• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Bibeloty, rękodzieło, starocie, książki i płyty. Pchli Targ w Oliwie rozpoczął sezon

Julia Rzepecka
1 maja 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Pchli targ w Oliwie - otwarcie sezonu Pchli targ w Oliwie - otwarcie sezonu

Zasada jest prosta: wystarczy przyjechać, znaleźć skrawek miejsca dla siebie i za symboliczną opłatą wystawić swoje skarby. Albo odwrotnie: do woli przeczesywać stoiska w poszukiwaniu rzadkich przedmiotów. W niedzielę, 1 maja, ruszył nowy sezon Pchlego Targu w Oliwie. Chociaż zabrakło słońca, zainteresowanie wydarzeniem było duże już od samego rana. Pchli targ będzie trwać jeszcze do godz. 15.Targi, warsztaty i konferencje w Trójmieście


Wydarzenie zapowiadaliśmy w naszym Kalendarzu imprez oraz w  artykule z cyklu Planuj Tydzień - czytaj zawsze w czwartki o godz. 10.

Czy masz w domu wiele niepotrzebnych przedmiotów?

Trwa majówka, na ulicach raczej spokojnie, a większość z nas pozwala sobie pospać w tych dniach trochę dłużej. Jednak przy rynku w Oliwie w niedzielny poranek ruch zrobił się od samego rana. Kolekcjonerzy i wystawcy pojawili się już przed godz. 9, żeby zająć najlepsze miejsce i rozłożyć swoje skarby.

Szwarc, mydło i powidło1 maja otworzył się nowy sezon Pchlego Targu w Oliwie. Na kilkudziesięciu stoiskach można znaleźć dosłownie wszystko: naczynia, ceramikę, obrazy, książki, ubrania. Jest też srebro, antyki, monety, stare aparaty fotograficzne. Bez trudu znajdziemy też zabawki, płyty, puzzle czy historyczne mapy.

- Czekałem na ten pchli targ już od dłuższego czasu - mówi pan Mariusz, sprzedający ceramikę i naczynia. - Tak długo to już leży wszystko w domu i nikt z tego nie korzysta, więc postanowiłem tu przyjechać, zresztą nie pierwszy raz. Może uda się zarobić parę groszy, a komuś się to wszystko jeszcze przyda. Mam tu u siebie różne wazony, kieliszki, popielniczki, miseczki. Jest tego całkiem sporo i zainteresowanie też duże. Kilka rzeczy już udało się sprzedać.
Czytaj też: 100cznia oraz Ulica Elektryków zaczynają sezon. Imprezy inauguracyjne

 • Pchli targ w Oliwie - otwarcie sezonu
 • Pchli targ w Oliwie - otwarcie sezonu
 • Pchli targ w Oliwie - otwarcie sezonu
 • Pchli targ w Oliwie - otwarcie sezonu

Symboliczna opłataSprzedawcy są w każdym wieku, od seniorów po dzieci (w towarzystwie rodziców). W Oliwie wystawić się może każdy i jest to bardzo proste.

- Zasada od siedmiu lat jest niezmienna - mówi Michał Bojanowski, organizator wydarzenia. - Wystarczy przyjechać, znaleźć wolne miejsce i się rozstawić. Koszt to 5 zł za m kw.. Dzieci i seniorzy są traktowani preferencyjnie i płacą złotówkę za metr. W przypadku, gdy chcemy zarezerwować konkretne miejsce, bo też jest taka możliwość, trzeba się zgłosić do nas, organizatorów, wcześniej i wtedy koszt to 10 zł za metr.

Jakie macie plany na majówkę? Sonda ulicznaPchli targ to nie tylko okazja, by kupić lub sprzedać. Ludzie rozmawiają, wymieniają opinie na temat antyków, porównują swoje zbiory, poznają sąsiadów.

- Ja Oliwę w ogóle bardzo lubię, więc każdy pretekst, żeby tu przyjechać, jest dla mnie dobry - mówi pani Marta z Dolnego Miasta, która już od rana przetrząsa wszystkie stoiska. - Nie szukam niczego konkretnego, raczej kupuję to, co akurat mi się spodoba. Jak na razie kupiłam dwie książki. A poza tym bardzo lubię klimat tego miejsca i cieszę się, że takie inicjatywy zero waste działają.
 • Pchli targ w Oliwie - otwarcie sezonu
 • Pchli targ w Oliwie - otwarcie sezonu
 • Pchli targ w Oliwie - otwarcie sezonu
 • Pchli targ w Oliwie - otwarcie sezonu
 • Pchli targ w Oliwie - otwarcie sezonu
Z każdą kolejną godziną przybywa coraz więcej zainteresowanych, których nie odstraszył lekki deszcz.

Co niedzielę do końca września- Pogoda niezbyt dopisała, ale za to jest dobra frekwencja. Wiele osób na to już od dłuższego czasu czekało. Jest dużo nowych twarzy, co też cieszy, bo to oznacza, że ta idea trafia do mieszkańców. Będziemy tutaj co niedzielę, od godz. 9 do 15, aż do końca września - dodaje Michał Bojanowski.

Wydarzenia

Pchli Targ w Oliwie - otwarcie sezonu

w plenerze, jarmark, kiermasz

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (34)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Nigel Kennedy

200 - 270 zł
Kup bilet
jazz

66.MFMO w Oliwie - Stefan Kagl

32 zł
muzyka poważna

Restaurant Week & Breakfast Week

69 zł
degustacja

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

W 2002 r. podczas pierwszej edycji Open'er Festivalu wystąpił: