• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Mikovertigo w Zaułku Sztuki

MIKOVERTIGO to solowy projekt Mikołaja Zielińskiego będący reinterpretacją jak i rozwinięciem poprzedniego projektu o nazwie Stalagmit. Projekt ten opiera się na starym jak świat zestawieniu wokalu i gitary akustycznej, który stanowi punkt wyjścia do eksplorowania bogatej tradycji amerykańskiego songwritingu zapoczątkowanej w okolicach przełomu lat 50. i 60. dwudziestego wieku, gdy z korzennego bluesa wyrastającego z folkowych tradycji zaczęły wyłaniać się pierwsze zalążki tego, co miało później zostać określone szeroko pojętą muzyką rockową.

maj 16

czwartek, godz. 20:00

Gdańsk,
bilety 50 zł
przedsprzedaż 40 zł
Kup bilet
Różnorodne stany emocjonalne rozciągające się między granicami namiętności i odrazy inklinują powstanie utworów, które przy pomocy prostych środków ekspresji mają na celu pełnokształtne zarysowanie wewnętrznych sfer napięć wykonawcy i wprawienie słuchacza w stan refleksji nad impulsami kierującymi jego własnym człowieczeństwem.

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


Zieliński ma na koncie wiele koncertów, m. in. w Warszawie, Trójmieście, Poznaniu, Krakowie czy Kujawskim Pomorzu. Z różnymi zespołami supportował wykonawców, takich jak m. in. Barn Owl, Maleńczuk, Świetlicki, Mitch&Mitch, Kazik, Jacek Kulesza czy Nathalie & The Loners. Jest członkiem kolektywu Milieu L'Acéphale promującego niezależną muzykę eksperymentalną. Gra w stałym składzie zespołów: Alameda 3 (który w 2013 roku wydał świetnie przyjęty przez krytykę album Późne Królestwo), Alameda 4 oraz Szreder & The Ghostriders. Odpowiada również za oprawę liryczną płyt II zespołu Innercity Ensemble (Instant Classic 2014) oraz Lunar Effect zespołu Trzy Tony, której premiera pod egidą Requiem Records planowana jest na wrzesień bieżącego roku. Obecnie Zieliński mieszka w Gdańsku i pracuje równocześnie nad debiutancką solową płytą oraz debiutancką powieścią.

ZAUŁEK SZTUKI ma być otwartą przestrzenią dla muzyków, literatów, artystów, funkcjonującą w obrębie Domu Zachariasza Zappio. Organizowane tam będą wystawy, koncerty, spotkania autorskie, pokazy filmów, festiwale, imprezy cykliczne poświęcone konkretnej dziedzinie, zagadnieniu.

Naczelną ideą jest stworzenie kulturalnej enklawy - działającej w ustronnym miejscu, która jednocześnie znajduje się w centrum Gdańska. Kolejną cechą wyróżniającą Zaułek ma być jego oryginalna i kameralna przestrzeń. W czasie, gdy większość placówek kulturalnych w Gdańsku dysponuje dużymi metrażami, na których organizowane są duże wystawy, Zaułek Sztuki byłby pewną alternatywą. Miejscem, którego przestrzeń bardziej skupia, aniżeli onieśmiela swoim ogromem.

Dom Zachariasza Zappio, uruchamiając działania związane z Zaułkiem Sztuki, udostępnia w tym celu piwnicę, gdzie mieści się klimatyczny Zappio Pub, ogród mieszczący się z tyłu budynku oraz salę restauracji Zappio znajdującą się na parterze. Wybór miejsca zależeć będzie od charakteru imprezy, frekwencji oraz pogody. Planowane jest również zabudowanie przestrzeni zewnętrznej. Jeśli pozwolą na to warunki, prowadzący Zaułek Sztuki będą chcieli wykorzystywać przestrzeń samego Zaułku Zachariasza Zappio - w przypadku gier miejskich oraz wystaw video-artu.

Pomysłami, organizacją wydarzeń oraz ich promocją w mediach zajmie się, wespół z Danielem Niewiadomskim, właścicielem hostelu, Dawid Majer, poeta, publicysta, animator kultury, performance. Do współpracy zapraszane będą niezależne grupy twórcze oraz pojedynczy twórcy.

Zaułek Sztuki rozpoczyna swoją aktywność wraz z początkiem jesieni 2014 roku.

Opinie

  • ciężkie brzmienia , muzyka alternatywna , rock / punk
    kwi 26
    piątek, g. 18:00
    Gdynia, Podwórko.art
    Futureslave tour 2024