Wiadomości

Bitamina zagrała w SCG Park

Skromności, wrażliwości i talentu - tego chłopakom z Bitaminy nie sposób odmówić. Każdy, kto miał okazję znaleźć się wczoraj w nowej gdańskiej strefie wypoczynku - SCG Park - otrzymał olbrzymią dawkę dobrej energii. Pomimo deszczowej aury przed koncertem Bitaminy chmury nad Gdańskiem rozstąpiły się.Muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


To lato jest wyjątkowe. Choć wiele imprez zostało odwołanych, a inne odbywają się w hybrydowej formule, namiastkę normalności przynoszą wydarzenia plenerowe. W otwartej miesiąc temu postoczniowej przestrzeni SCG Park, znajdującej się na terenie Pleneru 33 i współtworzącej rozrywkowo-kulturalny kompleks przy ulicy Elektryków, muzyczne lato nadal trwa i przyświeca mu hasło "Summer Is Not Cancelled". Jednak ze względu na ograniczenia wynikające z obostrzeń sanitarnych i konieczność zachowania dystansu społecznego w czwartkowym koncercie udział wziąć mogło ściśle limitowane grono fanów zespołu.

Przy muzyce Bitaminy można się relaksować, wzruszać i doskonale bawić. Troje chłopaków, stojących na czele zespołu - Mateusz Dopieralski, Amar ZiembińskiPiotr Sibiński , z ogromnym talentem chwyta za serce swoją naturalnością i skromnością. Nie zabiegają o rozgłos, nie dbają o obecność w social mediach, nie poddają się zmieniającym się trendom. Grono oddanych fanów zyskali dzięki wrażliwości i szczeremu przekazowi. W czwartkowy wieczór wielka radość z grania i luz chłopaków od razu udzieliły się publiczności.

Tak było na wczorajszym koncercie:

Bitamina narodziła się z przyjaźni i miłości do muzyki. Słychać to zarówno w tekstach, jak i w produkcji bitów. Wrażliwość, z którą chłopacy nie tyle się nie kryją, co czynią głównym składnikiem swojej twórczości, sprawia, że wyśpiewywane przez nich emocje są bardzo osobiście odczuwalne. Nie brak im też humoru i dystansu, zwłaszcza do samych siebie. Wokalista Bitaminy - Vito Bambino (Mateusz Dopieralski) - zaczarował publiczność nie tylko swoim wokalem, ale i konferansjerką.

- Miło, że wpadliście. Fajnie, że siedzicie, bardzo mi się to podoba. Mam nadzieję, że jeszcze później sobie wstaniemy, ale to jest moment na siedzenie teraz - witał się z publicznością lider zespołu. - Dobrze jest tutaj być u was. Przez jakiś czas nie było nas w ogóle nigdzie. Teraz możemy znowu grać. Tak się cieszymy. Będzie kolorowo, będą stare rzeczy, nowe rzeczy.
Jak zapowiedzieli, tak zrobili. Bitamina rozpoczęła koncert utworem "Korzeń" z najnowszej płyty "Kwiaty i korzenie", a następnie zagrała też kawałki z albumów "Plac Zabaw" i "Kawalerka". Pierwsza, nieco bardziej nostalgiczna połowa wczorajszego koncertu, upłynęła zdecydowanie spokojniej - publiczność chillowała na leżakach. W drugiej części nie obyło się bez wspólnego śpiewania z zespołem, a nawet spontanicznych tańców w parach pod sceną.

Bitamina swoich fanów traktuje jak dobrych znajomych, z którymi na koncertach chce rozmawiać i dba o nastroje. Vito Bambino niejednokrotnie zagajał wczoraj publiczność o to, jak się czuje, bawi i czy nie jest za zimno itp. Mimo mocno jesiennej aury, którą wczoraj mogliśmy w Trójmieście odczuć, zespołowi udało się wlać trochę ciepła w serca wszystkich uczestników koncertu.

Nowa, kulturalna przestrzeń przy ul. Elektryków świetnie korespondowała z nieco podwórkowym klimatem koncertu. Dodatkowo wrażenie kameralności koncertu spotęgował fakt, że liczba biletów, które trafiły do sprzedaży, była mocno ograniczona. Wielka przestrzeń pod gołym niebem została wyposażona w duży drewniany podest, który wczoraj uratował zgromadzonych przed brodzeniem w błocie. Na miejscu ustawiono sporo leżaków i parasoli, były też hamaki, z których ze względu na pogodę, niestety, nie sposób było korzystać. Do strefy SCG Parku przylega W4 Food Squat, w którym można było wygodnie coś zjeść czy zamówić napoje z tamtejszego baru.

Przeczytaj więcej o SCG ParkKolejne wydarzenia na terenie SCG Park już niedługo. W sobotę, w ramach Święta Wolności i Demokracji, koncert Marii Peszek, a w następny weekend, 5-6 września - Veganmania Gdańsk 2020.

Opinie (7) 2 zablokowane

 • Już chciałem pohejtować bo mysłałem, że to będą kolejne beztalencia- "raperzy" od rapsów, a tu taka miła niespodzianka. Superancko!

  • 8 2

 • To może pogłębić Depresję

  • 0 4

 • Bitamina

  Jest ok

  • 5 1

 • Bitamina

  Witamina

  • 2 0

 • super chłopaki :)

  • 3 0

 • Kiedyś usłyszałem w kawiarni ŻAKa

  Podpytalem barmanki i od tamtej pory śledzę uważnie i podziwiam . pozdrawiam i życzę sukcesów .

  • 2 1

 • A nie wolicie jak na koncercie zespół gra muzykę bez zbędnego gadania? Zdecydowanie wolę posłuchać kolejny numer niż gadki ze sceny....

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

29

listopada

30

listopada

08

grudnia

45. Festiwal Polskich Filmó... Gdynia, Gdyńskie Centrum Filmowe

Kultura

Muzyka Joanny Dudy w pierwszym polskim filmie Netfliksa
Muzyka gdańszczanki w filmie Netfliksa
Zmarł aktor Aleksander Skowroński
Zmarł aktor Aleksander Skowroński

Kulinaria

Jedzenie na telefon: testujemy pierogi
Jedzenie na telefon: testujemy pierogi
Jedzenie na telefon - komu się to opłaca?
Jedzenie na telefon - komu się to opłaca?

  Najczęściej czytane

  Sprawdź się

  Pumpernikiel to: