Wydarzenie

Piotr Krępeć

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
21 maja 2017 (niedziela)
godzina:
19:30
miejsce:

Blues Club  mapa

adres:
Gdynia, Portowa 9
bilety:
30 zł , ulgowy 20 zł
PATRONAT

Piotr Krępeć - gitarzysta akustyczny fingerstyle, uznany przez magazyn Top Guitar "objawieniem i wielką nadzieją polskiej gitary".Jako kompozytor muzyki filmowej zadebiutował na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w CANNES w 2012 roku, będąc autorem muzyki do filmu "Podróż z bagażem podręcznym" w reżyserii Arka Biedrzyckiego. 
Wykonał 8 koncertów w ramach Tournee w Chinach 2016 r.

Pomysłodawca, dyrektor oraz główny organizator dwóch edycji Fingerstyle Sopot Festival oraz czterech edycji Szczycieńskiego Festiwalu Gitarowego, na którym wystąpił wspólnie z największymi gitarzystami fingerstyle'owymi świata - Jonem Gommem, Andreą Valerim, Stefano Barone.
Stypendysta Artystyczny Prezydenta Miasta Sopotu 2015r.
Stypendysta Artystyczny Prezydenta  Miasta Gdańska 2015.

Stypendysta Artystyczny Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego 2015.
W jego kompozycjach można odnaleźć całe bogactwo środków artystycznego wyrazu. Ponad nimi zawsze górują jednak wysublimowane połączenia dźwięków i minimalizm, który twórca w swojej muzycznej wypowiedzi ceni ponad wszelką miarę.

Swoją przygodę z sześciostrunowym instrumentem szarpanym rozpoczął od gitary klasycznej. Dziesięć lat później zakochał się w jazzie i "raz na zawsze" zostawił klasyczną formułę. Dostrzegł wówczas nowe możliwości gitary akustycznej - niekonwencjonalne stroje i grę perkusyjną. Obecnie korzysta z wielu technik gitarowych jednocześnie, przez co jego twórczość wymyka się jednoznacznym kwalifikacjom.

Zwieńczeniem jego muzycznych poszukiwań jest album Piotr Krępeć - In Substance, którego premiera odbyła się podczas 3. Szczycieńskiego Festiwalu Gitarowego.

W latach 2010-2012 związany z wytwórnią fonograficzną TopRecords. 
Laureat dwóch głównych nagród legendarnego festiwalu FAMA w Świnoujściu 2008.
W roku 2015 nagrał płytę "Gdańszczanie dźwiękiem malowani".

Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Najbliższe podobne imprezy

Kalendarz imprez

kalendarz

Najczęściej czytane

Zdjęcia z imprez