• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza odwołana

Disney Pixar

Czterech wybitnych kompozytorów, cztery muzyczne style, a do tego kilkanaście kultowych postaci, kilkadziesiąt Oscarów oraz setki milionów widzów na całym świecie - oto Pixar in Concert. Utworom w wykonaniu Polskiej Orkiestry Radiowej pod batutą Marcina Nałęcz-Niesiołowskiego towarzyszyć będą fragmenty kultowych animacji Studia Disney-Pixar wyświetlane na wielkim kinowym ekranie. Trójmiejska premiera będzie zaprezentowana w Mikołajki 6 grudnia, a warszawska tuż po Świętach - 27 grudnia.

maj 12

niedziela, godz. 12:00

bilety 48 - 70 zł
ulgowy 27 - 48 zł
Kup bilet
maj 29

środa, godz. 19:30

Gdańsk Sopot,
bilety 232 - 727 zł
Kup bilet
Czas trwania koncertu: 60 minut

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Wykonawcy:
Polska Orkiestra Radiowa
Marcin Nałęcz-Niesiołowski - dyrygent
Magdalena Miśka-Jackowska - słowo o muzyce

Program koncertu:
Michael Giacchino - Iniemamocni
Randy Newman - Potwory i spółka
Patrick Doyle - Merida Waleczna
Michael Giacchino - Ratatuj
Thomas Newman - Gdzie jest Nemo
Thomas Newman - Wall-E
Randy Newman - Toy Story 2
Michael Giacchino - Odlot
Randy Newman - Auta

Wyjątkowa jakość animacji wytwórni Disney-Pixar to efekt połączenia pasji, doświadczenia i kreatywności. Na sukces studia niestrudzenie pracują najlepsi artyści i informatycy - te dwie zdawałoby się sprzeczne dziedziny Pixar harmonijnie łączy, czego efekty od dwóch dekad możemy podziwiać na srebrnych ekranach. W tym roku mija dokładnie 20 lat od premiery pierwszej części "Toy Story". Przez ten czas niczym nieskrępowana wyobraźnia twórców bezustannie zapewniała nam niezwykłe atrakcje. Czym jednak są najbardziej nieprawdopodobne pomysły wizualne bez równie porywającej muzyki?

Do filmów "Toy Story", "Potwory i spółka" oraz "Auta" ścieżkę dźwiękową skomponował Randy Newman. Jego jazzujący, nieco zawadiacki styl doskonale wpasował się w pełne dowcipu, zwariowane opowieści o przyjaźni i sprycie bajkowych postaci. Thomas Newman, ceniony za ciepłe, liryczne brzmienia i piękne linie melodyczne, pracował przy filmach "Gdzie jest Nemo" i "Wall-E". To dzięki jego muzyce animacje o odważnej rybce i ciekawskim robocie wzruszają wszystkich, bez względu na wiek. Klimat średniowiecznej Szkocji w "Meridzie Walecznej" to zasługa Brytyjczyka Patricka Doyle'a. Michael Giacchino rodzinie superbohaterów "Iniemamocnych" podarował muzyczną esencję bondowskiego sznytu, a "Ratatujowi" - francuskie melodie najwyższego, paryskiego sortu. Za ilustrację do "Odlotu" - połączenie rodzinnego ciepła i egzotycznej przygody - Giacchino uhonorowany został Oscarem.

Opinie