• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Świeci 3: Kurek - Gołębiowski - Lonberg-Holm

Gdański Teatr Szekspirowski i Latarnia zapraszają na koncerty Piotra Kurka oraz Adama Gołębiewskiego z Fredem Lonbergiem-Holmem w ramach cyklu ŚWIECI.

maj 16

czwartek, godz. 20:00

Gdańsk,
bilety 50 zł
przedsprzedaż 40 zł
Kup bilet
Koncert odbędzie się 22 maja (piątek) o godz. 20:00 na otwartym dziedzińcu Teatru Szekspirowskiego. Bilety w cenie 15 zł można nabyć w kasach GTS lub online: ww.bilety.teatrszekspirowski.pl. Organizatorami koncertu są Gdański Teatr Szekspirowski i wytwórnia LATARNIA Records.

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


Duet Freda Lonberg-Holma (wiolonczela, elektronika) i Adama Gołębiewskiego (perkusja, przedmioty) ukształtował się w toku studyjnych i koncertowych doświadczeń kwartetu Divided by Four. Ich muzyka sumuje język do granic abstrakcyjnego improv jak i pierwiastki współczesnego free jazzu. Muzycy w pewnym sensie wystawiają słuchacza na próbę, zarówno do kątem zwrotów spodziewanej dramaturgii muzyki jak i rozwiązań czysto barwowych, emitując dźwięk dojmujący, bolesny, pozostawiający w słuchaczu żywy ślad.

Piotr Kurek - autor projektu Piętnastka i kilku albumów solowych wydanych nakładem Sangoplasmo, Digitalis, Cronica Electronica . Mieszka i pracuje w Warszawie. Współpracował m.in. z Sylvią Monnier (jako Suaves Figures), Pawłem Romańczukiem (Małe Instrumenty), Stephanem Mathieu, Arturasem Bumsteinasem i Hubertem Zemlerem (Betaville, Piętnastka). Występował na większości festiwali w kraju i zagranicą.

Fred Lonberg-Holm - wiolonczelista i kompozytor, lider własnych zespołów: Valentine Trio i Lightbox Orxhestra. Urodził się w 1962 roku, studiował w Juilliard School, a później na rozmaitych kursach prowadzonych m.in. przez Anthony'ego Braxtona, Mortona Feldmana, Bunita'ę Marcus i Pauline Oliveros. W 1995 roku przeniósł się do Chicago gdzie szybko podjął współpracę z muzykami tamtejszej sceny jazzowej i postrockowej - jest muzykiem i współtwórcą zespołów The Boxhead Ensemble, The Friction Brothers (z Michael'em Zerang'iem), The Flatlands Collective, Keefe Jackson's Fast Citizens, Joe McPhee Survival Unit III, Peter Brotzmann Chicago Tentet, Frame 4tet, Territory Band. Współpracował z wieloma czołowymi amerykańskimi i europejskimi muzykami sceny jazzowej i free improv wśród których wymienić należy: Jima Bakera, Johna Butchera, Wilberta DeJoode, Axela Doernera, Matsa Gustafssona, Charlotte Hug, Glenna Kotche, Petera Kowalda, Nicole Mitchell, Torstena Mullera, Jima O'Rourke, Jeffa Parkera, Davida Stakenasa, Bena Vida i Michaela Zeranga.

Adam Gołębiewski - perkusista improwizator, muzykolog, socjolog. Używając preparowanego zestawu perkusyjnego dąży do przeinterpretowania jego cech anatomicznych, ekspresyjnych i brzmieniowych. Improwizację w muzyce traktuje jak otwarty amalgamat właściwych uczestnikom, równoprawnych estetyk, będącą jednocześnie świadomą praktyką dialogu, kompromisu i pokory. Członek grup Divided by 4, Disgrained, GMO trio. Sytuacje muzyczne dzielił, m.in. z Fredem Lonberg-Holmem, Witoldem Oleszakiem, Kenem Vandermarkiem, Matsem Gustafssonem, Sharifem Sehnaoui, Mazenem Kerbajem, Patrykiem Lichotą, Piotrem Mełechem, Anną Zielińską, Piotrem Tkaczem, Sławkiem Janickim, Antezem, Hermanem Muntzingiem. Adam Gołębiewski w ramach poznańskiego festiwalu Transatlantyk wystąpił na scenie u boku Yoko Ono i Thurstona Moore'a.

Opinie