Wydarzenie

Lato zaczyna się w Gdyni - CudaWianki

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
26 czerwca 2010 (sobota)
godzina:
12:00 - 3:00
miejsce:
Gdynia, Centrum, Bulwar Nadmorski, Plaża Śródmieście
bilety:
wstęp wolny
PATRONAT
Wydarzenie "LATO ZACZYNA SIĘ W GDYNI: CudaWianki" inauguruje 26 czerwca sezon letni w Gdyni. Na widzów czekają koncerty gwiazd europejskich i polskich, Wielka Parada Maszyn "Technokracja" oraz szereg artystycznych działań w przestrzeni miejskiej aktywizujących szerokie grono odbiorców. Różnorodny i bogaty program, wstęp wolny na wszystkie wydarzenia, bliskość dworca PKP zapewnia atrakcyjność czerwcowego weekendu nad morzem nie tylko dla mieszkańców ale i przyjezdnych gości.
Idea imprezy bazuje na nawiązaniu do pogańskiej tradycji Nocy Świętojańskiej - CudaWianki ożywiają i tworzą przestrzeń cudownych zdarzeń ku celebrowaniu radości życia i spontanicznemu uwalnianiu energii. Niezwykła sceneria miejskiej plaży i bulwaru, bliskość morza decydują o wyjątkowej atmosferze CudaWianków, które w niebanalny sposób otwierają się ku osobom zainteresowanym kulturalnym spę­dzeniem czasu.
Głównym punktem programu CudaWianków jest europejskiej klasy line-up Sceny Muzycznej z udziałem zespołu Morcheeba z wokalistką Skye, Jimiego Tenora & Kabu Kabu oraz Noviki z zespołem. Muzycy wystąpią w niezwykłej, wielobarwnej oprawie scenograficznej Jarosława Koziary. Tegoroczna Scena Muzyczna CW 2010 zaprezentuje energetyczne brzmienia z zakresu alternatywnego popu, soulu, chill-outu, multiinstrumentalnej improwizacji i afrobeatu. Nie zabraknie również wytrawnej elektroniki wzbogaconej o jazzujące rytmy.
Przestrzeń CW 2010 wypełni szereg teatralno-muzyczno-wizualnych działań, w tym: Wielka Parada Maszyn "Technokracja" złożona m.in. z muzyków, mobilnych machin, tancerzy-animatorów, spe­cjalnie zaaranżowana z myślą o CudaWiankach, z udziałem m.in. zespołu Małe Instrumenty i All Sounds Allowed, urozmaicona wielkoformatowymi konstrukcjami autorstwa Mariusza Warasa, zakończona unika­tową, innowacyjną w skali świata Symfonią Agregatów.

CW 2010 to również artystyczne działania w przestrzeni miejskiej połączone z warsztatami dla szerokiego grona odbiorców, w tym Aleja Cudów, Alternatywne Zwiedzanie Miasta, Akcja Wianki czyli wspólne plecenie wianków, zakończone konkursem. Całość programu zwieńczy, jak co roku, zapalenie wielkiego ogniska na plaży przy wtórze transowej muzyki i bębniarskiego jammowania z udziałem zespołu Papadram.
Na wszystkie wydarzenia - WSTĘP WOLNY!

KOMPONENTY PROGRAMOWE

• Scena Muzyczna
• Wielka Parada
• Akcja Wianki - plecenie wianków + konkurs
• Alternatywne Zwiedzanie Miasta
• program warsztatowy Aleja Cudów
• ognisko + bębniarskie jammowanie

PRZESTRZENIE W GDYNI

• Plaża Śródmieście - scena muzyczna + ognisko
• Aleja Topolowa czyli Aleja Cudów - pasmo interakcji warsztatowych
• Park Rady Europy - przestrzeń warsztatowa
• ul. Świętojańska-Skwer Kościuszki-Plaża jako trasa Parady
• Centrum Miasta - wybrane obiekty i ulice jako trasa Alternatywnego Zwiedzania Miasta

