Wydarzenie

Medykalia

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
16 - 19 maja 2012
miejsce:
Gdańsk Sopot, różne lokalizacje
bilety:
wstęp wolny
PATRONAT

Wielkimi krokami zbliża się święto studentów Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego - Medykalia 2012! W tegorocznym programie znajdziemy między innymi: Wyścig Łóżek Szpitalnych, Otwarte Igrzyska Medyczne, występy kabaretowe i koncerty.
Program:

Środa 16 maja 2012

15.30 - Uroczyste Rozpoczęcie "Medykaliów 2012" z przekazaniem studentom symbolicznych kluczy do bram Uczelni - budynek Atheneum Gedanense Novum GUMed
15.45 - Konferencja seksuologiczna IFMSA "Seksualia 2012" - budynek Atheneum Gedanense Novum GUMed
20.00 - Stand-up Bez Cenzury - Atheneum Gedanense Novum GUMed
Występ kabaretowego trio: Abelard Giza, Kasia Piasecka, Kacper Ruciński

Czwartek 17 maja 2012

16.00 - Familiada - Studenci vs. Władze Uczelni - Klub Studencki Medyk
W tym roku po raz pierwszy studenci oraz Władze Uczelni staną na przeciwko siebie aby udowodnić kto tworzy bardziej zgraną i rozumiejącą się rodzinę. Gwarantujemy dobrą zabawę oraz dowcipy prowadzącego jak zawsze na najwyższym poziomie.
21.00 - House M.D. Party - Klub Studencki Medyk

Piątek 18 maja 2012

10.00 - Wyścig Łóżek Szpitalnych - Plac Przyjaciół Sopotu w Sopocie
Coroczna tradycja, zawody sportowe, drużyny studentów muszą pokonać w jak najkrótszym czasie wyznaczony odcinek pchając przed sobą łóżko szpitalne
10.00 - Biały Dzień - Plac Przyjaciół Sopotu w Sopocie
Studenci GUMed będą oferować przechodniom kontrolne badanie ciśnienia tętniczego, poziomu cholesterolu, glukozy i inne.
14.30 - Otwarte Igrzyska Medyczne - Osiedle Studenckie GUMed
Mieszanka rozgrywek i konkurencji sportowych klasycznych i nieklasycznych.
W programie między innymi:
- sztafeta piwna
- mecz siatkówki
- mecz koszykówki
- turniej piłkarzyków
- turniej szachowy

20.00 - White Fartuch Party - Klub Studencki Medyk
Największa impreza i tradycja Medykaliów, studenci w swoich strojach "roboczych", bawić się będą na dwóch parkietach (jeden - w klubie Medyk oraz drugi- w namiocie na terenie campusu GUMed)

Sobota 19 maja 2012

11.00 - Wielkie Studenckie Śniadanie - Osiedle Studenckie GUMed
Wspólne śniadanie dla studentów i wszystkich tych, którzy bawili się do białego rana na White Fartuch Party
16.00 - Koncert plenerowy - Osiedle Studenckie GUMed
The Sunlit Earth - 16:00
Romantycy Lekkich Obyczajów - 17:30
Cool Kids Of Death - 19:00
Sidney Polak - 20:45

Wstęp na koncert - DARMOWY!
24.00 - After Party w Klubie MedykSidney Polak

Sidney Polak, właściwie Jarosław Polak, urodzony 07.10.1972 w Warszawie. Syn Mirosława i Ewy, wychowany na Chomiczówce. Ma żonę Małgorzatę i dwójką dzieci - córkę Ritę i syna Aleksa. Muzyk (vocal, bębny), instrumentalista, kompozytor, autor tekstów, producent.

Od 1990 roku członek grupy T.Love. Kompozytor takich przebojów jak "Jest Super", "Ajrisz", "To nie jest miłość". W 2002 roku rozpoczął karierę solową. Wydał dwie płyty. Pierwsza pt. "Sidney Polak" (2004), druga pt. "Cyfrowy Styl Życia" (2009). Pierwszy album zawiera takie przeboje jak; "Otwieram Wino" z gościnnym udziałem Pezeta oraz "Chomiczówka" (dwa tygodnie na pierwszym miejscu listy przepojów PR3).

