• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Trzy najlepsze miejsca na samotny spacer po Sopocie

Mateusz Groen
21 listopada 2022, godz. 14:00 
Opinie (26)
Jesień to wyjątkowy czas, warto więc korzystać z jej uroków i wybrać się na samotny spacer z miłą muzyką w słuchawkach. Jesień to wyjątkowy czas, warto więc korzystać z jej uroków i wybrać się na samotny spacer z miłą muzyką w słuchawkach.

Dokąd iść na samotny spacer w Trójmieście? Niedawno pokazaliśmy ciekawe miejsca w Gdańsku. Teraz wybraliśmy trzy ciekawe miejsca w Sopocie, do których polecamy wybrać się ze słuchawkami w uszach. Już niebawem podzielimy się spacerowymi propozycjami w Gdyni.
Nadmorski kurort z malowniczymi widokamiCzy podczas samotnych spacerów lubisz słuchać muzyki?

Sopot, mimo że jest najmniejszym trójmiejskim miastem, to i tak obfituje w urokliwe miejsca i uliczki. Co więcej, kurort od lat plasuje się w czołówce najbardziej zielonych miast w Polsce: tereny zielone zajmują tu 61,18 proc. powierzchni.

Wprawdzie w okresie letnim przeżywa prawdziwe oblężenie, a liczba imprez organizowanych w jego obrębie dodatkowo napędza turystów, to jesienią Sopot pustoszeje i zachwyca nadmorskim klimatem.

Gdzie zatem można znaleźć trasy do samotnego spaceru oraz w jakie miejsca polecamy się udać z muzyką w słuchawkach?

  • Okolice plaży w Sopocie jesienią są szczególnie malownicze
  • Okolice plaży w Sopocie jesienią są szczególnie malownicze
  • Okolice plaży w Sopocie jesienią są szczególnie malownicze
  • Okolice plaży w Sopocie jesienią są szczególnie malownicze

Klasyka, czyli molo wieczorem i park PółnocnySopot nieodzownie kojarzy się z plażą i molo. Nic dziwnego, plaża rozciąga się na całej długości miasta, a jej długość to 4,3 km. Po sezonie nieco pustoszeje, jednak w dalszym ciągu odcinek między Gdańskiem a Sopotem jest popularną trasą, dlatego na samotne wyprawy szczególnie rekomendujemy plaże północne, które kierują w stronę Gdyni. Obejmują fragment plaży od wejścia nr 1 do 10.

Wieczorne samotne wędrówki warto wzbogacić o przejście się po moloMapka.

Trzy miejsca idealne na samotny spacer w Gdańsku Trzy miejsca idealne na samotny spacer w Gdańsku
Idąc przez plażę, warto zahaczyć również o park Północny w SopocieMapka, który znajduje się na północ od molo. W parku o tej porze roku można zaczerpnąć ciszy i spokoju, a także zrelaksować się w otoczeniu przyrody.

Park Północny Park Północny

Widoki wprost z Łysej GóryZanim rozpocznie się sezon zimowy i Łysą Górę Mapka pokryje śnieg, warto udać się tam, by zobaczyć piękny widok rozpościerający się na Zatokę Gdańską.

Łysa Góra wznosi się na 110 m n.p.m. Dodatkowo sama trasa wśród pięknych, zabytkowych kamieniczek jest malownicza. Zanim wdrapiemy się na szczyt, możemy również pozachwycać się architekturą miasta.

W stronę Stadionu LeśnegoNa samotny spacer w pojedynkę nadadzą się również okolice Stadionu LeśnegoMapka, przy którym mieści się rezerwat przyrody Zajęcze WzgórzeMapka. Jednym z elementów, który warto odwiedzić w tym miejscu, jest wznosząca się nad samym stadionem Glinna Góra (120 m n.p.m.).

Ciekawym obiektem jest również stadion w lesie, na końcu ulicy Wybickiego w Sopocie Górnym, który istnieje od lat 20. XX wieku i jest otoczony lasami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Również w tym przypadku polecamy niewielkie celowe "zagubienie" się, by zobaczyć nieznane dotychczas piękne budynki.

Dyniowa farma i inne pomysły na weekend Dyniowa farma i inne pomysły na weekend

Playlista na jesienny spacer po Sopocie
Jakie miejsce polecił(a)byś na jesienny spacery po Trójmieście?

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (26)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Ogród Świateł

w plenerze, pokaz

Jarmark Bożonarodzeniowy

jarmark

Kazik & Kwartet ProForma

rock / punk

Nowe Lokale

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Która z wymienionych polskich komedii sensacyjnych kręcona była w dużej mierze w Trójmieście?