Wydarzenie

"JyväSet" - koncert chóru z Finlandii

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
21 kwietnia 2017 (piątek)
godzina:
14:00
miejsce:

Dom Sztuki  mapa

adres:
Gdańsk, Wilhelma Stryjewskiego 25
bilety:
wstęp wolny
Serdecznie zapraszamy na koncert fińskiego  chóru "JyväSet".  Został on założony w 1975 roku i od początku działał w ramach miejskiego domu kultury miasta Jyväskylä . Dyrygentem chóru jest Pani  Jaana Eloranta, a obecny skład chóru liczy sobie prawie 40 osób. Chór  "JyväSet" łączy w sobie różne pokolenia, najmłodszy chórzysta ma 26 lat a najstarszy 80. Chór w swoim repertuarze łączy klasyczne pieśni chóralne z biesiadnymi pieśniami łatwo rozpoznawalnymi przez publiczność. Chór już od początku swojego istnienia regularnie koncertuje po całej Finlandii. W Domu Sztuki GAK zaśpiewa 35 osób.

W czasie występu w Polsce zespół odbiegnie nieco od klasycznego występu chóru i zaprezentuje polskiej publiczności muzyczną podróż przez różne style muzyczne od klasycznej muzyki fińskiej po jazz z uwzględnieniem fińskiego tanga oraz pieśni biesiadnych. W programie nie zabraknie również międzynarodowych "hitów", które na pewno zostaną rozpoznane również przez polską publiczność.
WSTĘP WOLNY
Dodaj zdjęcie

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Kalendarz imprez

kalendarz

Najczęściej czytane

Zdjęcia z imprez