Wydarzenie

Koncert - Gdańsk dla Orkiestry

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
8 stycznia 2012 (niedziela)
godzina:
14:00 - 22:00
miejsce:

Targ Węglowy  mapa

adres:
Gdańsk, Targ Węglowy
bilety:
wstęp wolny

Już po raz dwudziesty w niedzielę 8 stycznia 2012 roku w całej Polsce zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Podczas jubileuszowego Finału WOŚP zbierane będą pieniądze na zakup nowoczesnych urządzeń do ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. W regionie pomorskim największa impreza orkiestrowa odbędzie się na Targu Węglowym w Gdańsku, gdzie wystąpią m.in. zespoły Blue Cafe, Big Cyc, Czarno Czarni oraz Michał Szpak.Wielka Orkiestra pomaga już od 20 lat i co roku bije kolejne rekordy. Podczas ubiegłorocznego finału w Gdańsku udało się zebrać pół miliona złotych. W tym roku cel jest jeden - zebrać jeszcze więcej. Na terenie całego miasta działać będzie 11 sztabów WOŚP, a na ulice wyjdzie 1240 wolontariuszy "uzbrojonych" w specjalne identyfikatory z hologramem i czerwoną pieczątką WOŚP i puszki oznakowane banderolą XX finału. Nad bezpieczeństwem kwestujących czuwać będzie Miejska Komenda Policji, gdzie można też będzie zgłaszać wszelkiego rodzaju nadużycia, lub sprawy wymagające interwencji (tel. 58 32 16 013).Koncert - czyli muzyczna podróż dookoła świata:
8 stycznia cały Gdańsk zagra dla Orkiestry. Z okazji orkiestrowego jubileuszu zgromadzoną publiczność zabierzemy w muzyczną podróż dookoła świata. Oprócz rodzimych przebojów usłyszymy taneczne rytmy kubańskie w wykonaniu Reia Ceballo z zespołem Calle Sol. Przeniesiemy się również do gorącej Brazylii. Zespół Ikenga Drummers wprowadzi nas w klimaty afrykańskie. Nie zabraknie dobrego amerykańskiego rocka, a dla fanów muzyki europejskiej pojawi się zespół Flit z Ukrainy oraz Sharena - wykonujący muzykę bałkańską. Punktualnie o godz. 14.00 koncert "Gdańsk dla Orkiestry" otworzy prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Prowadzący również przyjadą do nas z różnych zakątków świata, a dokładniej Europy: Anglię reprezentować będzie Kevin Aiston, Włochów - Paolo Cozza, a Polaków - Krzysiek Skiba. Towarzyszyć im będzie Małgorzata Rakowiec z TVP.

Na koncercie nie zabraknie gwiazd. W tym roku zagrają z nami m.in.: BIG CYC, CZARNO-CZARNI, MICHAŁ SZPAK, a światełko do nieba uświetni BLUE CAFE.

Szczegółowy program koncertu:

14.00 - powitanie
14.05 - HARASZO
14.30 - CALLE SOL I
15.00 - COCTAIL
15.30 - JAREK ZIĘTEK
16.00 - FLIT
16.30 - CZARNO-CZARNI
17.15 - SHARENA
17.45 - CALLE SOL II
18.15 - IKENGA DRUMMERS
18.40 - MICHAŁ SZPAK
19.10 - BLUE CAFE
19.50 - ŚWIATEŁKO DO NIEBA
20.00 - BIG CYC
20.40 - FINAŁ

Jednak wszytko zacznie się nieco wcześniej: o godz. 13.30 rozpoczynamy wielką rozgrzewką do Euro2012. Zapraszamy wszystkich sympatyków piłki nożnej do przyjścia na Targ Węglowy z piłką. Będziemy ustanawiać rekord w ilości osób jednocześnie podbijających futbolówkę. Nasz cel: 2012 piłek na Euro2012! Każda osoba biorąca udział w biciu tego niecodziennego rekordu, która przebierze się w ciekawy strój kojarzący się z Mistrzostwami EURO2012 będzie mogła wygrać oryginalną piłkę UEFA EURO 2012.

Oprócz muzyki na Targu Węglowym nie zabraknie aukcji, loterii, kiermaszów i innych atrakcji. Pojawią się grupy rekonstrukcyjne, ratownicy, krwiobus a na głodnych i zmarzniętych gości będzie czekać pyszny żurek!

W pobliżu sceny stanie największa puszka orkiestrowa: jej wysokość to prawie 10 metrów!

Uwaga! - w związku z organizacją koncertu finałowego parking na Targu Węglowym będzie wyłączony w dniach 7-8 stycznia 2012. Dziękujemy za wyrozumiałość.
koncerty
Wstęp wolny
Gdańsk Tattoo Konwent

29 - 30 lipca 2017

Gdańsk,
festyny, pokazy
bilety 35 - 200 zł
Kup bilet

zdjęcia:

  Dodaj zdjęcie
  Dodaj opinię

  Dodaj opinię

  Odpowiedz

  Tytuł:
  Treść:
  Autor (opcjonalny):
  E-mail (opcjonalny):
  Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
  zamknij

  Opinie (razem: 77)

  Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

  - jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

  Kalendarz imprez

  Najczęściej czytane

  Zdjęcia z imprez