Access Denied - info, skład, zdjęcia, dyskografia

Access Denied

  • ciężkie brzmienia
34 + / 17 -

O zespole:

Skład zespołu:

Agnieszka Sulich- wokal
Mateusz Krauze - gitara
Jacek Kolankiewicz - gitara
Paweł \'Wolv\' Nejczew - bas
Artur Zaniewski - perkusja
Michal Kozan - klawisze

Trójmiejski zespół Access Denied powstał na początku 2003 z inicjatywy gitarzysty Jacka, a inspiracjami do grania były takie zespoły jak Iron Maiden czy Judas Priest. Stylistyce tej zespół jest wierny do dziś, mimo kolejnych zmian personalnych, które miały miejsce na przestrzeni ostatnich lat.

Pod koniec 2006 roku w klubie Kwadratowa w Gdańsku Access Denied nakręciło profesjonalny teledysk do utworu " Violence of Mind", który można obejrzeć na youtube.com oraz na portalach interia.pl, onet.pl i emuzyka.pl.

Grupa od pięciu lat regularnie koncertuje, a do ważniejszych koncertów można zaliczyć koncert na zlocie Harleya Davidsona na sopockim molo, występ podczas imprezy Gdańsk Dźwiga Muzę ( jako suport m.in. Dody i Video), czy na festiwalu w Szwecji w miejscowości Ljungby gdzie Access Denied zagrało obok Cult of Luna . Zespół supportował również takie gwiazdy polskiego metalu jak TSA, Kat, czy Hunter.

Do innych sukcesów można także zaliczyć artykuł, który ukazał się w lipcu 2007 roku w ogólnopolskim dwumiesięczniku Top Guitar, gdzie opisano zespół w dziale Fresh Faces.W lutym 2009 zespół nagrał pierwszy długogrający album, na którym znalazło się dziesięć autorskich kompozycji, a do utworu No man's land został nakręcony kolejny teledysk (link) . Płyta zebrała dobre recenzje w prasie muzycznej ( Teraz Rock, Heavy Metal Pages, Hardrocker) oraz na różnych portalach internetowych. W marcu 2010 AD podpisało umowę z wytwórnią płytową z USA - 272 Records na podstawie której utwór 'Give me rock" znalazł się na singlu promujacym składanke Kill City vol 22, która od 6 kwietnia jest dostepna na Amazon.com, a także w sklepach muzycznych i salonach tatuażu w Hollywood Blvd, Sunset Blvd i Melrose Ave. Na przełomie lipca i sierpnia 2010 AD zarejestrowało scieżki do ośmiu numerów, które znajdą się na drugim albumie zatytułowanym " Touch of evil" Nagrania odbyły się w studiu Sound Great Promotion, pod okiem Kuby Mańkowskiego i Jana Galbasa. Miksami zajął się znany m.in. ze współpracy z Behemoth i Black River Arek " Malta" Malczewski.

Dyskografia

Access Denied - The Memorial (2009)
Access Denied (2008)

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Najczęściej czytane