Barbara Wrońska i Lasy przy Operze Leśnej

Barbara Wrońska - "Nie czekaj":

Lasy to nowa przestrzeń na terenie Opery Leśnej w Sopocie, w której odbywają się koncerty. W pierwszy wieczór długiego czerwcowego weekendu dla trójmiejskiej publiczności zagrała Barbara Wrońska.Nadchodzące imprezy w TrójmieścieCzy chodzisz na wydarzenia plenerowe?

tak i nie mogę doczekać się "odmrożenia" reszty imprez 40%
tak i to na razie wystarczy 7%
nie, ale planuję 22%
nie i jeszcze przez jakiś czas nie zamierzam 31%
zakończona Łącznie głosów: 58
Nie miała łatwego zadania Barbara Wrońska, wokalistka, która jako pierwsza wystąpiła w nowej przestrzeni nazwanej LASY, zlokalizowanej tuż przy Operze Leśnej w Sopocie. To za sprawą ograniczeń, by zachować odpowiednią odległość między sobą podczas zabawy przy scenie.

Lasy to miejsce, w skład którego wchodzi nowa scena, bar, foodtrucki i przestrzeń, gdzie można odpocząć na leżakach. Jak mówią organizatorzy, zostało stworzone specjalnie dla publiczności tęskniącej za kulturą offline. Tego wieczoru zgromadziło się tam niemal 150 osób, a więc maksymalna liczba gości, która mogła wejść na teren wydarzenia.

- Przepis na Lasy jest naturalnie prosty - mówi organizator, Artur Celiński. - Dobra muzyka, świetnie zaopatrzony bar i klimatyczne otoczenie. Lokalizacja na terenie Opery Leśnej nadaje całości niepowtarzalnego charakteru. To efekt pracy zespołu Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART.
Wokalistka kilkakrotnie podkreślała radość z możliwości zagrania pierwszego koncertu od miesięcy.

- Przez ten czas izolacji, gdy przychodzą do głowy różne dziwne myśli, zaczęłam nawet się zastanawiać, czy te koncerty mają sens, czy mamy je grać - mówiła Barbara Wrońska. - Teraz jednak, kiedy tu z wami jestem, nie mam najmniejszych wątpliwości, że to jest dokładnie to, co chcemy robić, i możemy poczuć sens, bo jesteśmy stworzeni do grania.
Zespół zaprezentował swoje najbardziej znane utwory oraz te słyszane nieco rzadziej. Chociaż Barbara Wrońska próbowała rozgrzać publiczność, a nawet zachęcić do tańca, nie było to łatwe ze względu na przepisową odległość, którą musieli zachować widzowie będący pod sceną, a którą wyznaczały specjalne oznaczenia umieszczone na ziemi. Zdecydowana większość publiczności słuchała koncertu z leżaków. Mimo to piosenkarka została ciepło przyjęta i razem z zespołem zagrali numer na bis. Po ich występie muzyczną część kontynuował duet Lasy, czyli zespół z Trójmiasta, który tworzą Stendek - Maciej Wojcieszkiewicz oraz perkusista Jacek Prościński.

- Bardzo się cieszę, że tu dziś przyszliśmy - mówiła mieszkanka Gdańska, Paulina. - Cieszę się, że możemy już spotykać się na wydarzeniach w plenerze i że mogą to być koncerty, których mi najbardziej brakowało. Nawet w takiej ograniczonej formie. Mam nadzieję, że wszystko potoczy się dobrze i wkrótce wrócimy również do klubów, bez dodatkowych ograniczeń. Dzisiejszy koncert to dla mnie wyjątkowy wieczór, bo bardzo chciałam usłyszeć Barbarę Wrońską na żywo - mówiła.
Kolejne koncerty w nowej przestrzeni w piątek i sobotę, 12 i 13 czerwca. Zagrają Tęskno i Mikromusic oraz trójmiejscy DJ-e. W czerwcu LASY pojawią się jeszcze dwukrotnie.

Opinie (9)

Wszystkie opinie

 • Nie poznałam

  To Opera lesna? Szok, Jakos tak blizej Europy w koncu...

  • 14 5

 • Opinia wyróżniona

  Nareszcie !!!

  Dobry pomysł. Stworzenie nowej, mniejszej sceny w przestrzeni Opery Leśnej to znakomity pomysł. Jest wreszcie miejsce na kameralne koncerty w znakomitym otoczeniu. Włodarze miasta mogą być z siebie dumni.

  • 14 8

 • (2)

  Wszystko bardzo fajne tylko niech ktoś mi powie skąd oni biorą tych wszystkich "artystów" ??? Koncerty w Operze od kilku lat same jakieś takie mało przyciągające.

  • 8 19

  • nie zgadzam się z tym

   Barbara Wrońska jest świetna

   • 0 0

  • No tak. Portishead, Sting, Elton John, Toto- co to za artyści w ogóle są? jazz? Garbarek? Metheney? a z polskich Organek, Skalpel, Kortez... ktoś o nich słyszał? zapodaliby jakiegoś dobrego artystę w końcu!

   • 0 0

 • Jest potrzeba kilku scen

  Dla seniorów również

  • 7 1

 • smutnie to wygląda

  • 9 6

 • przygnebiajacy widok, szczególnie te linie do stania

  jak tak maja teraz wygladac koncerty to ja podziekuje...

  • 1 0

 • Początek ogłupiania ludzi tym sposobem stania. A teraz na trzy cztery słuchamy na baczność - Chiny

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Lao Che - Trasa Pożegnalna - No to Che!
Lao Che - Trasa Pożegnalna - No to Che!
rock
paź 1
piątek, g. 20:00
Gdańsk, Stary Maneż
IRA
IRA
rock
paź 7
czwartek, g. 19:00
Gdańsk, Filharmonia Bałtycka
Pat Metheny - Side Eye
Pat Metheny - Side Eye
jazz
cze'22 3
piątek, g. 20:00
Sopot, Opera Leśna

Kulinaria

Nowe Lokale

Sprawdź się

Sprawdź się

Gdyński kwartalnik kulturalny nosi tytuł: