Wydarzenie

stat

Bora Yoon & R. Luke DuBoise (USA/Korea) KONCERT

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
10 lipca 2011 (niedziela)
godzina:
21:00
adres:
Sopot, Bohaterów Monte Cassino 63
bilety:
wstęp wolny
Multimedialny performacne połączony z wizualizacjami na żywo. Taki właśnie pokaz przedstawi trójmiejskiej publiczności amerykańsko-koreański duet Bora Yoon & R. Luke DuBoise.

Bora Yoon http://www.myspace.com/borayoon/music
Eksperymentująca multiinstrumentalistka, kompozytorka i performerka tworząca architektoniczne krajobrazy dźwięków z głosu, codziennych obiektów, instrumentów kameralnych i urządzeń elektronicznych.

Wymieniana w magazynie WiRE, goszcząca na okładce Wall Street Jurnal za muzyczne innowacje - Yoon bada działanie podprogowe dźwięków, w formie sztuki, która jest częściowo muzyką ambientu, a częściowo projektowaniem dźwięku i ruchem - tworzy muzykę która oddziałuje na skojarzenia receptorów i idiomy przestrzenne, a wszystko to robi spontanicznie i nie zważając na klasyfikacje rodzajów instrumentacji.

Podczas koncertu w Versalce pokaże Phonation - multimedialny performance, przy którym towarzyszyć jej będzie Luke DuBois tworzący na żywo wizualizacje. Phonation poszukuje na obszarze relacji dźwięku w funkcji komunikatu podprogowego, posługując się nowymi i tradycyjnymi instrumentami, elektronicznymi przystawkami, gestami i głosem.

Yoon podróżowała po świecie z projektem Phonation, występując w Centrum Lincolna, Muzeum Nam June Paik w Seulu, w teatrze Patravadi w Bangkoku, na Brooklińskiej Akademi Muzycznej, Roulette Intermedium, występując w trakcie Bang on a Can Marathon i na uniwersytetach na całym świecie.

Yoon współpracowała z programistą i autorem wizualizacji R. Lukiem DuBois, kwartetem New York Polyphony, producentem Benem Frostem z Islandii, choreografem Noemi Lafrance, Ligą Muzyków Elektronicznych i Miejskich Robotów, multimedialnym teatrem Ridge Theatre , teatrem Dhamma West, kompozytorem Michaelem Gordonem i zmarłym poetą Seku Sundiata.

Jej muzyka przedstawiana była przez Electronic Music Foundation, TED, Microsoft i Samsunga; komponowała dla Chóru Młodych i Chóru Kobiet w Tokio;

Yoonę nagrodzono członkowstwem w Nowojorskiej Fundacji Sztuki i Azjatycko Amerykańskim Towarzystwie Sztuk; wspierają ją Sorel Music, Billboard, BMI, i fundacja Arion; publikowana była przez Boosey and Hawkes, Inova Music, SubRosa, Swirl Records, i Journal of Popular Noise.

Obecnie Yoon pisze i wykonuje muzykę do tekstu Haruki Murakami " Kroniki ptaka nakręcacza" - jest to interdyscyplinarna, multimedialna adaptacja teatralna, reżyserowana przez Stephana Earnharta. Premiera spektaklu wystawianego przez Centrum Sztuki Barshikova i Towarzystwo Azjatyckie, odbędzie się podczas festiwalu w Edynburgu w sierpniu 2011 roku.

Po koncercie After Party - kolektyw Djski: Les Rodi, DJ Boro
Łukasz Juźko Quartet

24 listopada 2017 (piątek) godz. 20:00

Gdańsk,
koncerty
bilety 15 zł
ulgowy 10 zł
Kup bilet
koncerty
bilety 20 zł

Zdjęcia

  Dodaj zdjęcie

  Opinie

  Dodaj opinię

  Dodaj opinię

  Odpowiedz

  Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
  zamknij

  Minione podobne imprezy

  Najczęściej czytane