Wydarzenie

Mozart meets Zulu

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
23 sierpnia 2013 (piątek)
godzina:
22:00
miejsce:

Park Oliwski  mapa

adres:
Gdańsk, opata Jacka Rybińskiego
organizator:
Polski Chór Kameralny
bilety:
wstęp wolny

MoZuluart jest projektem założonym przez Roland'a Guggenbichler (Austria), Vusa Mkhaya Ndlovu (Zimbabwe), Blessings Nqo Nkomo (Zimbabwe), Ramadu (Zimbabwe).Wykonawcy:
MoZuluArt (Zimbabwe)
Ambassade String Quartet (Austria)


Jest to połączenie tradycyjnej muzyka zulu z muzyką klasyczną opartą głównie na kompozycjach Mozarta, stąd nazwa: MoZuluArt. "Próbujemy złączyć owe dwa style muzyczne w sposób, który zapewni przestrzeń dla oryginalnych utworów i stylów, tak, aby nie zlewały się one wzajemnie, by pozostały odrębne oraz autentyczne."

"Muzyka jest i zawsze była elementem jednoczącym w świecie, łączącym ludzi z różną przeszłością, wywodzących się z innych ras, innego pochodzenia etnicznego oraz oczywiście, różnych tradycji. To właśnie dzięki muzyce ludzie poznają i zaczynają rozumieć inne kultury i rozwijają chęć, aby je przyswoić".

Kiedy trzy osoby z Zimbabwe, dorastając na zakurzonych drogach Bulawayo, słuchały muzyki tradycyjnej oraz pop'u tworzonych przez ich lokalnych bohaterów: Ilanga, Lovemore Majaivana, Fanyana Dube, Solomon Skhuza, nie wyobrażały sobie i nigdy nie myślały nawet, że na świecie istnieje coś takiego jak muzyka klasyczna. Później, będąc nastolatkami robiącymi zakupy w dużych sklepach w mieście lub gdy przechodzili obok hotelu, mówili: "tam zawsze da się słyszeć taka śmieszną muzykę, która jest wolna i nudna", wtedy nie wiedzieli jeszcze, że któregoś dnia to właśnie oni będą śpiewać, pisać teksty i przearanżowywać tę muzykę, muzykę, którą niegdyś nazywali "powolną i nudną".

Ambassade String Quartet (Austria) członkowie Vienna Symphony Orchestra:
Christian Nenescu (I skrzypce)
Gerald Wilfinger (II skrzypce)
Michal Buchmann (altówka)
Arne Kircher (wiolonczela)
koncerty
bilety 18 - 120 zł
przedsprzedaż 18 - 99 zł
Kup bilet
XII Międzynarodowy Festiwal Mozartowski Mozartiana

20 - 26 sierpnia 2017

Gdańsk, Park Oliwski, Dom Uphagena,...
koncerty
bilety 10 - 90 zł
Kup bilet

Zdjęcia

  Dodaj zdjęcie

  Opinie

  Dodaj opinię

  Dodaj opinię

  Odpowiedz

  Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
  zamknij

  Minione podobne imprezy

  Kalendarz imprez

  kalendarz

  Najczęściej czytane

  Zdjęcia z imprez