• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Koncert inauguracyjny: od Bacha do współczesności

  • sobota, 13 sierpnia 2011, godz. 19:00
  • Lokalizacja
    Sopot, Kościół ewangelicko-augsburski p.w. zbawiciela w sopocie / skwer ks. otto bowiena
  • Bilety
    30 ,
    ulgowy 20
    Informacje o biletach  »
XII Międzynarodowy Festiwal Kalejdoskop Form Muzycznych - Sopot 2011

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


"Od Bacha do współczesności" - koncert inauguracyjny

Miejsce koncertu: Kościół Ewangelicko-Augsburski p.w. Zbawiciela w Sopocie.

W programie:
J. S. Bach - Wariacje Goldbergowskie w opracowaniu na kwartet smyczkowy
R. Schumann - cykl pieśni Dichterliebe na tenor i fortepian

Wykonawcy:
Jacek Szymański - tenor, Anna Mikolon - fortepian

Balic Kwartet w składzie:
Tomasz Diakun - I skrzypce
Sylwia Kolińska - II skrzypce,
Tomasz Pozorski - altówka
Kamila Pietrzak - wiolonczela

Dyrektor artystyczny: Dariusz S. Wójcik
Prowadzenie koncertów festiwalowych: Stanisława Grażyńska i Dariusz S. Wójcik

-----

Jacek Szymański
Jacek Szymański mat. prasowe
Jacek Szymański - tenor
Łomżyniak, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku na wydziale wokalno-aktorskim. Uczestnik kursów i seminariów w Bachakademie (Stuttgart), stypendysta klasy mistrzowskiej Studia Operowego w Kopenhadze. Aktualnie solista Państwowej Opery Bałtyckiej w Gdańsku. Twórca i dyrektor artystyczny festiwalu "Muzyczne Dni Drozdowo - Łomża", w ramach którego zajmuję się reżyserią i inscenizacją spektakli operowych oraz projektowaniem scenografii i kostiumów.
W roku 2002, ogłoszonym "Rokiem Moniuszkowskim", brał udział w archiwalnym nagraniu opery "Hrabina" Stanisława Moniuszki dla Polskiego Radia i Telewizji (reż. i insc. opery: Maria Fołtyn). W roku 2003 otrzymał dyplom Ministra Kultury za "Szczególne osiągnięcia w upowszechnianiu kultury.
W roku 2008 otrzymał Nagrodę Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury.
W roku 2009 z rąk Starosty Łomżyńskiego otrzymał MEDAL "ZA WKŁAD W ROZWÓJ POWIATU ŁOMŻYŃSKIEGO".
W roku 2009 wziął udział w realizacji opery "Ariadna na Naxos" Ryszarda Straussa w międzynarodowej obsadzie, zaprezentowanej na Międzynarodowym Festiwalu w Szeged (Węgry), zarejestrowanym i wyemitowanym przez francuski, telewizyjny kanał telewizyjny muzyczny MEZZO. Posiada nagrania radiowe, płytowe i telewizyjne.


BALTIC KWARTET
Zespół tworzą absolwenci Akademii Muzycznej w Gdańsku, związani z Filharmonią Bałtycką, których połączyła wspólna pasja, szerokie spojrzenie na sztukę i poczucie humoru. Muzycy spełniają się zarówno w projektach typowo klasycznych jak i bardziej nowatorskich. Włączają do repertuaru muzykę elektroniczną, rozrywkową oraz elementy kabaretu. Od 2007 są członkami Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki.

Tomasz Diakun - I skrzypce
Skrzypek kameralista, uczeń prof. Mirosławy Pawlak. Stypendysta Ministra Kultury i Sztuki. Był koncertmistrzem Akademickiej Orkiestry Symfonicznej w Gdańsku oraz Filharmonii Koszalińskiej. Obecnie I skrzypek Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Założyciel Niekonwencjonalnej Orkiestry Kameralnej. W latach 1999-2003 prowadził ją i dał się poznać jako znakomity organizator 
i pomysłodawca ciekawych projektów łączących muzykę z tańcem współczesnym, światłem, poezją, kabaretem oraz filmem. Współpracował z Leszkiem Możdżerem, Adamem Sztabą, Zygmuntem Rychertem, Mirosławem Baką, Gdańskim Teatrem Tańca, grupą kabaretowo-filmową "Goście z Kosmosu".

Sylwia Kolińska - II skrzypce
W 1995 roku ukończyła Akademię Muzyczną w klasie prof. Henryka Keszkowskiego. Była uczennicą w klasie kameralnej prof. Romana Sucheckiego. Brała czynny udział w kursach mistrzowskich i kameralnych m.in. w Weimarze i Blankenburgu. Od 1994 roku jest skrzypaczką 
w grupie pierwszych skrzypiec Polskiej Filharmonii Bałtyckiej.

Kamila Pietrzak - wiolonczela
Ukończyła Akademię Muzyczną w Gdańsku w 2005 roku pod kierunkiem prof. Krzysztofa Sperskiego i dr Tadeusza Samerka. Współpracuje ze Słupską Orkiestrą Symfoniczną oraz Teatrem Muzycznym w Gdyni. Przez dwa lata koncertowała z Kabaretem DKD.

Tomasz Pozorski - altówka
Dyplomant prof. Ireny Albrecht. W latach 2002-2005 muzyk Państwowej Opery Bałtyckiej. Koncertował jako solista z Orkiestrą Akademicką w Gdańsku, Płocką Orkiestrą Symfoniczną oraz Niekonwencjonalną Orkiestrą Kameralną. Obok działalności klasycznej podejmuje projekty muzyki rozrywkowej, m.in. w Sopot Festiwal, Top Trendy oraz w programach telewizyjnych stacji TVN "Taniec z Gwiazdami" i Polsatu. Jest członkiem Orkiestry Adama Sztaby.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    30 zł
  • Bilet ulgowy
    20 zł
Bilety w cenie 30 PLN normalny i 20 PLN ulgowy do nabycia w ewangelicko-augsburskim kościele p.w Zbawiciela w Sopocie na 2 godziny przed każdym koncertem.

Rezerwacja biletów pod numerem tel. o608 253 928

Opinie