Wiadomości

stat

Nagrał płytę w kolejce SKM

Album "SKM Works 2016" powstał podczas codziennych przejazdów kolejką do pracy i z powrotem.
Album "SKM Works 2016" powstał podczas codziennych przejazdów kolejką do pracy i z powrotem. fot. kk/Trojmiasto.pl

Gdański artysta ukrywający się pod pseudonimem Obobdob wydaje płytę, którą w całości nagrał na telefonie podczas codziennych podróży SKM. Albumu "SKM Works 2016" będzie można posłuchać w serwisie Bandcamp.Muzyka na płycie "SKM Works 2016" to połączenie eksperymentalnej elektroniki z tzw. nagraniami terenowymi. Część dźwięków była stworzona w aplikacji smartfonowej podczas przejazdów SKM-ką, część to nagrane na telefonie odgłosy, które można usłyszeć w kolejce czy na peronach.

- To kompilacja utworów, które powstały na moim telefonie podczas codziennych podróży do pracy z Wrzeszcza na Wzgórze Maksymiliana. W czasie tych 30 minut albo czytam książkę, albo gapię się przez okno, albo właśnie gram muzykę używając aplikacji na telefonie. Posiada ona większość podstawowych funkcji dostępnych w profesjonalnych programach, nawet całkiem przystępną symulację syntezatorów modularnych - mówi gdański artysta, który ukrywa się pod pseudonimem Obobdob.
Zaczęło się od zabaw z bitami i melodiami. Potem muzyk zaczął dołączać dźwięki usłyszane i nagrane podczas podróży. Łącznie powstało w ten sposób siedem utworów.

Album będzie miał premierę pod koniec lutego na portalu Bandcamp.com.
Album będzie miał premierę pod koniec lutego na portalu Bandcamp.com. mat. prasowe
- Zawsze są to dźwięki z otoczenia kolejki lub stacji. Czasami to odgłos kasownika, który się zaciął, czasami ogólny rumor w przedziale, a czasem jeszcze inne dźwięki, które wplecione w utwór stanowią na przykład podstawę rytmiczną utworu. Całość powstała tylko w telefonie i tylko podczas przejazdu SKM - dodaje Obobdob.
Na płycie "SKM Works 2016" znajdzie się sześć albo siedem utworów.

- Wszystkie są elektroniczne, gdyż dyktuje to narzędzie do produkcji, ale każdy jest inny - tak jak inny jest każdy przejazd kolejką SKM. Dla mnie każdy z nich przedstawia inną historię - mówi twórca.
Premiera albumu zaplanowana jest na koniec lutego. Płyta będzie dostępna za darmo na stronie artysty portalu Bandcamp.com. Znajdziemy tam również jego starsze nagrania, m.in. prace z lat 1999-2003 czy ścieżkę dźwiękową do gry komputerowej RPG "Kula" sprzed kilkunastu lat.

Jeden z utworów z płyty "SKM Works 2016".Posłuchaj piosenki o Trójmieście widzianym z okna SKM-ki

Materiał nagrany przez artystę ukrywającego się pod pseudonimem Burrito Sienkiewicz feat Owoce Morza

Dodaj zdjęcie do artykułu
Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Tytuł:
Treść:
Autor (opcjonalny):
E-mail (opcjonalny):
Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Opinie (razem: 42)

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Najnowsze wiadomości

Kalendarz imprez

kalendarz

Zdjęcia z imprez

    Nowe lokale

    Najczęściej czytane