• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Agnieszka Maciaszczyk

Oliwski Ratusz Kultury zaprasza na koncert Agnieszki Maciaszczyk.

Wszystkie doświadczenia, jakie artystka zebrała przez ostatnie lata zaowocowały napisaniem materiału "Thousand voices of love".

kwi 18

czwartek, godz. 19.00

Gdańsk,
bilety 20 zł
cze 12

środa, godz. 20:00

bilety 169 - 420 zł
Kup bilet
Materiał bardzo malarski, ilustracyjny, niekiedy filmowy, mocno działający na zmysły oraz na wyobraźnię odbiorcy. Materiał, gdzie podskórnie czujemy jazzowe zacięcie. Materiał, który zaprasza słuchacza do muzycznej interpretacji świata, który nas otacza. Świata natury, miłości o wielu twarzach, pięknych, polskich krajobrazów.

jazz - koncerty w Trójmieście


Wokalistce będą towarzyszyć muzycy, w następującym składzie:
Michał Marek Ciesielski - fortepian
Michał Bąk - kontrabas
Przemysław Jarosz - perkusja
Szymon Łukowski - saksofon sopranowy, tenorowy, klarnet

Agnieszka Maciaszczyk - pochodząca z Poznania wyróżniona absolwentka studiów w Akademii Muzycznej w Gdańsku, na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa, specjalność: wokalistyka jazzowa. Wokalistka, autorka tekstów oraz muzyki. Od ponad 8 lat związana z Trójmiastem, z którego czerpie inspiracje do tworzenia i życia. Wielokrotnie wyróżniana w konkursach oraz festiwalach międzynarodowych, m.in: finalistka 4th Azoty Tarnów Jazz Contest (jako jedyna kobieta w swojej kategorii) laureatka III miejsca na Swingującym Kruku 2013 w Częstochowie finalistka Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej WSCHODY w Lublinie laureatka nagrody specjalnej (2015 r.) oraz II miejsca (2016 r.) na BLUE NOTE JAZZ COMPETITION w Poznaniu laureatka II miejsca na Novum Jazz Festiwalu (najwyższe dotychczas wyróżnienie przyznane na tym konkursie wokalistce). W 2014 roku miała przyjemność wystąpić na Ladies Jazz Festiwalu w Gdyni, jako Agnieszka Maciaszczyk Quintet. Latem 2015 roku wokalistka wydała EP-kę, na której wspierają ją wspaniali muzycy: Michał Ciesielski - fortepian oraz instrumenty klawiszowe, Jarosław Stokowski - gitara basowa oraz kontrabas, Adam Golicki - perkusja, Kaya Meller - trąbka, Szymon Łukowski - saksofony oraz klarnet basowy.  W lutym 2017 roku rozpoczęła trasę koncertową poświęconą wybitnej wokalistce Dianne Reeves; Tribiute to Dianne Reeves. Obecnie kończy pierwszy, autorski projekt oraz uczy śpiewu na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku oraz w Yamaha School.

Michał Ciesielski - kompozytor, aranżer i pianista jazzowy. Ukończył z wyróżnieniem studia na specjalności Kompozycja i Aranżacja Jazzowa w Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie prof. Leszka Kułakowskiego oraz na specjalności Instrumentalistyka Jazzowa w klasie prof. Włodzimierza Nahornego i dr. Sławomira Jaskułke. Przez rok studiował w Instytucie Jazzu w Katowicach w klasie prof. Jacka Glenca. Obecnie na powrót związany z AM w Gdańsku jako pedagog. Michał ma na swoim koncie kilkadziesiąt autorskich kompozycji i aranży na przeróżne składy (od tria fortepianowego, przez kwartet smyczkowy, zespół wokalny, po big band i orkiestrę symfoniczną) w różnych stylistykach (jazz, muzyka poważna, pop, funk, gospel, muzyka do sztuk teatralnych i do filmu). Jest laureatem licznych nagród (Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski im. Krzysztofa Komedy w Słupsku, Europejskie Integracje Muzyczne w Żyrardowie, Fama, RCK pro Jazz Festiwal, School & Jazz Festiwal, Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej Wschody (nagroda dla najlepszego akompaniatora), Międzynarodowy konkurs jazzowy Big Sky w Moskwie, European Jazz Contest, Novum Jazz Festival). Jako pianista jazzowy występował z licznymi składami w całej Polsce, a także w Niemczech, Anglii, Holandii, Włoszech, Rosji i Kazachstanie. Współpracował z takimi muzykami, jak: Brian Fentress, Maciej Sikała, Piotr Lemańczyk, Dorota Miśkiewicz, Krystyna Prońko, Maciej Grzywacz, Marcin Gawdzis, Grzegorz Nagórski, Marcin Jahr czy Cezary Paciorek.

Michał Bąk - pochodzi z Gdańska. Naukę gry na kontrabasie rozpoczął w wieku 10 lat w Zespole Szkół Muzycznych w Gdańsku Wrzeszczu. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale klasycznym (w klasie dra hab. Waldemara Tamowskiego i dra Jana Kotuli) w oraz jazzowym (w klasie mgra Michała Barańskiego). Jest laureatem wielu konkursów kontrabasowych jak i jazzowych. Brał udział w warsztatach jazzowych prowadzonych przez takich artystów jak: Seamus Blake, Andy Midleton, Mark Helias, Charnett Moffet, Dave Liebman, Boby Watson. Współpracował z: "Jerzy Małek Group", Adamem Bałdychem, Kari Sal, Filharmonią kameralną "Sopot", Fundacją Akademia Muzyki Dawnej.pl w Szczecinie, Wrocławską Orkiestrą Barokową, Gdyńską Orkiestrą Kameralną "Sinfonia Nordica", Orkiestrą Instrumentów Historycznych Musica Humana. Obecnie współtworzy takie zespoły jak: Orkiestra Historyczna OH!, Arte Dei Suonatori, Goldberg Baroque Ensemble, Holland Baroque, Orkiestra Kameralna Progress, Orkiestra Muzyki Dawnej KORE, Kamil Piotrowicz Quintet, Chęcki/Zienkowski Quartet, Paweł Ruszkowski "Kamiszczi", Nene Heroine. 

Przemysław Jarosz - perkusista związany z wrocławskim środowiskiem jazzowym od początku studiów na tamtejszej Akademii Muzycznej w 1999r. W czasie studiów finalista wielu konkursów i laureat kilku nagród zespołowych i indywidualnych. Współpracował z szeregiem czołowych przedstawicieli polskiej sceny jazzowej występując na większości festiwali jazzowych w Polsce. Obecnie współpracując z Tomaszem Pruchnickim oraz Kajetanem Galasem współtworzy autorskie trio pod nazwą Yarosh Organ Trio. Od 2005r kontynuuje pracę dydaktyczną i naukową, w 2014r. uzyskał stopień doktora  sztuk muzycznych, w dyscyplinie instrumentalistyka. Obecnie zatrudniony jako adiunkt na Wydziale Instrumentalnym, w klasie perkusji jazzowej Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz wykładowca klasy perkusji w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Szymon Łukowski - Saksofonista, klarnecista, kompozytor, aranżer, bandleader urodzony 10 czerwca 1986 roku w Bydgoszczy. Absolwent Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie klarnetu A. Dudzińskiego i Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku w klasie saksofonu w klasie M. Sikały. Laureat wielu nagród, m.in.: I miejsce w kategorii Solista na Blue Note Poznań Competition (2014), Nagroda dla najlepszego instrumentalisty XVI Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowych I Bluesowych Gdyńskiego Sax Clubu (2013), dla najlepszego Instrumentalisty XIII Festiwalu Big Bandów w Nowym Tomyślu (2008) oraz II nagrody na Student Jazz Festival w Bydgoszczy z grupą Walking Quartet (2009). Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2011), oraz dwukrotnie Stypendium Artystycznego Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego (2013, 2015). Swobodnie porusza się w rozmaitych stylistykach muzycznych, od jazzu, przez muzykę fusion, latin i eksperymentalną, najwięcej uwagi poświęcając współczesnej muzyce jazzowej w różnych odsłonach. Aktualnie współtworzy grupy: Szymon Łukowski Quintet, Piotr Lemańczyk Quartet, Michał Gozdek Quintet, LNSD Quartet oraz Jan Konop Big Band. Występował u boku takich wykonawców jak Jerzy Małek, Cezary Paciorek, Jan Smoczyński, Maciej Sikała, Marcin Gawdzis, Przemek Dyakowski, Krystyna Stańko, Piotr Lemańczyk, Zbigniew i Jacek Namysłowscy, Ilona Damięcka, Adam Żuchowski, Tomasz Sowiński, Jan Freicher, Dominik Wania, Paweł Dobrowolski oraz Tyler Hornby. Koncertował również poza granicami kraju - w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Grecji oraz Francji.

Patronat medialny: Portal Trójmiasto.pl
Oliwski Ratusz Kultury jest prowadzony i finansowany ze środków Fundacji Wspólnota Gdańska.

Informacja o biletach

Bilety do nabycia na stronie KupBilecik

Opinie

  • jazz
    mar 28
    czwartek, g. 20:00
    Sopot, Teatr BOTO
    Mega Mass