Wydarzenie

Open House Gdynia 2017

data:
27 - 28 maja 2017
godzina:
10:00 - 22:00
miejsce:
Gdynia
bilety:
wstęp wolny

Open House Gdynia to pierwsza polska edycja międzynarodowego festiwalu architektonicznego. Historia Open House Worldwide rozpoczęła się w Londynie w 1992 roku, by z czasem powiększyć sieć miast uczestniczących o 30 kolejnych, wśród których wymienić można Nowy Jork, Dublin, Helsinki i Barcelonę.Open House to inicjatywa polegająca na otwieraniu dla szerokiej publiczności starannie wyselekcjonowanych, niedostępnych na co dzień wnętrz mieszkań prywatnych oraz budynków użyteczności publicznej. Prezentacji budynków towarzyszą liczne wydarzenia, takie jak wystawy, prelekcje czy spotkania z ekspertami ze świata architektury i designu. Niezwykłość Open House polega również na udziale architektów, projektantów i właścicieli obiektów. Formuła wydarzenia cieszy się ogromną popularnością i corocznie zyskuje kolejnych zwolenników.

Festiwal tworzymy cały rok, by przez jeden weekend wspólnie celebrować i poznawać Gdynię. Dotarliśmy do zakamarków miasta, które były do tej pory zamknięte dla zwiedzających, obejrzeliśmy od stóp do głów Gdynię, żeby udowodnić wszystkim niedowiarkom, że to miasto ma tyle twarzy, na ile pozwala nam wyobraźnia. Odwiedziliśmy mieszkania gdynian i namówiliśmy ich, żeby zaprosili Was do siebie. Poprosiliśmy świetnych artystów, żeby pokazali swoje prace podczas festiwalu. Oni też się zgodzili. Są też tacy, którzy się zgodzili, ale nie możemy jeszcze o tym powiedzieć! W naszych wędrówkach spotykały nas zaskakujące przygody, czasem nieprzyjemności, nawiązaliśmy przyjaźnie, mieliśmy fochy, bolały nas nogi, głaskaliśmy psy i koty, piliśmy herbatę, odmawialiśmy innych trunków, zamykano nam przed nosem drzwi, a my wchodziliśmy balkonem. No i jest! Przed Wami Open House Gdynia 2017.

W NAJNOWSZYM ODCINKU
Trzecią edycję przygotowaliśmy tak, żeby zadowoliła introwertyków, ekstrawertyków, intelektualistów, tych, którzy za nic sobie mają gadanie na temat architektury, dla tych, którzy lubią chodzić i dla tych, którzy wolą siedzieć, a także tych, którzy w jednym miejscu siedzą najdłużej pół minuty - weźcie dzieci, bo mamy dla nich warsztaty, podczas których poznają sekrety roślin, zrobią hotele dla owadów, wezmą udział w konkursie w stylu gry miejskiej, w którym można będzie wygrać bardzo fajne nagrody. Dla tych, którzy są na festiwalach tylko dlatego, że jest dobre jedzenie mamy śniadanie w Orłowie i obiad przy PPNT, gdzie odbędą się warsztaty dla rodzin w ogrodzie otwartym.

55 niezwykłych gdyńskich lokalizacji pod wspólnym hasłem: BETON I ZIELEŃ, lokalizacje starsze i nowsze, fascynujące gdyńskie ogrody skupione wokół znakomitej architektury.

We wszystkich lokalizacjach czekają na Was eksperci-przewodnicy, którzy podzielą się z Wami tajemnicami Gdyni: opowiedzą o historii budynków, twórczych remontach, dawnych mieszkańcach.

Zainspiruj się Gdynią. Widzimy się w ostatni weekend maja. Wstęp wolny do wszystkich lokalizacji, ale czasami trzeba się zapisać. Bądźcie czujni, będziemy Was informować.

Mecenasem wydarzenia jest Invest Komfort.
Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Tytuł:
Treść:
Autor (opcjonalny):
E-mail (opcjonalny):
Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Minione podobne imprezy

Kalendarz imprez

kalendarz

Najczęściej czytane

Zdjęcia z imprez