Wiadomości

stat

Niesamowity klimat na gali wrestlingu w Gdyni

Mroczny klimat, wspaniałe show i najlepsza publiczność jaką można sobie tylko wyobrazić. Tak w dużym skrócie wyglądała gdyńska gala wrestlingu Kombat Pro Wrestling Godzina Zero.W związku z ogromną kolejką, która utworzyła się przed wejściem do Gdyńskiego Centrum Sportu, gala wrestlingu rozpoczęła się z blisko 45-minutowym opóźnieniem. Jednak nie stanowiło to problemu dla kibiców, wszak wrestling to bardzo atrakcyjna rozrywka, na którą warto chwilę poczekać.

Organizatorzy zadbali o świetny, lecz odrobinę mroczny klimat. Na samym środku sportowej sali rozstawiono ring, który otaczały wypchane po brzegi trybuny. Światło nie było włączone, a jedyne co oświetlało zamglone pole walki, to cztery wysokie pary (reflektory sceniczne).

Wrestling to rozrywka iście amerykańska, mocne i ciężkie brzmienia płynące z głośników, wiwatujący tłum ludzi, prowadzący zwariowany tak samo, jak występujący w ringu wrestlerzy. Dokładnie tak było w sobotni wieczór w Gdyni.

Wydarzenie zapowiadaliśmy w naszym Kalendarzu imprez.


Prowadzący Arkadiusz Pan Pawłowski stworzył na starcie taki klimat, że grzechem było nie wstać z miejsca i krzyczeć razem z tłumem "KPW, KPW, KPW", czyli Kombat Pro Wrestling. Warto zaznaczyć, że w takich przedstawieniach, bardzo ważną rolę odgrywa publiczność, która tego wieczoru ani myślała siedzieć cicho. Przed każdą walką z trybun dochodziły ogromne brawa i okrzyki, a publiczność żyła całym przedstawieniem. Dzięki temu klimat zbliżony był do tego, jaki panuje za oceanem na największych galach świata wrestlingu.

Sobotni wieczór obfitował w dziewięć bardzo emocjonujących pojedynków. Każdy zapoczątkowany był tzw. wielkim wejściem. Zawodnicy witali się z publicznością, obiegając ring dookoła i przybijając najwierniejszym kibicom przysłowiową "piątkę". Następnie, krótka prezentacja i czas na wielkie show, które nie raz rozpoczynało się przed komendą sędziego, wszak wszystko, co dzieje się we wrestlingu, jest poniekąd ustawione.

Wrestlerka z Gdańska: dziewczyna w ringu jest zawodniczką, nie ozdobą

Warto zaznaczyć, że podczas dziewięciu walk, mogliśmy dwukrotnie zobaczyć panie, które nie odbiegały walecznością od mężczyzn. Natomiast dla publiczności zobaczyć show w wykonaniu dwóch kobiet na ringu, było nie lada gratką. Wielkim talentem aktorskim wykazali się zawodnicy występujący na gali: ich walki wyglądały dość realistycznie, a triki w postaci salt zapierały dech w piersiach.

- Jestem pierwszy raz na gali wrestlingu i na pewno nie ostatni. Do tej pory myślałam, że jesteśmy smutnym narodem, ale tutaj moje poglądy się zmieniły, wszystko jest inaczej. Wchodząc do niewielkiej sali z tłumem ludzi, który żyje całym wydarzeniem, chcesz żyć razem z nim. Czułam się trochę nienormalnie, ale to mnie ekscytowało. Wrestling polecam każdemu, ale trzeba przyjść i zobaczyć to na żywo - mówiła pani Monika.
Kombat Pro Wrestling, to polska organizacja założona w 2015 r. w Gdańsku. Skupia najlepszych polskich zawodników oraz organizuje profesjonalne gale i pokazy na terenie całej Polski.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (39)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Najnowsze wiadomości

Kalendarz imprez

kalendarz

Zdjęcia z imprez

    Nowe lokale

    Najczęściej czytane