• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

6 pomysłów na zatrzymanie wakacyjnych wspomnień

wro
23 sierpnia 2023, godz. 15:30 
Opinie (17)
Relacjonując wakacje w social mediach musimy mieć na uwadze to, że w przypadku stracenia dostępu do konta nasze wspomnienia przepadną. Relacjonując wakacje w social mediach musimy mieć na uwadze to, że w przypadku stracenia dostępu do konta nasze wspomnienia przepadną.

Czy tego chcemy, czy nie, wakacje chylą się już ku końcowi. Koniec sierpnia to dobry czas na to, żeby zachować nasze wspomnienia w nieco trwalszej formie niż pamięć telefonu komórkowego. Jak to zrobić? Przedstawiamy kilka pomysłów.IMPREZY I WYDARZENIA Lato jeszcze trwa! Sprawdź nadchodzące imprezy

maj 12
Daria ze Śląska "Pierwsza trasa c.d."
Kup bilet
maj 17-18
Juwenalia Gdańskie 2024
Kup bilet

Jak zachowujesz wakacyjne wspomnienia?

1. Wywołanie zdjęćWywoływanie zdjęć to najbardziej popularny sposób zatrzymywania wakacyjnych wspomnień na dłużej. Dzięki temu, że moi rodzice dbali o ten zwyczaj, podczas wizyt w domu rodzinnym chętnie wracam do zdjęć sprzed 15 czy 20 lat. I choć wybór tych kilkudziesięciu zdjęć z setek zrobionych podczas urlopu może wydawać się żmudny i czasochłonny, to po latach dużo łatwiej i przyjemniej będzie nam wrócić do wywołanych odbitek niż szukać zdjęć na dysku lub w pamięci starego telefonu.

2. FotoksiążkiFotoksiążki wyglądają dużo bardziej estetycznie niż klasyczne albumy ze zdjęciami i pozwalają na większą możliwość personalizacji. Co ważne, do ich stworzenia wcale nie potrzeba zaawansowanych umiejętności graficznych. Większość firm mających je w swojej ofercie udostępnia proste narzędzia i gotowe szablony, dzięki którym każdy chętny poradzi sobie ze stworzeniem estetycznej fotoksiążki.


3. FotogadżetyGadżety ze zdjęciami to kolejny sposób na zatrzymanie przy sobie wakacyjnych wspomnień. Magnes na lodówkę, kubek, poduszka, zapalniczka, puzzle, piórnik czy etui na telefon to tylko kilka z pomysłów na przedmioty, które możemy ozdobić własnymi fotografiami. W chłodne, deszczowe dni na pewno przywołają uśmiech na twarzy.

Wielu z nas wakacyjne wspomnienia przechowuje jedynie w pamięci telefonu. Wielu z nas wakacyjne wspomnienia przechowuje jedynie w pamięci telefonu.

4. Wakacyjny teledyskKręcenie krótkich filmów telefonem komórkowym to równie częsta forma utrwalania wspomnień jak zdjęcia. Bywa, że z wakacyjnych wojaży przywozimy kilkanaście lub kilkadziesiąt filmików, które zapełniają pamięć naszego telefonu. Dobrym pomysłem jest zmontowanie ich wszystkich w jeden, oddający ducha wakacji, teledysk. W takiej formie na pewno zostaną z nami na dłużej i chętniej będziemy do nich wracać.

5. Pamiętniki i dziennikiChoć wsteczne pisanie dziennika mija się z celem, to nic nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy spisali swoje wspomnienia z wakacji w formie notatki, listu czy pamiętnika. Ta forma archiwizowania wspomnień wymaga od nas najwięcej pracy, jednak jej efekty będą po latach najcenniejszą pamiątką, jaką możemy sobie sprawić z wakacji. Zapisanie wspomnień z podróży mogą nam ułatwić specjalne "pamiętniki podróżnika" dostępne w sklepach papierniczych.


6. Zamieszczenie wspomnień w sieciJeśli lubicie dzielić się swoimi doświadczeniami z podróży, ciekawym pomysłem może być założenie bloga lub podróżniczego konta w social mediach. Pozwoli nam to nie tylko zachować swoje wspomnienia, lecz także polecić innym osobom miejsca, które zrobiły na nas największe wrażenie.
wro

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (17)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Kwiat Jabłoni "Nasze ulubione kluby" (12 opinii)

(12 opinii)
pop

Daria ze Śląska "Pierwsza trasa c.d."

89 - 129 zł
pop

The Robert Cray Band: Groovin' 50 years!

159 - 249 zł
blues / soul, rock / punk

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Kto odebrał nagrodę za całokształt twórczości podczas sopockiego festiwalu w Operze Leśnej w 1998 roku?