Wydarzenie

Open House Gdynia 2017

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
27 - 28 maja 2017
godzina:
10:00 - 22:00
miejsce:
Gdynia
bilety:
wstęp wolny
PATRONAT

Zieleń i beton - pod tym hasłem w dniach 27-28 maja odbędzie się trzecia edycja festiwalu architektury i designu Open House Gdynia. W programie zwiedzanie, spacery, prelekcje, warsztaty i wystawy fotografii europejskich twórców.Open House Gdynia to polska odsłona międzynarodowego festiwalu Open House Worldwide, który otwiera drzwi do dobrze zaprojektowanej przestrzeni. Na całym świecie fascynatów architektury połączyła idea spotkania z żywym miastem i jego mieszkańcami. Gdynia jest pierwszym miastem w Polsce, w którym odbywa się impreza. Organizatorzy zapraszają do 60 niezwykłych lokalizacji na co dzień niedostępnych dla zwiedzających: instytucji publicznych, mieszkań prywatnych, gdyńskich ogrodów skupionych wokół architektury.

PROGRAM FESTIWALU

W tej edycji odwiedzimy między innymi: Urząd Morski z wieżą zegarową po raz pierwszy w historii dostępną dla zwiedzających, Kapitanat Portu, Urząd Miasta z lokalizacją-niespodzianką, taras Hotelu Courtyard by Marriott, prywatny dom na ulicy Korzeniowskiego 25, Kościół Serca Jezusowego z relikwiami i niesamowitymi podziemiami, Planetarium ze specjalnym pokazem. Poznamy też tajemnice Teatru Muzycznego oraz strychów, piwnic i schronu kamienicy na Kilińskiego 1 czy historię gorsecików odkrytych pod podłogą w Instytucie Urody Marzena Olszewska w Kamienicy Krenskich.

W wielu festiwalowych lokalizacjach zaplanowano wyjątkowe wydarzenia, takie jak OPEN MANA 2 - garden party w pracowni MANA MANA czy Małe Huczne Room Party w Salonie Chillout. Designer Oskar Podolski zaprasza do swojego studia, gdzie odbędzie się wernisaż jego prac malarskich, a Piotr Bucki w swoim ogrodzie opowie o relacji natury i architektury.

Mecenas wydarzenia, deweloper Invest Komfort otworzy drzwi swojej najnowszej inwestycji - osiedla Silva. W programie - obok prezentacji ultranowoczesnej przestrzeni - warsztaty dla dzieci oraz wykład charyzmatycznego, cenionego na świecie architekta Jana Sikory, twórcy nagradzanego projektu biblioteki w Rumi czy Sopoteki.

-W trzeciej edycji festiwalu skupimy się na relacji architektury i natury w przestrzeni miasta, osiedla, domu oraz mieszkania. Nasze działania wprowadzimy do parków i ogrodów, ożywimy gdyńskie podwórka i balkony. Zdradzimy, co łączy dziewiętnastowieczną urbanistykę z sielskością dzisiejszego Witomina, postaramy się dowiedzieć dlaczego wszyscy kochamy Działki Leśne oraz pokażemy jak wesprzeć miejski ekosystem własnoręcznie budując hotel dla owadów. - mówi Diana Lenart, założycielka festiwalu.

Open House Gdynia został zaplanowany tak, by zadowolić nie tylko osoby na co dzień związane z architekturą czy designem - to festiwal od mieszkańców dla mieszkańców. Jego celem jest wzajemne inspirowanie się i propagowanie wśród szerokiej publiczności takich rozwiązań z zakresu organizacji przestrzeni miasta i wnętrz, które harmonijnie łączą funkcjonalność, piękno i szacunek dla historii oraz natury. Dlatego obok spacerów czy prelekcji odbędą się gry miejskie, warsztaty rękodzieła i sadzenia roślin, obiad w ogrodzie otwartym przy Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym czy śniadanie sąsiedzkie przy orłowskim Kurhausie. We wszystkich lokalizacjach na uczestników czekają przewodnicy, którzy chętnie dzielą się tajemnicami Gdyni: opowiedzą o historii budynków, twórczych remontach, dawnych mieszkańcach. Jak co roku nie zabraknie też wystaw fotografii najwyższych lotów - wśród nich unikalne fotografie barcelońskiego artysty Andreia Farcasanu, portrety autorstwa Jamesona Kergozou z Wielkiej Brytanii czy urbanistyczne pejzaże Rubena Dario Kleimeera z Rotterdamu.

Wstęp wolny do wszystkich lokalizacji, w wybranych obowiązują rezerwacje. Podczas festiwalu premierowo dostępna będzie aplikacja VisumInfo z opisami lokalizacji i ciekawostkami dotyczącymi odwiedzanych miejsc.

www.ohgdynia.org
www.facebook.com/OpenHouseGdynia
www.instagram.com/openhousegdynia
Jarmark Świętojański

22 - 25 czerwca 2017 godz. 11:00

Gdańsk,
festyny, pokazy
Wstęp wolny
Spotkanie motywacyjne z udziałem Konrada Gacy

28 czerwca 2017 (środa) godz. 19:00

Gdańsk, ul. Żabi Kruk 16
targi, konferencje
Wstęp wolny

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Najbliższe podobne imprezy

Kalendarz imprez

kalendarz

Najczęściej czytane

Zdjęcia z imprez