Wiadomości

Barbara Wrońska i Lasy przy Operze Leśnej

Barbara Wrońska - "Nie czekaj":

Lasy to nowa przestrzeń na terenie Opery Leśnej w Sopocie, w której odbywają się koncerty. W pierwszy wieczór długiego czerwcowego weekendu dla trójmiejskiej publiczności zagrała Barbara Wrońska.Nadchodzące imprezy w TrójmieścieCzy chodzisz na wydarzenia plenerowe?

tak i nie mogę doczekać się "odmrożenia" reszty imprez 40%
tak i to na razie wystarczy 7%
nie, ale planuję 22%
nie i jeszcze przez jakiś czas nie zamierzam 31%
zakończona Łącznie głosów: 58
Nie miała łatwego zadania Barbara Wrońska, wokalistka, która jako pierwsza wystąpiła w nowej przestrzeni nazwanej LASY, zlokalizowanej tuż przy Operze Leśnej w Sopocie. To za sprawą ograniczeń, by zachować odpowiednią odległość między sobą podczas zabawy przy scenie.

Lasy to miejsce, w skład którego wchodzi nowa scena, bar, foodtrucki i przestrzeń, gdzie można odpocząć na leżakach. Jak mówią organizatorzy, zostało stworzone specjalnie dla publiczności tęskniącej za kulturą offline. Tego wieczoru zgromadziło się tam niemal 150 osób, a więc maksymalna liczba gości, która mogła wejść na teren wydarzenia.

- Przepis na Lasy jest naturalnie prosty - mówi organizator, Artur Celiński. - Dobra muzyka, świetnie zaopatrzony bar i klimatyczne otoczenie. Lokalizacja na terenie Opery Leśnej nadaje całości niepowtarzalnego charakteru. To efekt pracy zespołu Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART.
Wokalistka kilkakrotnie podkreślała radość z możliwości zagrania pierwszego koncertu od miesięcy.

- Przez ten czas izolacji, gdy przychodzą do głowy różne dziwne myśli, zaczęłam nawet się zastanawiać, czy te koncerty mają sens, czy mamy je grać - mówiła Barbara Wrońska. - Teraz jednak, kiedy tu z wami jestem, nie mam najmniejszych wątpliwości, że to jest dokładnie to, co chcemy robić, i możemy poczuć sens, bo jesteśmy stworzeni do grania.
Zespół zaprezentował swoje najbardziej znane utwory oraz te słyszane nieco rzadziej. Chociaż Barbara Wrońska próbowała rozgrzać publiczność, a nawet zachęcić do tańca, nie było to łatwe ze względu na przepisową odległość, którą musieli zachować widzowie będący pod sceną, a którą wyznaczały specjalne oznaczenia umieszczone na ziemi. Zdecydowana większość publiczności słuchała koncertu z leżaków. Mimo to piosenkarka została ciepło przyjęta i razem z zespołem zagrali numer na bis. Po ich występie muzyczną część kontynuował duet Lasy, czyli zespół z Trójmiasta, który tworzą Stendek - Maciej Wojcieszkiewicz oraz perkusista Jacek Prościński.

- Bardzo się cieszę, że tu dziś przyszliśmy - mówiła mieszkanka Gdańska, Paulina. - Cieszę się, że możemy już spotykać się na wydarzeniach w plenerze i że mogą to być koncerty, których mi najbardziej brakowało. Nawet w takiej ograniczonej formie. Mam nadzieję, że wszystko potoczy się dobrze i wkrótce wrócimy również do klubów, bez dodatkowych ograniczeń. Dzisiejszy koncert to dla mnie wyjątkowy wieczór, bo bardzo chciałam usłyszeć Barbarę Wrońską na żywo - mówiła.
Kolejne koncerty w nowej przestrzeni w piątek i sobotę, 12 i 13 czerwca. Zagrają Tęskno i Mikromusic oraz trójmiejscy DJ-e. W czerwcu LASY pojawią się jeszcze dwukrotnie.

Opinie (9)

Wszystkie opinie

 • Nie poznałam

  To Opera lesna? Szok, Jakos tak blizej Europy w koncu...

  • 14 5

 • Opinia wyróżniona

  Nareszcie !!!

  Dobry pomysł. Stworzenie nowej, mniejszej sceny w przestrzeni Opery Leśnej to znakomity pomysł. Jest wreszcie miejsce na kameralne koncerty w znakomitym otoczeniu. Włodarze miasta mogą być z siebie dumni.

  • 14 8

 • (2)

  Wszystko bardzo fajne tylko niech ktoś mi powie skąd oni biorą tych wszystkich "artystów" ??? Koncerty w Operze od kilku lat same jakieś takie mało przyciągające.

  • 8 19

  • nie zgadzam się z tym

   Barbara Wrońska jest świetna

   • 0 0

  • No tak. Portishead, Sting, Elton John, Toto- co to za artyści w ogóle są? jazz? Garbarek? Metheney? a z polskich Organek, Skalpel, Kortez... ktoś o nich słyszał? zapodaliby jakiegoś dobrego artystę w końcu!

   • 0 0

 • Jest potrzeba kilku scen

  Dla seniorów również

  • 7 1

 • smutnie to wygląda

  • 9 6

 • przygnebiajacy widok, szczególnie te linie do stania

  jak tak maja teraz wygladac koncerty to ja podziekuje...

  • 1 0

 • Początek ogłupiania ludzi tym sposobem stania. A teraz na trzy cztery słuchamy na baczność - Chiny

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

27

stycznia

Iluminacje świąteczne w Tró... Gdańsk Sopot Gdynia,

07

lutego

Marek Dyjak Gdańsk, Stary Maneż

Kultura

Gdańsk zapłacił 25 tys. zł za odbitki akcji artystycznej "Rowerek" do nowego muzeum
25 tys. zł za odbitki do nowego muzeum
O serii gdyńskich książek dla dzieci - Książeczki Gdynieczki
O serii gdyńskich książek dla dzieci

Kulinaria

Wojewódzki wycofuje się ze współpracy. W Gdyni otworzy autorski lokal
Wojewódzki otworzy w Gdyni autorski lokal
Okiem dietetyka: 7 nawyków, które pomogą ci schudnąć
7 nawyków, które pomogą ci schudnąć

  Najczęściej czytane

  Sprawdź się

  Zespołem zaliczanym do Gdańskiej Sceny Alternatywnej jest: