Wiadomości

stat

Beeski tańczy breakdance na tle stoczni


Mieszkający w Gdyni tancerz breakdance Piotr "Beeski" Kania opublikował klip, na którym tańczy na tle terenów stoczniowych w Gdańsku.Piotr Kania pochodzi z Grudziądza, ale od kilku lat mieszka w Gdyni. Tutaj pracuje m.in. jako grafik oraz realizuje swoją największą pasję: naucza i tańczy breaking (popularnie zwany breakdancem).

- Jestem już doświadczonym bboyem, znanym na polskiej scenie i nie tylko. To wiąże się z możliwością prowadzenia warsztatów, sędziowania zawodów czy po prostu startowania i wygrywania. Od czasu do czasu wcielam się również w rolę konferansjera na imprezach hip-hopowych - opowiada Beeski.

Jego taneczne umiejętności można oglądać na klipie, który niedawno trafił do sieci. To efekt współpracy z twórcą wideo - Sebastianem Jackowskim. Tłem dla tanecznych wyczynów Beeskiego są postoczniowe tereny w Gdańsku.

- Ten materiał to w większości inicjatywa Sebastiana - on był operatorem kamery i montażystą wszystkich zrealizowanych zdjęć. Pomyślałem, że stocznia będzie świetnie pasowała do tego, co chcemy wspólnie osiągnąć. Muzykę dostaliśmy od mojego przyjaciela, jednego z najlepszych - a według mnie najlepszego - beatmakera w kraju, Rafała "Oer" Skiby, reprezentującego raperski zespół B.O.K. - Bydgoszcz. Obecnie wideo ma 22 tys. wyświetleń i wiem, że dotarło do wielu miejsc na całym świecie.

Imprezy taneczne w Trójmieście


Beeski zajmuje się również animacją środowiska breakingowego, organizując przeróżne wydarzenia taneczne i nie tylko. Najbliższe zaplanował na początek marca. Informacji warto szukać na jego profilu na Facebooku.

Opinie (46) 3 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

23

lutego

ESP Sport & Zdrowie 2019 Gdańsk, Amberexpo

23

lutego

Jazz Band Młynarski - Masecki Gdańsk, Stary Maneż

01

marca

African beats vol. 1 Gdańsk, Parlament

Kultura

Co grają gościnnie w Trójmieście w marcu i kwietniu?
Gościnne spektakle w marcu i kwietniu

Kulinaria

"Zawieszone zupy" w bistro na Przymorzu
"Zawieszone zupy" w bistro na Przymorzu

Planuj z nami tydzień

Planuj tydzień: ferie, Dzień Kota i dużo koncertów
Planuj tydzień: ferie i dużo koncertów

Wygraj bilety,
sprawdź nasze konkursy

    Najczęściej czytane