• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Oczi Cziorne (3 opinie)

Zespół powstał pod koniec lat 80., w rozkwicie zjawiska zwanego Gdańską Sceną Alternatywną. Wówczas OCZI CZIORNE tworzyły same dziewczyny, można powiedzieć, że był to pierwszy zespół typowo kobiecy w Polsce; śpiewały, grały na instrumentach, komponowały i pisały teksty piosenek. Przez wiele lat istnienia zespołu, występowały w wielu miastach w kraju i zagranicą.

W ciągu całego czasu swojej muzycznej działalności OCZI CZIORNE kilkakrotnie popadały w stan hibernacji, zajmując się wówczas innymi życiowymi sprawami. Przez lata kilkakrotnie zmieniał się skład zespołu, aż w pewnym momencie panie postanowiły skorzystać z męskiego wsparcia. Miały przyjemność współpracować ze znakomitymi osobowościami sceny jazzowej i nie tylko, m.in. Tomkiem Sowińskim, Wojtkiem Mazolewskim, Jackiem Olterem, Olem Walickim, Mikołajem Trzaską, Antonim Ziutem Gralakiem, a także krakowskim poetą Marcinem Świetlickim.

jazz - koncerty w Trójmieście


W 2001 r. OCZI CZIORNE nagrały swoją debiutancką płytę. Album spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem krytyki i słuchaczy oraz został nominowany do nagrody Fryderyk 2001.

I tak oto po ponad 25 latach od pierwszego koncertu, po 13 latach od wydania debiutanckiego albumu, po 4 latach od kolejnej reaktywacji OCZI CZIORNE skończyły prace nad drugą płytą.

Album zawiera 10 autorskich piosenek, które były nagrywane w studio IZIPHONICS w Warszawie przez Andrzeja Izdebskiego, a ostateczne brzmienie, miks i mastering, zostało powierzone gdańskiemu gitarzyście i producentowi muzycznemu Piotrowi Pawlakowi.

Do nagrań zarejestrowanych na tym krążku OCZI CZIORNE zaprosiły tym razem Irka Wojtczaka znakomitego jazzowego saksofonistę oraz Marka Rogulskiego Rogulusa multimedialnego artystę i performera, który ubarwił jedną z piosenek partią trąbki.

Piosenki zamieszczone na drugiej płycie OCZI CZIORNE zachowują charakterystyczne brzmienie zespołu: to ciągle mieszanka jazzu, swingu, elementów muzyki pop i teatralnej awangardy, to ciągle akustyczne instrumentarium, to ciągle niebanalne, poetyckie teksty.

Skład zespołu:

Jowita Cieślikiewicz - instrumenty klawiszowe
Anna Miądowicz - flet, śpiew
Maja Kisielińska - śpiew
Ewa Hronowska - śpiew
Maciej Jeleniewski - gitara basowa
Michał Gos - perkusja



Profil facebook


22 listopada 2014 r. zespół wystąpi na scenie gdańskiego klubu B90
bilety: 30 zł (przedsprzedaż)

PROMOCJA!!! DARMOWE BILETY

poprzez tickets.soundrive.pl przy zakupie:
5 biletów - 1 gratis
7 biletów - 2 gratis
10 biletów - 3 gratis!!!


fot. Krzysztof Sado Sadowski

Opinie (3)

  • (1)

    O kurcze panie pod 50tke i jeszcze chce im sie grac?Brawo.Gdanska scena wtedy zamiatala cala Polske swoim spiewaniem po angielsku,kolorowymi strojami i brzmieniem.Imtm,Garden Party,Golden Life i inni.Rock Cafe Buda w Gdyni,Burdel Suchanino,Kwadratowa...Pamietam,pamietam ach ta mlodosc i lata 90te...Maja a co porabia twoj boyfriend Brandowski z Golden Life sluch po nim zaginal..Na koncercie niestety nie moge byc,ta wstretna emigracja no ale co zrobic takie zycie.Pozdrawiam.

    • 7 0

    • Suchanino, Trzy Lipy - Burdl, prosimy o poprawną nazwę

      • 1 0

  • Si

    Jacy my wszyscy byliśmy wtedy biedni, fizycznie i duchowo. Lepiej tego nie wspominać.

    • 0 3

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

  • ciężkie brzmienia , muzyka alternatywna , rock / punk
    kwi 26
    piątek, g. 18:00
    Gdynia, Podwórko.art
    Futureslave tour 2024