Wydarzenie

stat

Autonomia czterech kółek. Jak zmienią się miasta bez kierowców?

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
20 marca 2018 (wtorek)
godzina:
18:00 - 20:00
miejsce:

Strefa Inspiracji  mapa

adres:
Gdańsk, al. Grunwaldzka 221
bilety:
wstęp wolny

Najbliższe spotkanie Civic Hub poświęcimy tematyce pojazdów autonomicznych, samochodów, które docelowo nie będą wymagały kierowcy. Postaramy się odpowiedzieć na pytania o to jak realna jest to wizja, jak odległa w czasie i co najważniejsze jaki wpływ na nasze miasta będzie miała tak radykalna zmiana w transporcie i codziennej mobilności.Andrzej Wójcicki i Darek Kowalczyk z ADAVIO wprowadzą Was w zagadnienia związane z działaniem pojazdów autonomicznych. Opowiedzą kiedy firmy technologicznie będą gotowe na wprowadzenie autonomicznych samochodów do powszechnego użycia, w jaki sposób auta widzą świat i jak podejmują decyzje.

"Jaki wpływ na metropolie będą miały autonomiczne pojazdy" opowie Piotr M. Smolnicki - architekt-urbanista, doktorant na Politechnice Gdańskiej w temacie nowoczesnej zautomatyzowanej i współdzielonej mobilności metropolitalnej, ekspert doradzający miastom nt. prowadzenia procesów partycypacji społecznej przy planowaniu przestrzennym.

O projekcie SOHJOA Baltic, w ramach którego w Gdańsku opracowany zostanie plan obsługi autonomicznego transportu tzw. "ostatniej mili" dla obszaru Morza Bałtyckiego opowie Magdalena Szymańska, która na co dzień pracuje w Referacie Mobilności Aktywnej Urzędu Miejskiego w Gdańsku, gdzie realizuje projekty z obszaru mobilności. Ukończyła socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Jest doktorem nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu.

Następnie przewidujemy czas na dyskusję z udziałem wszystkich obecnych na spotkaniu.

Tradycyjnie na uczestników spotkania czekać będzie poczęstunek. Spotkanie odbędzie się po raz drugi w Strefie Inspiracji w City Meble. Blisko przystanek SKM, autobus, tramwaj. Jest również spory parking, zapewniający darmowy postój do 2h (jednak należy pamiętać o potrzebie pobrania biletu).
Miasto apokalipsy
paź 27

sobota, godz. 9:00 - 18:30

Gdynia, ul. Tatrzańska 35
bilety 110 zł
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Polityka prywatności
zamknij

Najczęściej klikane (7 dni)