Wiadomości

Anna Wyszkoni na koncercie profilaktycznym. NieĆpa w Gdynia Arenie

Ania Wyszkoni w Gdynia Arenie

NieĆpa to cykl programów profilaktycznych łączących naukę z zabawą. Co roku, w listopadzie, Trójmiasto odwiedza inna gwiazda, która swoim występem zachęca młodzież do życia w trzeźwości. Tym razem w Gdynia Arenie wystąpiła Anna Wyszkoni. Koncert odbył się w piątkowy wieczór, poprzedziły go część edukacyjna i występ zespołu STO%.Wydarzenia z cyklu NieĆpa, dzięki ich edukacyjnemu charakterowi, co roku cieszą się dużą popularnością. Uczniowie z Trójmiasta i okolicznych miejscowości przyjeżdżają na koncert całymi klasami. Nie oznacza to jednak, że wydarzenie jest zamknięte - bilety na koncert Anny Wyszkoni były w regularnej sprzedaży, dlatego na widowni znaleźli się też dorośli fani artystki.

Trójmiasto: badania i akcje profilaktyczne


W tym roku wydarzenie wróciło do Gdynia Areny. Tradycyjnie, wieczór rozpoczął się od części profilaktycznej, w trakcie której na scenie wystąpili m.in. przedstawiciele służb społecznych, organizacji pozarządowych i Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomani. Prelegenci opowiedzieli jak rozpoznawać osoby uzależnione, gdzie szukać pomocy, czym charakteryzują się dane używki i jak postępować z osobami uzależnionymi.

Jednocześnie na terenie Gdynia Areny funkcjonowały punkty konsultacyjne, w których młodzież i ich opiekunowie mogli dostać materiały informacyjno-edukacyjne i dowiedzieć się więcej na temat sposobów pomocy osobom uzależnionym.

Część edukacyjną wydarzenia zakończył występ zespołu STO%, który wykonał swój największy przebój pt. "Stop pijanym kierowcom".
Muzyczną gwiazdą tegorocznej edycji NieĆpa została Anna Wyszkoni. Był to dość zaskakujący wybór, biorąc pod uwagę fakt, że w poprzednich edycjach pojawiali się idole młodszego pokolenia (Bednarek, Margaret, Ewa Farna), jednak artystka dała z siebie wszystko, żeby porwać młodą publiczność do zabawy.

- Bardzo mi miło, że mogę dzisiaj z wami grać. Muszę wam powiedzieć, że przez te całe trzy piosenki, które zagrałam dla was do tej pory, myślałam o moim synu, który ma prawie 18 lat i już kilka razy postanowił mi wypomnieć, że jestem stara i nie mam fanów wśród młodzieży. Nie omieszkam zrobić sobie z wami później zdjęcia, żeby mu pokazać, że się mylił - żartowała Ania Wyszkoni w trakcie koncertu. - Jesteście wspaniałą publicznością, macie w sobie tyle energii! Jesteście publicznością świeżą, piękną, uśmiechniętą, młodą. Bardzo się cieszę, że jestem z wami. Spędzamy dzisiaj przyjemne chwile, ale to wszystko dzieje się pod hasłem "nie ćpa". Pamiętajcie o tym przez całe wasze życie. Nie chcę odgrywać teraz waszej mamy i moralizować, ale pamiętajcie, że iść świadomie przez życie to iść najpiękniej.

Koncerty pop w Trójmieście


Ania Wyszkoni już od pierwszych minut na scenie nawiązała świetny kontakt z publicznością. W trakcie swojego występu zaprezentowała zarówno starsze kawałki, jak i te z nadchodzącej płyty. Zgromadzona pod sceną młodzież wspólnie z artystką śpiewała, tańczyła i klaskała do rytmu. Po raz kolejny okazało się, że muzyka łączy pokolenia, a edukacja może iść w parze z zabawą.

Opinie (21) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

05

lipca

Samochodowe Kino Ferment: G... Gdańsk, Sopot, Ergo Arena

05

lipca

Restaurant Week Trójmiasto,

11

lipca

Kultura

Mija termin zwrotu tablic z postulatami Sierpnia '80. ECS ich nie odda
ECS nie odda tablic z 21 postulatami

Kulinaria

Gdzie w Trójmieście spróbujemy kaszubskiej kuchni?
Kaszubska kuchnia w Trójmieście
Slow Fest Sopot: trwa kulinarny festiwal na Molo
Trwa Slow Fest Sopot na Molo

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Festiwal Polskich Filmów Fabularnych organizowany jest w Gdyni od roku: