Wydarzenie

stat

2Cellos (33 opinie)

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
18 maja 2018 (piątek)
godzina:
20:00
miejsce:

Ergo Arena  mapa

adres:
Gdańsk Sopot, pl. Dwóch Miast 1
bilety:
225-719 zł - szczegóły w opisie
PATRONAT

Po niesamowitym sukcesie listopadowego koncertu w Warszawie 2Cellos ponownie zagrają w Polsce! Tym razem wystąpią w gdańsko-sopockiej Ergo Arenie i Tauron Arenie Kraków. Szykują się magiczne koncerty wielkich wirtuozów wiolonczeli.Przystojni, młodzi, muzykalni, a do tego porywają tłumy! Mowa o słoweńsko-chorwackim duecie 2Cellos, który po tegorocznym sukcesie koncertu w Polsce, po raz drugi przyjedzie do naszego kraju. Muzycy wystąpią dwukrotnie: w Gdańsku i Krakowie 18 i 19 maja 2018 roku. To będą niezwykle energetyczne widowiska w towarzystwie największych hitów muzyki filmowej, rockowej, popowej, a nawet metalowej!Luka Sulic i Stjepan Hauser są wykształconymi muzykami klasycznymi - mistrzami wiolonczeli. Tak, tak - mistrzami, bo każdy z nich wiele razy brał udział w poważnych konkursach instrumentalnych o randze światowej. I znali się właśnie z nich; wiedzieli, jak rozwijają się ich kariery. Dzisiaj wspominają, że zanim postanowili połączyć siły, grali "klasyczną muzykę dla babć". Wszystko zmieniło się, gdy w 2011 roku nagrali we własnej aranżacji przebój Michaela Jacksona "Smooth Criminal" i wrzucili go na YouTube. Dzisiaj słuchają ich wszyscy i to na całym świecie, a odsłony ich kolejnych wersji przebojów, liczone są w dziesiątkach milionów! Koniecznie trzeba do tego dodać, że niemal wszystkie koncerty z udziałem 2Cellos odbywają się przy komplecie publiczności. Tak samo było w listopadzie w warszawskim Torwarze, gdzie bilety wyprzedały się pół roku przed ich przyjazdem do Polski. Wydaje się, że kariera dwóch wiolonczelistów sięga szczytów, ale z pewnością nas jeszcze zaskoczą.

W ciągu sześciu lat 2Cellos nagrali cztery płyty z wielkimi utworami, ale udowodnili przy okazji, że kawałki, które dobrze znamy, mogą zabrzmieć inaczej, ale niezwykle ciekawie!

- Chodzi o to, aby pokazać wiolonczelę w innym świetle, żeby ją pokazać młodszemu pokoleniu - ile jest możliwości w tym instrumencie i co da się z nim zrobić. A gdy mamy dwie wiolonczele grające razem, to są właściwie nieskończone możliwości - mówił niedawno w jednym z wywiadów Luka Sulic.

Luka i Stjepan grają na wszystkich kontynentach, zbierając entuzjastyczne recenzje. Ale pierwszym, który się nimi zachwycił był Elton John, i to do tego stopnia, że zabrał tę dwójkę na swoje tournée. W ten sposób obaj zagrali także w Polsce - na łódzkim koncercie w lipcu 2012 roku. Później, do grona ich wielbicieli doszli m.in. Barack Obama czy królowa Elżbieta II.

Co nas czeka na kolejnych dwóch koncertach 2Cellos w Polsce? Na pewno mnóstwo energii i wieczorów wypełnionych przebojami w różnych gatunkach muzycznych - rockowo-popowo-metalowo-filmowe. Stjepan to ta część duetu, która przyciąga żeńską część publiczności i wręcz szaleje na scenie: zakłada sobie wiolonczelę na ramieniu - tańczy i skacze, jednocześnie grając! Potrafi nawet wytarzać się na plecach po scenie, nie przestając ani na chwilę wydobywać dźwięków z instrumentu! Luka z kolei to ten spokojniejszy i ważący słowa w wywiadach. Obaj znakomicie się uzupełniają i doskonale udowadniają, że wiolonczele wcale nie muszą być nudnymi instrumentami.

Genialni wiolonczeliści z 2Cellos znowu zelektryzują polską publiczność!

Informacja o biletach:
Bilety na stronie:
https://bilety.imprezyprestige.com

Przeczytaj także

Zdjęcia

  Dodaj zdjęcie

  Opinie (33)

  Dodaj opinię

  Dodaj opinię

  Odpowiedz

  Regulamin dodawania opinii

  zamknij

  Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

  Najczęściej klikane (7 dni)