• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Muzyczne Ugięcie - premiera płyty

Koncert finałowy oraz premiera składanki "Muzyczne UGięcie 2014", na której znalazły się piosenki 11 zespołów.

Muzyczne UGięcie to projekt Akademickiego Centrum Kultury UG "Alternator" promujący młode zespoły związane z trójmiejskimi uczelniami wyższymi. Projekt ruszył w styczniu 2011 r., a w ciągu 5 lat kolejnych edycji zagrało na MUG-wych koncertach ponad 100 zespołów z całego Trójmiasta. Część z nich już dawno nie istnieje, część pozmieniała składy, a jeszcze inne zdobywają sławę i bogactwo. Na promowanej składance roku 2014 znalazło się 11 najciekawszych zespołów z edycji 2014. Cztery z nich bedzieli mieli Państwo usłyszec na żywo.

ciężkie brzmienia - koncerty w Trójmieście


Na koncercie finałowym wystąpią cztery grupy - pierwsza wybrana przez pracowników ACK UG Alternator, której ufundujemy w ramach nagrody videoklip , druga wybrana jako najciekawsza z zestawu przez trójmiejskich dziennikarzy muzycznych oraz dwa zespoły, które zebrany największą liczbę głosów w plebiscycie portalu trojmiasto.pl.

Na muzyczną ucztę zaprosiliśmy więc:
Sounds like the end of the world (post rock)
Llama (hard rock)
Nobility Stalk (rapcore)
HMDW (rock)

Nowej składanki można posłuchać na stronie:
https://soundcloud.com/dziemiann/sets/muzyczne-ugiecie-2014

ZESPOŁY

Sounds like the end of the world (post rock)
Sounds Like The End Of The World to pięcioosobowy zespół instrumentalny. Projekt powstał w maju 2012 roku. W styczniu 2013 zarejestrował promocyjny mini-albumu "It All Starts Here" zawierający 5 autorskich utworów, który następnie wydał własnym nakładem w marcu tego samego roku. Zespół miał do tej pory przyjemność dzielić scenę z takimi wykonawcami jak God is An Astronaut, Long Distance Calling, Sleepmakeswaves, Tides From Nebula, Tune, DispersE czy Lebowski.
Formacja Sounds Like The End Of The World nagrała pod koniec lutego materiał na swój debiutancki album "Stages of Delusion" w Sounds Great Promotion w Gdyni. Za realizację nagrań oraz produkcję odpowiada Jan Galbas, a za miks i mastering Kuba Mańkowski, którzy współpracowali z takimi wykonawcami jak Behemoth, Obscure Sphinx czy Jordan Rudess z Dream Theater.

Llama (hard rock)
Zespół powstał pod koniec 2011 roku w Trójmieście. Inspirując się dokonaniami największych klasyków rocka i bluesa Gniewko Kuraczyk (wokal, gitara), Stefan Mękwiński (bas) oraz Wojtek Warmijak (perkusja) założyli kapelę działając w początkowym okresie jako trio. Pierwszy koncert trójka młodych dżentelmenów dała w maju 2012 w Gdańsku. Niedługo potem do zespołu dołączył Piotr "Murin" Karpiński (gitara) i od tego momentu Llama funkcjonuje jako kwartet. W kwietniu 2013 w nastąpiły poważne zmiany personalne - odszedł Mękwiński i Karpiński, natomiast
miesiąc później w szeregach bandu pojawił się grający do dziś Dawid Makurat (bas) oraz Kajetan Zając (instrumenty klawiszowe) - a wraz z nimi poważne zmiany w brzmieniu zespołu. Pierwszy koncert w nowym składzie miał miejsce w Sopocie na początku letnich wakacji 2013 roku, gdzie zespół zaskoczył publikę konkretnym i tłustym brzmieniem oraz improwizowanymi partiami.
Jednakże Llama nie poprzestaje na odgrzewaniu kotletów sprzed dziesiątków lat. Ich muzyka, mimo że pełna naleciałości i ducha bluesa i wczesnego hard rocka, czerpie też garściami z dokonań muzycznych ostatniej dekady. Vintage'owe tłuste brzmienie, mocno osadzony groove i szalona dawka emocji to przepis na muzykę, jaką przedstawiają, poruszając się między spokojnymi, mrocznymi balladami; agresywnymi i pędzącymi niczym dziki mustang hardrockowymi kawałkami; ocierając się niekiedy o ciężar muzyki metalowej. Llama zagrała dotychczas kilkanaście koncertów na terenie Trójmiasta. W listopadzie 2013 roku ukazała się pierwsza EP, nosząca nazwę "Get Well Soon".

Nobility Stalk (rapcore)
Nazywamy się Nobility Stalk i gramy szeroko pojęty rapcore. Teraz zaczynamy stawiać nasze pierwsze kroki na muzycznej scenie.
Każdy prawdziwy meloman spotkał się chyba z pytaniem, na które nie potrafił precyzyjnie odpowiedzieć "jakiej muzyki słuchasz?" albo "jakiego gatunku muzycznego słuchasz?". My też nie potrafimy, ponieważ słuchamy praktycznie wszystkiego od metalcoru, trashu, przez reagge i rap, aż po d'n'b i techno. Inspiracji więc nam nie brakuje. Wszyscy jednak jesteśmy zwolennikami mocnego gitarowego podkładu. Brzmienie naszych kawałków zależy od nastroju i naszego widzimisię. Chcemy gitarę punkową, to będzie punkowa, metalową to metalowa, miłosną balladkę to balladka, a wszystko to spinamy klamrą rapu. Dlatego, każdy nasz kawałek ma swój indywidualny klimat. O to chodzi w muzyce, nie? Nie można się zamykać, trzeba się nią bawić.
Zespół powstał w 2012 roku, ale ostateczny jego skład uformował się w połowie 2013r i od tego momentu datujemy naszą twórczość. Skąd się wzięła nazwa zespołu? To długa, zakręcona historia, której na pewno nie chcesz słuchać.

HMDW (rock)
Zespół powstał podobno w latach osiemdziesiątych - dokładnie nie wiadomo, ponieważ skład zespołu zmieniał się tak często, że nie udało się ustalić nazwiska założyciela. Jego przesłaniem jest odsłanianie mrocznych zakamarków ludzkiej natury oraz refleksja nad próżnością bezcelowego przemijania i ślepej konsumpcji. Uprawiany rodzaj muzyki to shock-rock przez zastraszenie. Aktualnie z skład kapeli wchodzą cztery osoby tworzące klasyczny rockowy model: vocal, gitara, bas, perkusja.
Zespół koncertował pewną liczbę razy na poszczególnych scenach trójmiejskich i nie tylko.W 2013 roku wydaliśmy kolejny debiutancki album pod nic nie mówiącą nazwą: MOCNE POSTANOWIENIE POPRAWY. Na płytę składa się siedem polskojęzycznych utworów o tematyce refleksyjno-enigmatycznej. Aktualnie pracujemy nad kolejnym debiutanckim albumem, w którym (jeśli dożyjemy) postaramy się utrudnić funkcjonowanie w społeczeństwie osobom o niewrażliwej naturze.

Przeczytaj także

Opinie