Wiadomości

stat

Po koncercie Agnieszki Chylińskiej. "Królowa łez" wróciła do domu

Chylińska już na wstępie zaznaczyła, że jest u siebie, krzycząc ze sceny: "Sopot! Moje miasto!" i podkreśliła, jak ważny jest to dla niej koncert.
Chylińska już na wstępie zaznaczyła, że jest u siebie, krzycząc ze sceny: "Sopot! Moje miasto!" i podkreśliła, jak ważny jest to dla niej koncert. fot. Lucyna Pęsik/Trójmiasto.pl

Od jej ostatniego koncertu w B90 minęło osiem miesięcy. Tym razem nowa była sceneria, ale jej artystyczna forma i charyzma pozostały bez zmian. Wciąż zaskakująca i pełna energii Agnieszka Chylińska wystąpiła w Operze Leśnej, spełniając swoje marzenie z dzieciństwa.Artystka kontynuuje trasę koncertową promującą jej najnowszą solową płytę "Forever Child", która w zaledwie pół roku od premiery pokryła się podwójną platyną. Jej piątkowy występ w rodzinnym Sopocie zgromadził prawdziwe tłumy, a sama Agnieszka udowodniła, że potrafi odnaleźć się zarówno w przestrzeni klubowej, jak i na deskach wypełnionej niemal po brzegi opery.

Chylińska już na wstępie zaznaczyła, że jest u siebie, krzycząc ze sceny: "Sopot! Moje miasto!" i podkreśliła, jak ważny jest to dla niej koncert. Tego wieczoru zaserwowała sobie i swoim słuchaczom sentymentalną podróż do przeszłości, przywołując wspomnienia z dzieciństwa i początków swojej kariery z zespołem O.N.A.

Podczas występu dziękowała swoim rodzicom i przyjaciołom za wieloletnie wsparcie, dedykując im utwory "Nie mogę Cię zapomnieć" czy "Winna". Nie zapomniała też o wiernych fanach, których rolę podkreśliła mówiąc: "Dzięki takiej publiczności osiągnęłam wszystko, co chciałam. Chciałabym w moim mieście zaśpiewać to, co było dla mnie ważne".

I zaśpiewała. Oprócz żywiołowych utworów z nowego albumu, artystka wykonała kilka najważniejszych piosenek w całym swoim dorobku, na tekstach których wychowywali się dzisiejsi 20- i 30-latkowie. W tym m.in w nowych aranżacjach "Najtrudniej", "Drzwi", przejmującą "Niekochaną" czy "Kiedy powiem sobie dość" niemal w całości zaśpiewane przez widownię.  

Koncert zapowiadaliśmy w naszym cyklu Planuj tydzień oraz Kalendarzu imprez
Nowy materiał broni się sam. Koncertowe wersje utworów z "Forever Child" to solidna dawka energii. Jest rockowo, transowo-elektronicznie i piosenkowo - istny muzyczny eklektyzm. Sama Chylińska zdaje się być w najlepszej formie artystycznej i wokalnej od lat. Zadziorna, dzika i pewna siebie. Dawny żal ukryty w tekstach oraz osobiste przeżycia przekuła w sceniczną złość i siłę, która emanuje z niej niemal w każdym utworze.

Ostatnimi dokonaniami pokazała, że nie da się zamknąć w stylistycznych szufladkach. Po 22 latach na scenie wciąż poszukuje swojej drogi i nie przestaje eksperymentować, ale jak sama podkreśla, jednocześnie pozostaje tą zbuntowaną dziewczyną z sąsiedztwa "śpiewającą piosenki od serca".

Tak Agnieszka śpiewała "Królową łez" w B90 (materiał archiwalny)

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (84)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Najnowsze wiadomości

Kalendarz imprez

kalendarz

Zdjęcia z imprez

    Nowe lokale

    Najczęściej czytane