Wiadomości

stat

Festiwal filmowy w Gdyni we wrześniu? Data mało realna

Bardzo możliwe, że w tym roku 45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni nie odbędzie się we wrześniu. Planowane są nowe terminy: późna jesień 2020 lub styczeń 2021 roku.
Bardzo możliwe, że w tym roku 45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni nie odbędzie się we wrześniu. Planowane są nowe terminy: późna jesień 2020 lub styczeń 2021 roku. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Druga połowa września w Gdyni oznaczała jedno: święto miłośników polskiego kina, którzy zjeżdżali nad morze na Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. Niestety wiele wskazuje na to, że w tym roku 45. edycja festiwalu nie odbędzie się w zapowiadanym wcześniej terminie, czyli w dniach 14-19 września.Wydarzenia online w Trójmieście


Czy 45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych powinien odbyć się we wrześniu?

tak, to tradycja, festiwal musi być we wrześniu 21%
nie, jakość filmów jest najważniejsza, więc lepiej poczekać, aż branża filmowa ruszy 36%
nie, festiwal trzeba przełożyć ze względu na bezpieczeństwo uczestników 43%
zakończona Łącznie głosów: 155
Bardzo możliwe, że 45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni odbędzie się w nowym terminie. W środę, 6 maja, organizatorzy w oficjalnym komunikacie poinformowali, że decyzję w sprawie nowej daty wydarzenia Komitet Organizacyjny podejmie na posiedzeniu zaplanowanym na 2 czerwca.

Wpływ na zmianę daty ma nie tylko sytuacja epidemiologiczna w Polsce i na świecie, ale także niemal całkowite zatrzymanie branży filmowej. Organizatorzy obawiają się, że nie uda się "uzbierać" wystarczającej liczby filmów, które mogłyby zakwalifikować się do Konkursu Głównego.

Czytaj też: Filmy i seriale opóźnione z powodu koronawirusa

- Dajemy sobie jeszcze trochę czasu, by zdobyć więcej danych i uważnie przeanalizować sytuację w polskiej branży filmowej. Chcemy rzetelnie ocenić, kiedy i ile nowych filmów mogłoby zostać zgłoszonych do Konkursu Głównego w Gdyni. Wszystko jednak wskazuje na to, że jest ich zdecydowanie za mało na nabór, który zwykle przeprowadzamy w maju z myślą o wrześniowym Festiwalu. Coraz bardziej realny staje się więc scenariusz przełożenia imprezy na później - wyjaśnia w komunikacie Leszek Kopeć, dyrektor Festiwalu.

Kina w Trójmieście czekają na lepsze czasyOrganizatorzy wstępnie rozważają kilka nowych terminów: listopad lub grudzień 2020, a także styczeń 2021 roku.

Gwiazdy na czerwonym dywanie 44. FPFF w Gdyni - dużo zdjęć- Wszystko zależy od tego, kiedy wznowione zostaną przerwane produkcje filmowe, które pandemia zaskoczyła na różnym etapie prac - wyjaśnia Leszek Kopeć.

Opinie (12) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

01

czerwca

Kino Samochodowe - Gdynia Gdynia, Gdynia Arena

05

czerwca

Kino samochodowe - Kino Kul... Gdańsk, Stadion Energa Gdańsk

14

czerwca

Targi PupiLove Gdańsk, Galeria Metropolia

Kultura

Trójmiejski street art w pigułce - najważniejsi twórcy i ich dzieła
Trójmiejski street art w pigułce

Kulinaria

Kawa w domu jak z kawiarni. Dobre ekspresy do kawy
Kawa w domu: dobre ekspresy do kawy
Otwarte tarasy na galeriach handlowych w Trójmieście
Otwarte tarasy na galeriach handlowych

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Globaltica to festiwal promujący: