Wydarzenie

"JyväSet" - koncert chóru z Finlandii

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
21 kwietnia 2017 (piątek)
godzina:
14:00
miejsce:

Dom Sztuki  mapa

adres:
Gdańsk, Wilhelma Stryjewskiego 25
bilety:
wstęp wolny
Serdecznie zapraszamy na koncert fińskiego  chóru "JyväSet".  Został on założony w 1975 roku i od początku działał w ramach miejskiego domu kultury miasta Jyväskylä . Dyrygentem chóru jest Pani  Jaana Eloranta, a obecny skład chóru liczy sobie prawie 40 osób. Chór  "JyväSet" łączy w sobie różne pokolenia, najmłodszy chórzysta ma 26 lat a najstarszy 80. Chór w swoim repertuarze łączy klasyczne pieśni chóralne z biesiadnymi pieśniami łatwo rozpoznawalnymi przez publiczność. Chór już od początku swojego istnienia regularnie koncertuje po całej Finlandii. W Domu Sztuki GAK zaśpiewa 35 osób.

W czasie występu w Polsce zespół odbiegnie nieco od klasycznego występu chóru i zaprezentuje polskiej publiczności muzyczną podróż przez różne style muzyczne od klasycznej muzyki fińskiej po jazz z uwzględnieniem fińskiego tanga oraz pieśni biesiadnych. W programie nie zabraknie również międzynarodowych "hitów", które na pewno zostaną rozpoznane również przez polską publiczność.
WSTĘP WOLNY
koncerty
Wstęp wolny
Muzyka w Altanie - Polski Chór Kameralny

12 sierpnia 2017 (sobota) godz. 12:00

Gdańsk,
koncerty
Wstęp wolny

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Najbliższe podobne imprezy

Minione podobne imprezy

Kalendarz imprez

kalendarz

Najczęściej czytane

Zdjęcia z imprez