• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

"Bejba" Blanki w Gdyni. Pocieszny napis na PPNT

MAG
11 maja 2023, godz. 12:30 
Opinie (108)
Blanka wystąpi dziś, czyli w czwartek, po godz. 21 na Eurowizji - trwają półfinały. Blanka wystąpi dziś, czyli w czwartek, po godz. 21 na Eurowizji - trwają półfinały.

Słynna "Bejba" w Gdyni. Ten napis trudno przeoczyć, tak samo jak piosenkę Blanki. W Gdyni w witrynie PPNTMapka pojawił się napis "Good Luck Bejba" wspierający i nawiązujący do tegorocznego eurowizyjnego hitu "Solo". Półfinały już dziś wieczorem (Blanka wystąpi jako dziewiąta), a wielki finał Eurowizji w sobotę wieczorem.IMPREZY I WYDARZENIA Imprezy i wydarzenia w Trójmieście

cze'24 13-15
Koncert na bis rewia
Kup bilet


Czy masz w planach oglądać Eurowizję?

Od lat w oknach stojącego tu budynku PPNT pojawiają się napisy: jedne pozytywne, rozczulające, skierowane do ukochanych osób, inne z dozą ironii i humoru. Zaczęło się od: "Miłego dnia" prawie dekadę temu. Później w witrynie systematycznie zaczęły pojawiać się kolejne hasła, a inicjatywa nazwana #WhizTalk i zapoczątkowana przez firmę WizzBrand stała się lokalną tradycją.

Dziś wszyscy, którzy będą musieli zatrzymać się na skrzyżowaniu przy ul. Stryjskiej i al. Zwycięstwa w Gdyni, ujrzą napis "Good Luck Bejba". Hasło "Good Luck Bejba", które pojawiło się w czwartek, nawiązuje tym razem do występu naszej reprezentantki w konkursie Eurowizji 2023.

- WhizTalk, czyli napisy pojawiające się codziennie w oknach PPNT Gdynia, od dobrych kilku lat wpisały się tak mocno w gdyński krajobraz, że wielu nie wyobraża sobie bez nich dnia. Napisy składające się z maksymalnie 17 liter ze spacjami mają zadanie wywoływać uśmiech, odwoływać się do aktualnych wydarzeń, niekiedy skłaniać do refleksji. Są więc trochę jak media społecznościowe w wielkim formacie i dają wyjątkową możliwość dialogu z jego odbiorcami. Dzisiejszy napis ma dwojakie znaczenie: z jednej strony ma przypominać, że warto odrzucić podziały i wspierać polską reprezentację w dzisiejszych zmaganiach konkursowych. Z drugiej można go zadedykować każdemu, kto potrzebuje dziś naszego wsparcia i chcemy okazać mu, że trzymamy za niego kciuki - mówi Magdalena Malara-Świtońska, Dział Rozwoju i Komunikacji PPNT.
Jednak dlaczego "Bejba", a nie "Blanka"? W 2023 r. przecież Polskę będzie reprezentowała Blanka Stajkow.

Napis w Gdyni na PPNT Napis w Gdyni na PPNT

O co chodzi z "Bejbą"?Eurowizja cieszy się niezmienną popularnością i mimo że Polska nie jest krajem, który dobrze radzi sobie w tym konkursie muzycznym, tak fani co roku gorączkują się nad wyborem jury. Po tegorocznych preselekcjach wielu polskich fanów Eurowizji było niepocieszonych wyborem jury i piosenkarką.

Cytat z Depeche Mode na PPNT. Wyjątkowe życzenia Cytat z Depeche Mode na PPNT. Wyjątkowe życzenia
Zwyciężczyni musiała zmierzyć się z nieprzychylnymi komentarzami na temat jej umiejętności wokalnych, piosenki, a także akcentowania... szczególnie słowa rozpoczynającego piosenkę "Baby" zaśpiewane jako "Bejba".

To dlatego na kilka tygodni przed konkursem powstało wiele memów, które rozpaliły media społecznościowe, a sama wokalistka zaczęła być znana jako "Bejba". Blanka, świadoma tych żartów, postanowiła skomentować sytuację niedawną kreacją, w której pojawiła się w Liverpoolu na półfinałach do Eurowizji. Na imponującej sukni pojawił się wielki napis... "Bejba".

Kreacja Blanki z napisem "Bejba" Kreacja Blanki z napisem "Bejba"

Półfinał Eurowizji - kiedy wystąpi Blanka?Eurowizja odbywa się w tym roku w dniach 9, 11 oraz 13 maja. Transmisję na żywo z Liverpoolu będzie można tradycyjnie śledzić zarówno w telewizji, jak i w internecie.

Pierwszy półfinał za nami - odbył się 9 maja. Drugi odbędzie się już w dziś i to właśnie w nim można będzie oglądać występ reprezentantki Polski. Blanka pojawi się na scenie jako dziewiąta. Trudno powiedzieć, kiedy dokładnie rozpocznie się jej występ, ponieważ wszystko zależy od przebiegu wydarzenia, które rozpocznie się o godz. 21.

Blanka - Solo:

Wykonanie z polskich precastingów do Eurowizji

MAG

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (108)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (2 opinie)

27-320 zł
festiwal filmowy

The Legend of Rock Symphonic (4 opinie)

159 - 249 zł
rock / punk

ZOO Festiwal

49 - 79 zł
pokaz

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Od zeszłego roku na Jarmarku św. Dominika można trafić na Uliczkę Pomorską, na której znajdziemy w jednym miejscu całe bogactwo Pomorza. Na jakiej ulicy się znajduje?