Wiadomości

stat

5D Funmotion - możesz spaść z fotela w Madisonie

W Centrum Multimedialnym 5D Funmotion filmy trzeba będzie oglądać z zapiętymi pasami...
W Centrum Multimedialnym 5D Funmotion filmy trzeba będzie oglądać z zapiętymi pasami... fot. trojmiasto.pl

Rusza kino, w którym trzeba przypinać się do foteli, by nie spaść. Nie tylko z wrażenia....a także pojeździć na specjalnych bolidach.
...a także pojeździć na specjalnych bolidach. fot. Łukasz Unterschuetz / trojmiasto.pl
Kino mieści się na drugim piętrze CH Madison.
Kino mieści się na drugim piętrze CH Madison.
Funmotion 5D to oprócz trójwymiarowego obrazu (3D), także inne bodźce: chlapiąca na widza woda, podmuchy wiatru, ciepło ognia, a nawet zapachy ziemi. Dzięki nim widz czuje się, jakby brał udział w akcji pokazywanej na ekranie.

We wrześniu pisaliśmy o otwarciu pierwszego kina 5D w Trójmieście, które powstało w Galerii Przymorze (Centrum Mulimedialne 5D Funmotion nie jest częścią sieci kin "Kino 5 D Extreme"). Nie trzeba było długo czekać na otwarcie kolejnego obiektu, w którym filmy można oglądać w pięciu wymiarach.

Ale Centrum Multimedialne 5D Funmotion właśnie otwarte w CH Madison to coś zupełnie innego. Nowością w nim są specjalnie skonstruowane fotele, które poruszają się w trzech płaszczyznach. To nie delikatne wibracje, lecz bardzo wyraźne i dynamiczne ruchy. Dość powiedzieć, że podczas oglądania filmów trzeba siedzieć z zapiętymi pasami, by nie spaść z fotela. Wyścigi przez pustynne krajobrazy, energiczne wymijanie skał, przeprawy przez ocean czy mijanie kilkudziesięciometrowych stworów sprawia wrażenie jakbyśmy znajdowali się tuż obok nich. A zawrotne tempo pojazdów, pędzących czasem na złamanie karku nie raz sprawi, że nerwowo złapiemy się za fotel w obawie przed niespodziewaną katastrofą.

A do tego deszcz, śnieg, bańki mydlane kiedy płyniemy pod wodą, wiatr osiągający prędkość nawet 60 km/h czy myszy biegające pod fotelami. Wrażenia są niesamowite.

Ale Funmotion to nie tylko kino, ale także wyścigi samochodowe. Po wyjściu z seansu można spróbować swoich sił na symulatorze Formuły 1 i samochodach rajdowych WRC. Specjalne efekty zapewnią aktywne siedzenia kubełkowe i fakt, że dzięki połączeniu sieciowemu, będzie można ścigać się aż na dwóch bolidach w tej samej grze.

Kino Centrum Multimedialne 5D Funmotion jest otwarte od poniedziałku do piątku w godz. 9-21 oraz w niedzielę w godz. 10-20. Seanse będą odbywać się co 15 minut. Kino znajduje się na drugim piętrze CH Madison.

W trakcie jednego seansu będzie można obejrzeć 2 filmy "Ravine Race" i "Obcy" albo "Dracula" i "Glacier". Cena pojedynczego biletu to 12 zł za film, na początek na widzów czekają jednak promocje i rabaty i za tę cenę będzie można kupić bilet na dwa filmy. Na wyścigi na bolidach trzeba będzie zakupić osobne bilety.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (72)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Najnowsze wiadomości

Kalendarz imprez

kalendarz

Zdjęcia z imprez

    Nowe lokale

    Najczęściej czytane