Album i muzyk otrzymali sześć nominacji do nagrody Frederyk Roku 2004 (wygrał w kategoriach: kompozytor roku, autor roku, album roku - muzyka alternatywna). Drugi album jest bardzo osobisty, można nawet powiedzieć że egocentyczny. Cyfrowy Styl Życia pokazuje jak bardzo artysta zafascynowany jest łączeniem dźwięków z różnych muzycznych obszarów. Niewątpliwie jest to bardzo nowoczesna produkcja muzyczna, korespondująca z trendami panującymi w światowej muzyce rozrywkowej.

Sidney Polak to artysta, który wypełnił lukę w polskiej muzyce. Połączył w swojej twórczości różne gatunki muzyczne, a jednocześnie wysoki poziom produkcji, ambitność przekazu z masowością odbioru.

Cool Kids of Death

Jeden z najlepiej rozpoznawalnych i nowatorskich polskich zespołów rockowych XXI wieku powrócił w 2011r. z nowym albumem pt. "PLAN EWAKUACJI". Ukazuje on nowe oblicze zespołu. To indie - popowy materiał z filuternymi syntezatorami, dużą przestrzenią na gitarach i niemal biesiadnymi bassline'ami. Nie była to jedyna niespodzianka, którą zespół przygotował dla fanów w roku 2011. W grudniu 2011r. światło dzienne ujrzała długo oczekiwana reedycja pierwszej, kultowej - płyty CKOD. Płyta ukazała się w 10. rocznicę premiery oryginału. Płyta prekursorska bijąca beatem naszych czasów, muzycznie pełna pierwotnych emocji, buntu przeciw komercyjnemu charakterowi życia.

Wyrazistość, bezkompromisowość i szaleństwo - to słyszymy i czujemy patrząc na scenę, gdzie 6 chłopaków robi swoje i to co robi jest w 100% porywające, bo na scenie są autentyczni.

Romantycy Lekkich Obyczajów

Romantycy Lekkich Obyczajów to nowy alternatywny duet, który robi zamieszanie od maja 2011 roku. Tworzy go dwóch mężczyzn - Damian Lange (Transsexdisco) piszący teksty i muzykę, oraz Adam Miller (Fade Out) odpowiedzialny za muzykę i produkcję. Styl w jakim grają to połączenie folku, piosenki kabaretowej i melodramatycznego popu.

Siłą olsztyńskiego składu wydają się być teksty, młodość i dystans w sposobie śpiewania o poważnych problemach każdego człowieka. RLO 16 grudnia 2011 roku wydali swój pierwszy album, którego można posłuchać na kanale youtube lub myspace, a który nosi tytuł "Lejdis & Dżentelmenels". Po zaledwie trzech miesiącach istnienia, liczba odtworzeń na tych portalach sięga 18 000 i stale wzrasta. W planach są inne wydawnictwa duetu RLO.

The Sunlit Earth

Zespół The Sunlit Earth powstał w 2011 roku w Giżycku, na Mazurach. W jego skład wchodzi czwórka trójmiejskich studentów: wokalista i gitarzysta Maciek Minikowicz, perkusista Maciej Komisarczyk, basista Michał Prażmo oraz gitarzysta Paweł Idek Muzyka i teksty zespołu są uzewnętrznieniem emocji i uczuć, a piosenki opowiadają o urokach i ciemnych stronach nocnego życia trójmiejskich studentów. W swoich utworach zespół inspiruje się muzyką alternatywną z lat 70/80, a także współczesnymi zespołami indie rockowymi. Głównym celem zespołu jest dostarczanie dobrej zabawy i wymiana energii między publicznością a zespołem.

Więcej informacji znajdziecie na naszej stronie:
www.medykalia.pl oraz na www.facebook.com

przeczytaj także:

  • Przewodnik po studenckich dniach rozpusty
    9 maja 2012 (99 opinii)

    Kiedyś Juwenalia, a teraz Technikalia, Delfinalia, Medykalia czy Neptunalia. Nazwa i tak nie ma większego znaczenia, bo dla studentów najważniejsze jest to, że na chwilę przed sesją będą...

Dodaj zdjęcie
Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Tytuł:
Treść:
Autor (opcjonalny):
E-mail (opcjonalny):
Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Opinie (razem: 12)

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Najbliższe podobne imprezy

Minione podobne imprezy

Kalendarz imprez

Najczęściej czytane

Zdjęcia z imprez