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM
12.00 start CudaWianki 2010
12.00-17.00 | Aleja Topolowa + Park Rady Europy Aleja Cudów + Akcja Wianki - warsztaty i akcje
12.00-17.00 | Centrum Miasta Alternatywne Zwiedzanie Miasta
12.00-14.30 | Projekt specjalny Jazz dla dzieci
17.30-19.30 | od ul.Świętojańskiej do Skweru Kościuszki Parada "Technokracja"
20.00 | Plaża Śródmieście start scena koncertowa - koncert Noviki
21.00 | Plaża Śródmieście koncert Jimiego Tenora & Kabu Kabu "
22.30 | Plaża Śródmieście koncert Morcheeba & Skye
00.00 | Plaża Śródmieście zapalenie ogniska + muzyka na żywo Papadram
3.00 zakończenie programuARTYŚCI | OPIS PROGRAMU

SCENA MUZYCZNA:
MORCHEEBA & SKYE | JIMI TENOR & KABU KABU | NOVIKA

Miejsce: Gdynia | Plaża Śródmieście
Czas: start godz. 20.00

SCENA MUZYCZNA CW 2010 to najważniejszy komponent programowy wydarzenia. Wielka scena koncertowa, która stanie na gdyńskiej Plaży Śródmieście, bliskość morza, niezwykła oprawa scenograficzno- -świetlna autorstwa uznanego artysty Jarosława Koziary, efekty multimedialne, a przede wszystkim obecność gwiazd polskich i zagranicznych gwarantują przeżycie niezapomnianego powitania lata.
CudaWianki to jedyny koncert w Polsce kultowego zespołu Morcheeba, który po siedmioletnim rozstaniu z wokalistką Skye, wydaje w czerwcu 2010 nową płytę w oryginalnym składzie pt: "Blood Like Lemonade". Specjalnie dla publicznośći CudaWianków Morcheeba zaprezentuje nie tylko przeboje, ale także premie­rowe w Polsce wykonanie utworów z nowego krążka.
CudaWianki to także jedyny koncert w Polsce króla muzycznego pop artu Jimiego Tenora, który wystąpi w towarzystwie legendy afrobeatu i sceny zachodniej Afryki, 7-osobowego zespołu Kabu Kabu. Tenor, należący do najbardziej oryginalnych i nieprzewidywalnych artystów live, znany z niezwykłego show i abawy na scenie z pewnością podgrzeje atmosferę CudaWiankowego koncertu. Dopełnieniem line-up'u bedzie równie ciekawie zapowiadający się występ Noviki. Uznana polska artystka wystąpi z 7-osobowym zespołem, w tym dwiema dodatkowymi wokalistkami - Izą Kowalewską z Muzykoterapii oraz Kasią Kurzawską z Sofy.


TECHNOKRACJA
WIELKA PARADA MASZYN
UNDER-CONSTRUCTION

Trasa parady: od ul. Świętojańskiej (skrzyżowanie z Al. Marszałka Piłsudskiego) do Skweru Kościuszki (skrzyżowanie z ul. Żeromskiego) Czas: godz.: 17.30-19.30 Udział biorą: m.in. Małe Instrumeny | All Sounds Allowed i inni.
TECHNOKRACJA, czyli rządy techniki i maszynerii, to nowe wcielenie parady świętojańskiej, wpisujące się w aktualny obraz gdyńskiej architektury czyli miasta w przebudowie. Wraz z nową koncepcją, wytycza­my nowy szlak parady, która rozpocznie się w sercu wielkiej budowy tj. na ul. Świętojańskiej na wysokości Prezydium. Wśród pirotechnicznych atrakcji oraz urbanistycznego live-actu, wielkoformatowy korowód ruszy w kierunku Skweru Kościuszki, serwując po drodze szereg technokratycznych smakołyków, po­wstałych na styku techniki i sztuki. W paradzie obok platform z artystami i muzykami po raz pierwszy w jej historii pojawią się pojazdy takie jak: koparki, walce, wózki widłowe oraz inne maszyny budowlane, które wystąpią tym razem w zupełnie nowej, nietypowej dla siebie roli. Tym razem ludźmi pokierują maszyny, prezentujące się w zaskakującym wcieleniu i obdarzone na ten jeden dzień nowymi zdolnościami: tworzeniem wielobarwnych struktur atmosferycznych i niespodziewanym potencjałem muzycznym. Na trasie parady, w nawiązaniu do jej koncepcji oraz elementów składowych, tradycyjne znaki drogowe zostaną za­stąpione nowymi, alternatywnymi piktogramami znakującymi dramaturgię przemarszu. Ten dynamiczny, podlegający żywej konstrukcji przemarsz doprowadzi w finale do powstania zaskakujących brył, które zre­krutowane jako maszyny budowlane przeistoczą się w obiekty sztuki, a Wielcy Konstruktorzy, przewodzą­cy paradzie, odkryją ich sekretne życie, ujawniając artystyczną duszę tych stalowych "potworów". Wprost z gardła generatorów prądu wydobędzie się niesłyszalny wcześniej szept, który pod batutą dyrygenta stworzy wspaniałą, zaskakującą symfonię.
Zapraszamy do udziału w tym dynamicznie konstruowanym spektaklu i wspólnego odkrywania sekretnego życia maszyn.

MAŁE INSTRUMENTY
To grupa artystyczna koncentrująca się na poszukiwaniach dźwiękowych w sferze małych instrumentów. Instrumentarium określające zakres tych brzmieniowych experymentów to wciąż poszerzająca się grupa profesjonalnych instrumentów niewielkich rozmiarów, dźwiękowych zabawek, kuriozalnych wynalazków muzycznych i całej masy drobiazgowych przedmiotów wydających dźwięki. W ten sposób konstruowana muzyka eksponuje niepowtarzalny charakter barw, czasem piękny i kunsztowny, czasem zaskakujący i odkrywczy, a czasem ujawnia ułomności brzmienia i cieszy ograniczeniami. To oznacza, ze zespół zawsze staje przed koniecznością poszukiwania nowych rozwiązań.
więcej: www.maleinstrumenty.pl

ALL SOUNDS ALLOWED
All Sounds Allowed czyli Wszystkie Dźwięki Dozwolone. Grupa zajmuje się muzyczną eksploracją oraz recyklingiem miejskich pejzaży i odpadów przemysłowych. Rury, metalowe i plastikowe beczki, blacha, sprężyny, pcv etc. - to surowce, które zespół wykorzystuje budując swoje nietypowe instrumentarium perkusyjne. Zainteresowania sonorystyczne ASA to nie tylko post­produkcyjne materiały, ale także elektronarzędzia: wiertarki, szlifierki i piły. Utwory zespołu mają swój początek w rytmie i uzupełniane są o elektroniczne loopy, gitarę basową oraz wokal. ASA utrwala brzmie­nie miejskich dźwięko-pejzaży i używa ich na żywo, tworząc mieszankę stylów i brzmień niespotykanych dotąd na polskiej scenie muzycznej. Ich muzyka to permanentny eksperyment prowadzony na granicy zasad BHP. Każde wykonanie jest niepowtarzalne. Jest ich trzech, ale grają za dwunastu!
więcej: www.allsoundsallowed.com


DZIAŁANIA WARSZTATOWE


Komponenty programowe:
Akcja Aleja Cudów
Akcja Wianki
Alternatywne Zwiedzanie Miasta
Projekt specjalny: Jazz dla dzieci


AKCJA ALEJA CUDÓW
Miejsce działań: Aleja Topolowa
Czas trwania: godz. 12.00-17.00
Działania warsztatowe i integracyjne w przestrzeni parkowej, atrakcyjne zajęcia artystyczne otwarte dla wszystkich zainteresowanych, szczególnie dla rodzin i najmłodszych, wciągające do wspólnej zabawy mieszkańców Gdyni i turystów. Czekają nas twórcze przygody uwalniające fantazję i spontaniczną radość: będziemy konstruować i puszczać latawce, zbudujemy miasto z przyszłości, zagramy w niezwykłej orkiestrze i sprawimy, że cały park wypełni się kwiatami.

