głos wokalistki - oto cechy stylu poznańskiej grupy. W ubiegłym roku ukazał się debiutancki album Mind Pollution zatytułowany "Spalone dusze", będący jednym z najciekawszych krążków wydanych w obrębie polskiej sceny hardcore punk w ostatnich latach. Niestety, emigracja gitarzysty spowodowała, że zespół postanowił zakończyć swoją działalność. Koncert w ramach DIY Hardcore Punk Festu będzie jego ostatnim występem...

NEXT VICTIM (Poznań). Zespół powstał w październiku 2005 roku w Poznaniu. Jest to drugi projekt ekipy związanej z Mind Pollution (w składzie zmienił sie jedynie gitarzysta). Next Victim gra ciężką, mroczną, wolną muzykę penetrującą obszary po których poruszają się także Neurosis, Allee der Kosmonauten czy Insuiciety. Zespół występował dotąd m.in. z Children Of Fall, Makiladoras, Antidotum, Oi Polloi, Amandą Woodward czy El Bandą, a w sierpniu wspólnie z niemieckim Idiot Savant wyrusza na trasę koncertową po Skandynawii. Wcześniej Next Victim pojawi się w "Negatywie" w składzie: Gosia - wokal, Adam - gitara, Sebo - bas i wokal, Mihu - perkusja.

EL BANDA (Warszawa). El Banda to zespół, który jak żaden inny zaistniał w ciagu ostatniego roku na polskiej scenie hardcore punk. Nie może to jednak dziwić gdy w składzie kapeli znajdują się doświadczeni członkowie takich formacji jak Antidotum czy legendarny Post Regiment, a przede wszystkim gdy muzyka jest tak bardzo chwytliwa, doskonałe teksty zaś śpiewane są przez pełną charyzmy wokalistkę. Jest więc El Banda jednym z najczęściej grających koncerty punkowych zespołów w Polsce. A to, co podczas występów na żywo można usłyszeć sprawia, że debiutancki krążek grupy powinien być naprawdę wielkim wydarzeniem

FILTH OF MANKIND (Gdańsk) Zespół został założony w 1996 roku w Gdańsku. W jego skład weszli m.in. muzycy tworzący niegdyś takie grupy jak Enough! czy Money Drug. Filth Of Mankind gra mroczny, zmetalizowany crust, w którym wyczuwalne są wpływy Misery czy Amebix. Muzyka zespołu zyskała uznanie nie tylko w Polsce. Grupa koncertowała już w większości krajów Europy zaś jej płyta "The Final Chapter" ukazała się nakładem tokijskiej HG Fact - jednej z wiodących japońskich wytwórni niezależnych. Oprócz dużej płyty Filth Of Mankind ma na koncie także singiel "Czas Końca Wieku" opublikowany przez Scream Records (wydawnictwo prowadzone przez gitarzystę grupy). Recenzent zine'a "Heartattack" napisał o tym krążku m.in.: "wytwarzania dźwięków o takim natężeniu spodziewałbyś się po stadzie niedźwiedzi grizzly, a nie po pięciu istotach ludzkich". W ubiegłym roku Filth Of Mankind odbył trasę koncertową z amerykańskim Provoked, grając m.in. po raz drugi w swej historii na słynnym festiwalu K-Town Fest w Kopenhadze.

APORIA (Tczew). Ten pochodzący z Tczewa zespół założony został w 2001 roku. Przez blisko 4 lata znany był pod nazwą Akcyza. Kwartet grał wtedy punk rock z niewielkimi domieszkami reggae czy hardcore. Akcyza koncertowała m.in. z takimi zespołami jak From Ashes Rise, Infekcja czy Faust Again, zarejestrowała też w studiu materiał, który następnie samodzielnie wydała jako demo CDR zatytułowane "Z Natłoku Myśli". Pod koniec 2004 roku członkowie grupy zdecydowali się zmienić jej nazwę na Aporia. Uznali to posunięcie za konieczne w związku z ewolucją stylu zespołu, przebiegającą zdecydowanie w kierunku emo hardcore. Pod odświeżoną nazwą grupa grała m.in. z Amandą Woodward, Złodziejami Rowerów czy Schizmą. Kilka dni temu ukazała się natomiast pierwsza płyta Aporii - split CD z gdańskim zespołem Dobry Dzień.

wstęp 15pln/dzień

Opinie 1 zablokowana