• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Johny Roger - Szanty Live

Zespół Johny Roger powstał latem 2002 roku w wyniku trasy promocyjnej po wybrzeżu i południu Polski. Mamy za sobą wcześniejsze doświadczenia w innych zespołach ("Connor", "Antyquariat", "Na Halsie", "Wakonda" i wielu innych) co zaowocowało połączeniem różnych, często nietypowych brzmień, krążących jednak wokół tradycyjnego stylu wykonywania muzyki irlandzkiej i szant.

Od początku istnienia znakiem firmowym zespołu stało się umiejętne wykorzystywanie tak charakterystycznej dla tej muzyki atmosfery zabawy i tańca. Najczęstszym dotychczasowym miejscem działalności estradowej są popularne na Wybrzeżu a szczególnie w Trójmieście puby i knajpki. Zespół może się poszczycić udziałami na festiwalach szantowych i folkowych w kraju jak i za granicą (m.in. nagrodą na festiwalu "Grimmich Folk" w 2003r w Niemczech). Repertuar zespołu "Johny Roger" to oprócz szant - reele i jigi, popularnie wykonywane w Irlandii i Szkocji. Motywy ludowe aranżowane i niejednokrotnie łączone w medleye z szantami, wykonywane są na koncertach w różnych konfiguracjach - często zależnych od nastroju budowanego przez zespół wraz z publicznością.

koncerty w Trójmieście


Inspiracje grupa czerpie zarówno z klasyków gatunku, jak i z krajowych grup folkowych, jednak najważniejsze dla rozwoju zespołu były kilkakrotne spotkania z zaprzyjaźnionymi muzykami z Irlandii i Szkocji. Od roku 2002 w Johny Roger grali Bartek Wołk-Karaczewski - gitara i harmonijka ustna, wokal II, Adam Kaźmierczak - gitara basowa, wokal II. Rok 2005 oprócz częściowej zmiany składu: Tomek Pawlak - gitara, banjo, Zygmunt Zygarlicki - gitara basowa, zaowocował współpracą z zespołami tańca celtyckiego  "Animus Saltandi", "Elphin", "Trebraruna"  i  "Dealan-de". Połączenie muzyki i tańca a także organizowanych zabaw w ramach oferty wzbogaciło program stworzony na bazie muzyki folkowej. Rok 2006 to nowi muzycy w postaci Darka Wiśniewskiego na gitarze basowej, Andrzeja Nowakowskiego na gitarze, mandolinie i harmonijce ustnej, Karoliny Sajko - wokal II, bodhran, Krzysztofa Zimmermanna - akordeon. We wrześniu 2009r Krzysiu Zimmermann wyjechał do Szwecji (do Goteborga) i tam realizuje swoje plany kompozytorskie. Od Maja 2010 do zespołu dołączył Michał Jaśkiewicz, który bardzo dobrze rokuje ze względu na młody wiek, dużą muzykalność i znakomite warunki głosowe. Obecnie zespół jest na najlepszej drodze do wypracowania własnego oryginalnego stylu.

Opinie 1 zablokowana