1. Świetliste CudaWianki
Budowanie w parku instalacji przestrzennej, nawiązującej do idei cudowności nocy świętojańskiej. Do konstrukcji użyjemy specjalnych świetlików - świecących bransolet, z których można wyczarować przestrzenne obiekty o skomplikowanych, wymyślnych kształtach. Nasza konstrukcja stanie się po zmroku niezwykłym luminescencyjnym zjawiskiem - intensywne, wielobarwne światło wytwarzane przez bransolety sprawi, że park stanie się tajemniczym i magicznym miejscem.
Prowadzenie: PGR ART [Robotnicy Sztuki: Mikołaj Robert Jurkowski i Sylwester Gałuszka] - animatorzy kultury, od wielu lat zaangażowani w tworzenie i prowadzenie zajęć z edukacji artystycznej.

2. Gdynia - miasto przyszłości
Warsztaty plastyczno-architektoniczne dla dzieci i młodzieży, podczas których powstanie futurystyczna wizja Gdyni. Skonstruujemy budynki o przedziwnych kształtach, które znajdą się na kolorowej makiecie Gdyni - miasta przyszłości. Zajęcia pobudzą nas do kreatywnego myślenia, uruchomią nieskrępowaną fantazję i zachęcą do przyjaznej pracy w zespole.
Prowadzenie: Honorata Martin, Ula Wasielewska - absolwentki ASP w Gdańsku, zajmują się malarstwem, rysunkiem, animacją, prowadzą twórcze zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży.

3. Uwolnij fantazję - wypuść latawce!
Warsztaty z konstrukcji latawców - najstarszych statków powietrznych, które od starożytności są jedną z ulubionych rozrywek na świeżym powietrzu. Zajęcia otwarte dla dzieci i całych rodzin, które wspólnie będą budować latawce, fantazyjnie je ozdabiać, a następnie podziwiać niebo pełne kolorowych fruwających kształtów. Dodatkową atrakcją będą maszyny do puszczania baniek mydlanych, dzięki którym dzieci nie będą się nudzić przez ani chwilę. Uwolnij fantazję - wypuść latawce!
Prowadzenie: Dawid Kubacki [Plażowe Centrum Nauki i Edukacji - EduFun] - pierwszy w Polsce zlokalizowany bezpośrednio na plaży obiekt, łączący w sobie interaktywną edukację z zabawą.

4. Na ludowo, w stylu funky - przedmioty nie do poznania!
Warsztaty z techniki dekupaż (decoupage) - zdobienia przedmiotów przez naklejanie motywów wycinanych z serwetek lub papieru. Podczas zajęć drewniane deski, które są elementem wyposażenia każdej kuchni, posłużą nam do radosnych eksperymentów dekoracyjnych i stylistycznych - będzie można ozdobić deskę na ludowo, w stylu funky, w kwiaty, w kropki i kwadraty. Każdy może zabrać ozdobiony przez siebie przedmiot do domu. Dodatkowo można przynieść na warsztaty własne stare krzesło lub drewnianą ramkę (z nielakierowanego drewna) i na miejscu odnowić je w niepowtarzalny, fantazyjny sposób. Nie lada gratka dla miłośników nietypowych i zabawnych przedmiotów!
Prowadzenie: Anna i Izabela Meronk - od kilku lat zajmują się ręcznym zdobieniem biżuterii, ceramiki i mebli, prowadzą warsztaty z techniki dekupaż.

5. Orkiestra stołowa
Efektownie nakryty stół zaprosi spacerowiczów do przyłączenia się do zabawy, podczas której biesiadnicy zagrają w...orkiestrze stołowej. Dobór instrumentów perkusyjnych dowolny - można wykorzystać to, co pod ręką: sztućce, talerze, kubki, owoce lub samemu stać się instrumentem: klaskać, tupać, śpiewać. Bardziej nieśmiałe osoby mogą po prostu przysiąść się do stołu i spróbować smakołyków. Rytmiczne proste czynności wyczarują niepowtarzalny improwizowany utwór muzyczny. Zabawa ma charakter integracyjny, otwiera na spontaniczne, radosne działania.
Prowadzenie: Tomasz Antonowicz - perkusjonalista, współtworzący wiele przedsięwzięć muzycznych i artystycznych, w tym również muzyczne ilustracje do przedstawień teatralnych.

6. KwiatOstan radosny!
Legendy o poszukiwaniach magicznego kwiatu paproci, znane są z przeróżnych podań i gdzieniegdzie przetrwały do dziś. Podczas warsztatów nie będziemy jednak szukać tajemniczego kwiatu. Będziemy go tworzyć, wierząc, że całe bogactwo, siła i mądrość jest ukryta w dorosłych i dzieciach. Chcemy tego szczególnego dnia rozkwitnąć w przyjaznej przestrzeni z uczuciem wolności. Podczas warsztatów, używając pieczątek, farb, kredek staniemy się dziećmi-kwiatami, a przestrzeń wokół nas wypełni się kolorami.
Prowadzenie: Gosia Golińska - malarka, absolwentka Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku; bierze aktywny udział w życiu kulturalnym Trójmiasta.


AKCJA WIANKI
Miejsce działań: Aleja Topolowa
Czas trwania: godz. 12.00-16.00
Akcja Wianki, czyli tradycja spotyka twórczy recycling. Propozycja warsztatów dla wszystkich, którzy chcą spróbować wyplatania zarówno tradycyjnych, jak i nietypowych wianków.

Wianki na ludowo
Warsztaty nawiązują do ludowej tradycji wyplatania wianków podczas nocy świętojańskiej. Razem z gospodyniami, które aktywnie kultywują ludową tradycję, nauczymy się wyplatania pięknych wianków z traw i kwiatów rozkwitających w czerwcu.
Prowadzenie: Koło Gospodyń Wiejskich z Lubichowa (Kociewie)

Wianki alternatywnie
Wianki z kwiatów należą do tradycji świętojańskiej, ale czy można wyplatać wianki z butelek, kartonów, kapsli, gazet, flakonów i kabli? Pewnie, że można! Warsztaty z tworzenia alternatywnych wianków pokażą, że cuda-wianki mogą powstać z wszystkiego. Z góry nagromadzonych półproduktów wyłonią się fantazyjne obiekty wiankowe i wianko-podobne, a forma edukacji przez zabawę związana z twórczym recyclingiem przybliży uczestnikom zjawisko artystycznego przetwarzania zużytych przedmiotów. Zachęcamy wszystkich do przyniesienia na warsztaty własnych materiałów i przedmiotów, które chcieliby użyć do tworzenia cuda-wianków.
Prowadzenie: Dominik Rudasz - absolwent filozofii i historii sztuki na Uniwersytecie Gdańskim, prowadzi liczne warsztaty z twórczego recyclingu i upcyclingu dla dzieci i młodzieży.
KONKURS
Ogłaszamy konkurs na naj­piękniejszy i najbardziej fantazyjny wianek w sekcji "Wianki na ludowo" i "Wianki alternatywnie". Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.
Rozstrzygnięcie konkursu: godz. 17.00, namiot Akcji Wianki, Aleja Topolowa

Projekt specjalny - Jazz dla dzieci
Miejsce: Park Rady Europy
Występy: godz. 12.00 oraz 13.30
Jazz dla dzieci to projekt muzyczny dla dzieci i rodziców. Utwory autorskie oraz znane, oryginalnie zaaranżowane przeboje muzyki dziecięcej, oczarują najmłodszą publiczność przyjemną, lecz niebanalną melodią, różnorodnością brzmień i zaskakującą dynamiką. Całości dopełnia jazzowa harmonia. Bogate instrumentarium (oprócz tradycyjnych, wybrzmiewają egzotyczne instrumenty perkusyjne i dęte, instrumenty elektroniczne) i elementy improwizacji nadają muzyce barw i pobudzają wyobraźnię. Bo Jazz to muzyka wolności i nieograniczonej fantazji...
Artyści: Małgorzata Szmuda, Sebastian Ślusarczyk, Ireneusz Wojtczak, Marcin Bożek, Grzegorz Sycz, Sławomir Rodrigez Porębski


ALTERNATYWNE ZWIEDZANIE MIASTA
Miejsce działań: Centrum Gdyni
Czas trwania: godz. 12.00-17.00
Zobacz, posłuchaj i poczuj Gdynię wszystkimi zmysłami! Alternatywne Zwiedzanie Miasta to Gdynia widziana, słyszana i eksplorowana od niespodziewanej strony. Pięć godzinnych działań mobilnych zaprowadzi nas do miejsc zazwyczaj trudno dostępnych lub nieoczywistych, które pozwolą nam świeżym okiem dostrzec potencjał kulturalny i turystyczny miasta. Spacery poprowadzą przewodnicy, eksperci i artyści, którzy podzielą się swoimi pasjami i odkryją przed nami gdyńskie tajemnice. Przygotowana zostanie mapa ciekawych aktywności i kulturalnych tras po Gdyni.

Gdynia rowerowa
Godz. 12.00-13.00
Start: Plac Grunwaldzki
Spacer rowerowy po Gdyni promujący korzystanie z ścieżek rowerowych w Gdyni i Trójmieście. Rowerzyści przejadą ścieżkami komunikacyjnymi w obrębie Śródmieścia i Wzgórza Św. Maksymiliana. Każdy z uczestników otrzyma mapkę z trasami rowerowymi oraz informację na temat najciekawszych rajdów w okresie wiosenno - jesiennym. Zachęcamy do aktywnego wypoczynku razem z całą rodziną!
Prowadzenie: Małgorzata Faleńska, przewodniczka, Klub Rowerowo-Narciarski "Fala" przy PPTK w Gdyni.

Gdynia miejska

Godz. 13.00-14.00
Start: wejście do Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1
Gdynia jako miasto: ulokowane nad chłodnym morzem, z korytarzami ulic rozpiętymi pomiędzy jego brzegiem a łagodnymi wzgórzami morenowymi, z Kamienną Górą, wyrastającą ponad ścisłym Centrum. Gdynia to wyjątkowe miasto również dlatego, że jej miejskość została opowiedziana nowoczesnym językiem architektonicznym. Wiek XX, a także nasze czasy, zmagają się z kryzysem budowania dobrej, żywej przestrzeni publicznej - tym bardziej warto podejrzeć "jak to się robi w Gdyni". Zapraszam na krótką prezencję i na wspólne letnie flanerowanie ulicą Świętojańską, zaglądając po drodze w mikroświaty Armii Krajowej, Obrońców Wybrzeża, Żwirki i Wigury, Kilińskiego, Traugutta...Spacer zachęci nas do dalszej eksploracji Gdyni i poszukiwania pozytywnej energii zawartej w tkance miasta.
Prowadzenie: Monika Zawadzka, architektka, antropolożka kulturowa, Akademia Sztuka Pięknych w Gdańsku.

Gdynia teatralna
Godz. 14.00-15.00
Start: Teatr Miejski w Gdyni, ul. Gen. Józefa Bema 26
Magiczna godzina w teatralnym labiryncie Witolda Gombrowicza. Zapraszamy na zwiedzanie zakamarków teatru: garderoby, sceny i jej kulis, pracowni krawieckiej i rekwizytorni. Głowa Meduzy, karabela, skrzydło Anioła, kostium uwodzicielskiego Hrabiego de Valmont z "Niebezpiecznych związków" i przebiegłej Cruellli de Moon ze "101 dalmatyńczyków" oraz wiele innych niesamowitych rekwizytów i kostiumów teatralnych - na wyciągniecie ręki.
Na teatralnym szlaku spacerowicze spotkają się również z aktorkami Teatru Miejskiego: Olgą Barbarą Długońską i Anną Iwasiutą, które zaprezentują etiudę teatralną i zaproszą widzów do udziału w ćwiczeniach teatralnych!
Dodatkową atrakcją spaceru będzie możliwość wygrania dwóch podwójnych zaproszeń na Scenę Letnią Teatru Miejskiego. Oprócz tego, każdy uczestnik spaceru otrzyma teatralną niespodziankę.
Prowadzenie: Anna Zawadzka, Teatr Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni.
Ilość miejsc ograniczona (30 osób)

Gdynia filmowa
Godz. 15.00-16.00
Start: przy restauracji Barracuda, ul. Bulwar Nadmorski 10
Spacer szlakiem filmów zrealizowanych w Gdyni - szybki montaż, wartka akcja, kolaż gatunków! Poznamy ciekawe miejsca związane z kinematografią i posłuchamy barwnych opowieści z planów filmowych ("0_1_0", "Stawka większa niż życie", "Rapsodia Bałtyku", "Kryminalni", "Czwarta władza" i wiele innych). Wycieczka zostanie urozmaicona m.in. krótkim pokazem filmowym w nietypowej lokalizacji. Przewidziany jest bonus dla zaawansowanych spacerowiczów.
Prowadzenie: Jurek Rados, reżyser, scenarzysta, Gdyńska Szkoła Filmowa; Marcin Borchardt, dziennikarz, reżyser.

Gdynia dźwiękowa
Godz. 16.00-17.00
Start: przy restauracji Rodizio el Toro, ul. Mickiewicza 1, Kamienna Góra
Co słychać w Gdyni? Nietypowy "Spacer ze słuchaniem" ulicami Gdyni, który odkryje przed nami muzykę miasta - dźwięki nie słyszane na co dzień. Główną intencją spaceru będzie skupienie się na odbieranym w danej chwili krajobrazie akustycznym miasta tzw. soundscape - będziemy koncentrować się na otaczających nas dźwiękach, przemierzając ciekawe i zróżnicowane akustycznie obszary miasta, zastanowimy się nad ideą ekologii akustycznej. Podczas spaceru dźwięki nagrywane będą przy użyciu przenośnego rejestratora. Odsłuch nagranych dźwięków przerodzi się na drodze elektronicznego przetwarzania w krótką improwizację elektroakustyczną Arszyna na temat soundscape'u Gdyni. Bonus dla zaawansowanych spacerowiczów w postaci warsztatów - ćwiczeń i zabaw pogłębiających refleksję nad słuchaniem i słyszeniem.
Prowadzenie: Krzysztof Arszyn Topolski, perkusista, muzyk elektroniczny, improwizator.


KONKURS
Pięciu najwytrwalszych spacerowiczów, którzy wezmą udział w największej ilości spacerów, otrzyma CudaWiankowe niespodzianki na podstawie prawidłowo wypełnionych kart spacerowicza. Karty spacerowicza będą wydawane w punkcie startu każdego spaceru.
Rozstrzygnięcie konkursu: godz. 19.40, Punkt Informacyjny w Alei Topolowej


Organizator: Miasto Gdynia

Sponsor: Grupa Lotos

Patroni medialni: Gazeta Wyborcza, Radio Chilli Zet, Metro, gazeta.pl, TVP Kultura, 4Fun.TV, dlaStudenta.pl, muzikanova.pl, Empik, ICC PKP, trojmiasto.pl, Radio Gdańsk, przewodnik TheVisitor, City Channel

Produkcja:
Stowarzyszenie A KuKu Sztuka

Przeczytaj także

Zdjęcia

  Dodaj zdjęcie

  Opinie (73)

  Dodaj opinię

  Dodaj opinię

  Odpowiedz

  Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
  zamknij

  Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

  - jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

  Najbliższe podobne imprezy

  Kalendarz imprez

  kalendarz

  Najczęściej czytane

  Zdjęcia z imprez