• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Zasłuchany Szekspir - koncert z okazji Światowego Dnia Poezji

kwi 26

piątek, godz. 19:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
kwi 28

niedziela, godz. 18:00

bilety 45 zł
przedsprzedaż 40 zł
Kup bilet
21 marca - w dniu obchodów Międzynarodowego Dnia Poezji - zapraszamy na koncert z muzyką pochodzącą z epoki Szekspira, na którym usłyszymy staroangielskie pieśni bezpośrednio inspirowane jego twórczością wykonywane na klawesynie. Słuchacze, dzięki zasłyszanej muzyce i recytowanym wierszom twórcy Hamleta, zostaną przeniesieni do epoki elżbietańskiej i czasów renesansu, gdzie po epoce wieków średnich, człowiek, jego osobiste odczuwanie i stosunek do świata był nowym natchnieniem dla sztuki.

muzyka dawna - koncerty w Trójmieście


Jakub Borowczyk - śpiew
Krystian Sokołowski - klawesyn

Krystian Sokołowski urodził się w 1992 roku w Kielcach, ukończył tam także Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia im. Ludomira Różyckiego w klasach organów i klawesynu. Obecnie studiuje klawesyn na gdańskiej Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w klasie Pani prof. Małgorzaty Skotnickiej. Jego pasją jest muzyka dawnych epok- renesansu oraz baroku, zajmuje się jej stylowym wykonawstwem na organach i klawesynie solo i w zespole. Oprócz tego jego zamiłowaniem jest literatura. Dużo czasu poświęcił czytaniu dzieł literackich oraz traktatów filozoficznych powstałych w tamtym okresie, by zrozumieć ducha owych epok, ówczesne pojmowanie świata przez ludzi, by także poznać znaczenie sztuki, oraz cel i sens muzyki.

Jakub Borowczyk urodził się w 1989 roku w Poznaniu. Ukończył tam także, swoje pierwsze studia - muzykologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Obecnie studiuje na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, śpiew solowy w klasie prof. Piotra Kusiewicza. Od wielu lat fascynuje go muzyka baroku, szczególnie twórczość operowa J. F. Haendla. Oprócz tego bardzo chętnie sięga po repertuar renesansowy, jak np. pieśni z poetyckimi tekstami wykonywane z akompaniamentem lutni na XVI-wiecznych dworach. Dobrze się złożyło, gdyż natura obdarzyła go kilkoma oktawami więcej i dlatego też specjalizuje się w śpiewaniu kontratenorem, rodzajem głosu oraz techniką, którą w tamtych - dawnych czasach śpiewali mężczyźni.

Zapraszamy! Wstęp wolny.

Opinie