Bałtyk Gdynia - Elana Toruń 0:3. Trzeci mecz bez gola i czwarta porażka

mip.
3 czerwca 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Niemoc Bałtyku Gdynia trwa. Na NSR przegrali z Elaną Toruń Niemoc Bałtyku Gdynia trwa. Na NSR przegrali z Elaną Toruń

Bałtyk Gdynia przegrał z Elaną Toruń 0:3 (0:1) w meczu 31. kolejki grupy drugiej III ligi. Podopieczni Jerzego Jastrzębowskiego po raz trzeci w ligowym meczu nie zdobyli gola, a porażka z torunianami była ich czwartą z rzędu.

Bramki: Hubert Antkowiak 16, 87, Mariusz Kryszak 59 karny

BAŁTYK: Bartkowiak - Nowicki (46 Andryszak), Garbacik, Biedrzycki, Liberacki - Wołowski (46 Jankowski), Demiańczuk, Gołuński (78 Kmiecik), Gułajski (70 Poręba), Goerke - Marczak (70 Buławski)

Piłkarze Bałtyku Gdynia chcieli poprawić sobie humory po wyjazdowej porażce z Polonią Środa Wielkopolska i w Boże Ciało pokonać Elanę Toruń. Do składu gdynian wrócił Igor Biedrzycki, który doznał urazu w półfinale pomorskiego Pucharu Polski.

Początek wyglądał dla biało-niebieskich dobrze. Starali się oni naciskać torunian, jednak poza kilkoma dośrodkowaniami zbyt wiele w ofensywnie nie zdziałali.

Później do głosu doszli przyjezdni. W 16. minucie niefrasobliwość defensywy Bałtyku wykorzystał Hubert Antkowiak i skierował piłkę do bramki przy krótkim słupku. Od tego momentu Elana nabrała wiatru w żagle i to torunianie przejęli kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Dobre interwencje Michała Bartkowiaka sprawiły, że Bałtyk przegrywał tylko 0:1.

Polonia Środa Wielkopolska - Bałtyk Gdynia 0:3. Relacja, wypowiedź trenera

Po przerwie trener Jerzy Jastrzębowski zdecydował się na bardziej ofensywne ustawienie. Na boisku pojawili się Mateusz Andryszak oraz Igor Jankowski. To jednak środkowy obrońca Igor Biedrzycki miał najlepszą okazję, gdy uderzył piłkę głową po dośrodkowaniu Adriana Liberackiego, futbolówka minimalnie minęła jednak słupek.

Niewykorzystana okazja się zemściła, a kolejny błąd biało-niebieskich w defensywie zamienił się na rzut karny dla Elany. Ten pewnie wykorzystał Mariusz Kryszak i podwyższył prowadzenie torunian. Później aktywny był Jankowski, który oddał kilka strzałów, ale te dobrze odbijał bramkarz gości. Zwycięstwo żółto-niebieskich w końcówce przypieczętował Antkowiak, który wykorzystał złe ustawienie Bartkowiaka.

- Wynik mówi, że goście mieli wyraźną przewagę, ale chcę powiedzieć, że na boisku tak to nie wyglądało. Owszem pierwszą połowę zagraliśmy słabo, mieliśmy jedną sytuację po stałym fragmencie, natomiast w drugiej połowie mieliśmy delikatną przewagę. Straciliśmy te bramki po naszych ewidentnych błędach, gdzie źle się ustawialiśmy w obronie. Powtarzają się stare grzechy - przeciwnicy zbyt łatwo dochodzą do sytuacji bramkowych. Gramy w grupie mistrzowskiej, nie grają tu przypadkowe zespoły. Wiedzieliśmy, że będzie ciężko, ale nikt nie zakładał takich porażek. Gramy jednak z najsilniejszymi zespołami w tej lidze i boisko weryfikuje nasze możliwości. Powtórzę jednak, że dla nas sukcesem było znalezienie się w tej "8", gdzie możemy grać spokojnie i nie martwić się o spadek - powiedział po meczu trener Jastrzębowski.

22 Mieszko Gniezno 30 0 4 26 13:105 4
Po pierwszej rundzie (każdy z każdym bez rewanżów) tabela została podzielona na dwie grupy: mistrzowską i spadkową.
W pierwszej gra 8 drużyn o awans na zasadzie każdy z każdym, mecz i rewanż. Natomiast pozostałe zespoły mierzą się tylko raz, każdy z każdym, grając o utrzymanie. Zdegradowanych zostanie 7 zespołów. Ta liczba może wzrosnąć jeszcze od 1 do 3 w zależności od tego, ile drużyn z województw tworzących tę grupę (pomorskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie, kujawsko-pomorskie) spadnie z II ligi.
Tabela wprowadzona: 2021-06-05