• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

5 nawyków, które warto wprowadzić wiosną

wro
31 marca 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (42)
Wiosna to świetny czas, żeby wyrobić sobie nawyk regularnego spacerowania. Wiosna to świetny czas, żeby wyrobić sobie nawyk regularnego spacerowania.

Wiosna to dla wielu z nas nowy początek. Coraz dłuższe dni i budząca się z zimowego snu przyroda sprawiają, że nabieramy nowych sił i energii do działania. To dobry impuls, żeby wprowadzić do naszego życia nowe nawyki. Jakie? Przedstawiamy 5 propozycji, które na pewno wyjdą wam na zdrowie.
Picie wodyCzy wiosną odczuwasz więcej energii do działania?

O zaletach picia wody mówi się wiele, jednak warto je jeszcze raz przypomnieć. Woda poprawia funkcjonowanie układu pokarmowego i limfatycznego - zmniejsza obrzęki, poprawia oddawanie moczu, powoduje usuwanie toksyn z organizmu, oczyszcza jelita, zmniejsza tendencję do zaparć, obniża poziom hormonu stresu, poprawia nawilżenie i napięcie skóry, poprawia koncentrację i wspomaga zachowanie równowagi kwasowo-zasadowej.

Wiosna to czas, kiedy więcej się ruszamy, próbujemy nowych aktywności i nie potrzebujemy już tak wielu rozgrzewających napojów. To dobra okazja, żeby spróbować wyrobić sobie nawyk regularnego nawadniania organizmu. Możemy wspomagać się np. aplikacjami na telefon, które przypominają o regularnym piciu wody i zliczają objętość płynów, jakie wypiliśmy w ciągu dnia.

Kawa, herbata, a może woda? Co pijemy po przebudzeniu? Kawa, herbata, a może woda? Co pijemy po przebudzeniu?

SpacerySpacer to jeden z najprostszych, a jednocześnie najzdrowszych sposobów na spędzenie wolnego czasu.. Nie wymaga dobrej kondycji ani specjalnego przygotowania, a w dodatku można go połączyć np. ze zwiedzaniem. Niedawno pisaliśmy o darmowym "Spacerowniku po Galerii Współczesnej Rzeźby Gdańskiej", w naszym portalu znajdziecie też m.in. inspiracje do spaceru po Gdyni, a w Kalendarzu Imprez na bieżąco prezentujemy ciekawe propozycje spacerów tematycznych z przewodnikami.

Picie wody ma duży wpływ na nasze samopoczucie, niestety nie każdemu przychodzi ono z łatwością. Picie wody ma duży wpływ na nasze samopoczucie, niestety nie każdemu przychodzi ono z łatwością.

Warzywa i owoceKoniec wymówek, już niedługo w warzywniakach pojawią się nowalijki, a niewiele później pyszne sezonowe owoce i warzywa. Jeśli do tej pory brakowało wam pomysłu na to, co zielonego warto położyć na talerz, to już za chwilę wybór będzie niemalże nieograniczony. Sałata, pomidory, rzodkiewki, ogórki, szczypiorek, pomidory, szparagi. Wiosna to idealny czas na rewolucję na talerzu. Najlepiej kupować je u lokalnych dostawców na trójmiejskich targowiskach. A jeśli sami nie mamy dostatecznej motywacji, możemy skorzystać z pomocy dietetyka.Czas offlineW ciągu dnia wiele czasu spędzamy przed ekranami komputera, telefonu czy telewizora. Ciągłe przetwarzanie informacji i natłok bodźców może prowadzić do przeciążenia i zmęczenia, dlatego warto wyznaczyć sobie choć godzinę dziennie na czas bez ekranu i włączonych powiadomień. Wiosna to świetny moment na realizację tego postanowienia, które można połączyć np. ze spacerem.


Wiosenne porządkiWiosenne porządki głównie kojarzą się nam z myciem okien przed świętami Wielkanocy. Warto jednak wykorzystać ten czas nie tylko na walkę z zaciekami, ale też na selekcję nagromadzonych przez nas przedmiotów i ubrań (te niepotrzebne możemy postarać się sprzedać np. na targach vintage, które regularnie odbywają się w Trójmieście). A jeśli wizja mycia okien spędza nam sen z powiek, to skorzystajmy z pomocy. W naszym serwisie ogłoszeniowym znajdziecie sporo firm, które wezmą na siebie ten przykry obowiązek.

wro

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (42)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Męskie Granie 2024 (10 opinii)

(10 opinii)
rock / punk, pop

Turandot

33 - 280 zł
opera / operetka

Globaltica

180 zł
Kup bilet
folk / reggae / world, festiwal muzyczny

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Jaki klub przejął miejsce po La Dolce Vita?