Wydarzenie

Beyond The Event Horizon / Abstrakt / In My Pocket

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
23 marca 2017 (czwartek)
godzina:
19:00
miejsce:

Wydział Remontowy  mapa

adres:
Gdańsk, pl. Solidarności
bilety:
20 zł
"PostPosnania 2017" Tour

W ramach wiosennej trasy koncertowej zespół Beyond The Event Horizon zagra 9 koncertów w Polsce oraz 1 w Niemczech. Zespołowi towarzyszyć będą reprezentanci sceny postrockowej i progresywnej ze stolicy Wielkopolski: Abstrakt, Ayden, Appleseed i Allan Hills oraz dodatkowi goście w każdym z miast. Poznański kwintet mający na koncie występy przed takimi grupami jak Crippled Black Phoenix, Antimatter i Long Distance Calling przypomni materiał ze swojego debiutu „Event Horizon”, wydanego niedawno na winylu. W te wieczory muzyka zabierze nas poza horyzont zdarzeń.

Bilety w cenie 20zł do kupienia w dniu koncertu oraz w przedsprzedaży internetowej.

23.03.2017 (czwartek) w Wydziale Remontowym w Gdańsku wystąpią:

BEYOND THE EVENT HORIZON

Zespół Beyond the Event Horizon powstał w roku 2010 w Poznaniu z inicjatywy gitarzystów Marka i Adama. Ich muzyka to post-rock nie do końca trzymający się przetartych schematów, co daje im własną tożsamość muzyczną. Przez cały czas zespół aktywnie pracował nad materiałem muzycznym i uznaniem nie tylko lokalnej publiczności, zdobywając kilka wyróżnień podczas przeglądów kapel, a także biorąc udział w ważniejszych imprezach jak chociażby: poznański "Energia Lecha Festival" oraz supportując takie zespoły jak: Khuda, Dorena, Antimatter, Steak Number Eight, ALMA czy Crippled Black Phoenix czy koncertując wspólnie z Eden Circus, Galaxy Space Man czy Telepathy. Beyond The Event Horizon wyróżniony został specjalną nagrodą Anny Józefiny Lubienieckiej (ex-wokalistka Varius Manx) w plebiscycie „Studenckie poniedziałki 2011r.” Przełomowym momentem dla zespołu stał się udział w POST ROCK FESTIVAL, gdzie zagrali przed Long Distance Calling (Niemcy) oraz Tune (Polska). Choć zespół ma na swoim koncie doświadczenia z wokalistką, obecnie postawił na twórczość instrumentalną.

https://www.youtube.com/watch?v=pGJwPMDs8O0

Abstrakt

Abstrakt - pogranicze świata prog/post rocka/metalu. Zespół zainteresuje szczególnie fanów Tool'a, Blindead czy Riverside; odnaleźć w nim można również elementy Pink Floyd, A Perfect Circle, Type O Negative czy Meshuggah.

Album LIMBOSIS został ogłoszony najlepszym, debiutanckim koncept albumem ostatnich lat. Zdobywa bardzo wysokie noty w Polsce jak i za granicą, m.in. 10/10 w Magazynie Gitarzysta, 4,75/5 Power of Prog czy 9,5/10 Death Magnetic. Pojawia się w wielu znakomitych portalach, magazynach i radiach (m.in. DPRP – świat, Empire Magazine – Niemcy, Teraz Rock – Polska, Prog Metal Zone - global, Prog Core – Kanada, Prog Britannia – UK, Tzertzelos – Ateny, Prog Archives – świat, Femforgacs – Węgry). 

„Mrok, strach oraz ciężar zderza się tu z pięknem melodii i dźwięków. W ciemności, gdzie scena rozświetlana jest przez wizualizacje, Abstrakt zabierze Cię do świata, w którym jeszcze nie byłeś..”

74 minut Limbosis przedstawia kilka historii, które łączą się w spójną całość. Bezimienny bohater, wyrwany ze snu wpada w koszmar. Zostaje porwany przez białookiego kierowcę w podróż przez swoje słabości, popędy, mechanizmy obronne – ograniczenia. Z każdym przystankiem padają kolejne bariery w drodze do postrzegania rzeczy takimi jakimi są. W drodze do panowania świadomości nad zwierzęcą naturą „bodźca -reakcji”.

„Wyobraź sobie scenę rozświetlaną przez wizualizację, żar energii pobudzający zmysły, przekaz sięgający najgłębszych i najmroczniejszych pokładów twojej podświadomości..”


Enjoy the ride!
www.abstraktband.com

In My Pocket

In My Pocket to przede wszystkim dużo gitar, energii, emocji i pasji. Obecnie promują swój debiutancki album Calm Before the Storm. Zespół został doceniony mi. przez jurorów Red Bull Tourbus, portal T-Mobile Music, czy Magdę Jethon, szefową Programu 3 Polskiego Radia. 

Singiel Show Me Again https://www.youtube.com/watch?v=VqcrjbgYJ-8

Singiel Crystllize https://www.youtube.com/watch?v=G0si_YFeeF0 

https://web.facebook.com/InMyPocketpl/
Walka Dekad - 80's vs 90's

21 października 2017 (sobota) godz. 21:00

imprezy taneczne
bilety 10 zł
Angels Night Out - Keta & Mike G

11 listopada 2017 (sobota) godz. 21:00

Gdańsk,
imprezy taneczne
bilety 15 zł
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Kalendarz imprez

kalendarz

Najczęściej czytane

Zdjęcia z imprez