• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

100cznia oraz Ulica Elektryków zaczynają sezon. Imprezy inauguracyjne

Patryk Gochniewski
29 kwietnia 2022 (artykuł sprzed 2 lat) 

Mimo że temperatura jeszcze nie zawsze na to wskazuje, wiosna jednak zawitała do nas pełną parą. Oznacza to otwarcie sezonu na terenach stoczniowych. Najbliższe dwa weekendy będą dla fanów imprezowania w tej przestrzeni dość intensywne. Działalność wznawiają 100cznia oraz Ulica Elektryków.Najbliższe imprezy klubowe w TrójmieścieCzy lubisz korzystać z rozrywkowej oferty na stoczni?

Tereny postoczniowe w Gdańsku to świetny przykład na to, jak zagospodarować niszczejącą przestrzeń. Wzorem wielu europejskich miast, stworzono miejsce, które jednocześnie łączy w sobie historię oraz przyszłość. Warto, aby tego typu rozwiązania dotyczyły przestrzeni nie tylko postindustrialnych, ale także wszystkich innych nieużytków. Na zachodzie - nie tylko zresztą - normą jest zaadaptowanie na potrzeby kultury i życia społecznego kościołów czy cmentarzy, a nie tylko opuszczonych hal produkcyjnych.

100cznia i Ulica Elektryków to miejsca, które wpisały się w kulturalno-rozrywkowy pejzaż Gdańska i stały się popularne nie tylko wśród mieszkańców Trójmiasta. Wymieniane są w międzynarodowych przewodnikach, piszą o nich światowe media i międzynarodowa blogosfera. Gdy tylko wiosna zaczyna budzić się do życia, fani odliczają dni do imprez inaugurujących sezon na 100czni i Ulicy Elektryków.

- U nas aktualnie bardzo napięty kalendarz i brak czasu, więc nie damy rady w tym momencie przedstawić wszystkich naszych działań i zmian na sezon 2022 - mówi Ala Jabłonowska ze 100czni. - Rozszerzamy się troszkę, zaprosiliśmy nowych partnerów do współpracy, o których będziemy mówić wkrótce, a poza tym wszystko bez zmian: dobra muzyka, dobre jedzenie i lato w mieście.
Na otwarcie 100czni organizatorzy zaprosili Rosalie, która wraca tu po pięciu latach. To ona była główną gwiazdą, kiedy ten teren po raz pierwszy rozpoczynał swoją działalność. Poza artystką interesująco czerpiącą ze współczesnego r'n'b, pojawi się także legendarny duet Flirtini, który zadba o to, aby ta noc szybko się nie skończyła.

Tydzień później, 7 maja, startuje cotygodniowa joga - godzinne bezpłatne zajęcia będą prowadzone na zewnątrz lub w środku. Wszystko będzie zależało od pogody. 8 maja natomiast odbędzie się Vintage Bazar, czyli święto less waste.

Tydzień po 100czni, 6 maja, otwiera się Ulica Elektryków. Wprawdzie już mały przedsmak, co będzie się działo, odbędzie się 30 kwietnia, kiedy w B90 pojawi się Kollektiv Turmstrasse, jednak oficjalne zaplanowano na 6 maja. Wówczas miejsce będzie miała Utopia - nazwa pokazująca, że jest to impreza, do której wszyscy powinni dążyć, na której wszyscy powinni być. Otwarcie z pompą - trzy sceny, cała noc zabawy.

Pamiętajmy, że weszła w życie uchwała, która ma zapewnić, że hałas z Ulicy Elektryków nie będzie niósł się na tereny okolicznych osiedli. Ciekawe, jak zostanie to rozwiązane. Można ustawić sceny w drugą stronę, jednak dźwięk i tak poniesie się razem ze stoczniową wodą.

Niemniej - wracając do tego, co się będzie działo w przyszły weekend na Elektryków. Trzy sceny - Elektryków, B90 i Plener 33. Każdy znajdzie to, czego oczekuje. Nie da się jednak ukryć, że ten festiwalowy klimat, który powstanie, aż zachęca do tego, aby wybrać się pod każdą ze scen. Koncertowo zaprezentuje się Yung Bans, wschodząca gwiazda trapu z St. Louis. Poza tym na otwarciu pojawią się chociażby Patrick Mason czy Narciss.

7 maja swoje podwoje otworzy także W4 Food Squat, a elektryczna Utopia będzie trwała dalej - zagra chociażby Młody ATZ. Czyli przeważającą stylistyką w ciągu weekendu będą nurty około hip-hopowe. After rozkręci Sammy Virji, pochodzący z Leeds dj i producent. Warto się wybrać, ponieważ brytyjska scena didżejska zawsze była inna od tej kontynentalnej. Wyróżniała się większą bezkompromisowością.

Wśród najbliższych imprez, które odbędą się na Ulicy Elektryków, jest także kolejna edycja Queer Carnival, czyli święto voguingu, dragu, muzyki oraz burleski.

Dzieje się dużo, a to dopiero początek sezonu wiosenno-letniego. Niebawem zapewne poznamy więcej szczegółów dotyczących całego programu na najbliższe miesiące.

Miejsca

Wydarzenia

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (88)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Wielka Szama na Stadionie - wielkie otwarcie sezonu w Gdańsku! (11 opinii)

(11 opinii)
street food

Kwiat Jabłoni "Nasze ulubione kluby" (8 opinii)

(8 opinii)
169 zł
Kup bilet
pop

Daria ze Śląska "Pierwsza trasa c.d."

89 - 129 zł
Kup bilet
pop

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

W 2012 roku Gdańsk był jednym z gospodarzy: