Wydarzenie

Dorota Miśkiewicz & Marek Napiórkowski

data:
29 lipca 2017 (sobota)
godzina:
18:00, 20:00
miejsce:

Teatr Atelier  mapa

adres:
Sopot, al. Franciszka Mamuszki 2
bilety:
75 zł
Kup bilet

Zapraszamy na koncert Doroty Miśkiewicz & Marka Napiórkowskiego do Teatru Atelier w Sopocie.Niezwykła fuzja muzycznych osobowości. Unikatowy koncert jednej z najciekawszych polskich wokalistek oraz numeru jeden polskiej gitary. Koncert, który pokazuje, jak wiele może się dziać na scenie i w dźwiękach przy użyciu dwóch instrumentów: gitary i głosu. W programie: najbardziej znane piosenki z solowych płyt Doroty Miśkiewicz oraz standardy jazzowe w zaskakujących interpretacjach.

Dorota Miśkiewicz - swoją artystyczną drogę rozpoczęła jako uczennica w klasie skrzypiec, ale bardzo szybko zrozumiała, że jedyny instrument, jakiego potrzebuje, to jej własne struny głosowe. Mimo to nie zmieniła planów i jako skrzypaczka ukończyła warszawską Akademię Muzyczną. Ilość projektów, kolaboracji, sesji, koncertów, w jakie angażowała się przez lata obecności na scenie jest niezliczona. Współpracowała i koncertowała z Cesarią Evorą, Grzegorzem Turnauem, Tomaszem Stańko, Nigelem Kennedym, Włodzimierzem Nahornym, Ewą Bem, Janem "Ptaszynem" Wróblewskim, Louisem Winsbergiem czy Stefano Bollanim. Nagrała cztery, solowe płyty: "Zatrzymaj się", "Pod rzęsami", "Caminho", "ALE", "Best of". Przygodą była dla niej współpraca z zespołem Kwadrofonik. Ich wspólna płyta "Lutosławski, Tuwim. Piosenki nie tylko dla dzieci" zyskała status złotej płyty i nominację do Fryderyka. Ostatnia, bestselerowa płyta "piano .pl" wydana na CD, DVD i winylu jest zwieńczeniem jej poszukiwań interpretacyjnych i hołdem złożonym polskiej pianistyce.

Marek Napiórkowski - gitarzysta, kompozytor. Nagrał ponad 140 płyt z różnymi wykonawcami, m.in. z: Patem Metheny, Marcusem Millerem, Richardem Boną, Ivanem Linsem, Angelique Kidjo, Clarencem Pennem, Gregoirem Maretem, Sugarem Blue, Urszulą Dudziak, Leszkiem Możdżerem, Ewą Bem, Wojciechem Karolakiem, Januszem Muniakiem, Tomaszem Szukalskim, Krzysztofem Ścierańskim, Janem "Ptaszynem" Wróblewskim. Nagrał cztery solowe płyty. Głosami czytelników pisma "Jazz Forum" został wybrany Jazzowym Gitarzystą Roku 2013. Był współliderem elektrycznej grupy Funky Groove, która dwukrotnie została uznana Elektrycznym Zespołem Roku w ankiecie pisma "Jazz Forum". Koncertował min. w Japonii, USA, Meksyku, Brazylii, Kanadzie, Korei, Indonezji, Chinach, Rosji i większości krajów Europy. Obecnie nagrywa i koncertuje w Polsce i za granicą z własnymi projektami, a także z: Anną Marią Jopek, Henrykiem Miśkiewiczem i Dorotą Miśkiewicz. Tworzy muzykę do teatru i wciąż poszukuje nowych brzmień.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.07.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Kalendarz imprez

kalendarz

Najczęściej czytane

Zdjęcia z imprez