Wydarzenie

stat

Bora Yoon & R. Luke DuBoise (USA/Korea) KONCERT

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
10 lipca 2011 (niedziela)
godzina:
21:00
adres:
Sopot, Bohaterów Monte Cassino 63  mapa
adres:
Sopot, Bohaterów Monte Cassino 63
bilety:
wstęp wolny
Multimedialny performacne połączony z wizualizacjami na żywo. Taki właśnie pokaz przedstawi trójmiejskiej publiczności amerykańsko-koreański duet Bora Yoon & R. Luke DuBoise.

Bora Yoon http://www.myspace.com/borayoon/music
Eksperymentująca multiinstrumentalistka, kompozytorka i performerka tworząca architektoniczne krajobrazy dźwięków z głosu, codziennych obiektów, instrumentów kameralnych i urządzeń elektronicznych.

Wymieniana w magazynie WiRE, goszcząca na okładce Wall Street Jurnal za muzyczne innowacje - Yoon bada działanie podprogowe dźwięków, w formie sztuki, która jest częściowo muzyką ambientu, a częściowo projektowaniem dźwięku i ruchem - tworzy muzykę która oddziałuje na skojarzenia receptorów i idiomy przestrzenne, a wszystko to robi spontanicznie i nie zważając na klasyfikacje rodzajów instrumentacji.

Podczas koncertu w Versalce pokaże Phonation - multimedialny performance, przy którym towarzyszyć jej będzie Luke DuBois tworzący na żywo wizualizacje. Phonation poszukuje na obszarze relacji dźwięku w funkcji komunikatu podprogowego, posługując się nowymi i tradycyjnymi instrumentami, elektronicznymi przystawkami, gestami i głosem.

Yoon podróżowała po świecie z projektem Phonation, występując w Centrum Lincolna, Muzeum Nam June Paik w Seulu, w teatrze Patravadi w Bangkoku, na Brooklińskiej Akademi Muzycznej, Roulette Intermedium, występując w trakcie Bang on a Can Marathon i na uniwersytetach na całym świecie.

Yoon współpracowała z programistą i autorem wizualizacji R. Lukiem DuBois, kwartetem New York Polyphony, producentem Benem Frostem z Islandii, choreografem Noemi Lafrance, Ligą Muzyków Elektronicznych i Miejskich Robotów, multimedialnym teatrem Ridge Theatre , teatrem Dhamma West, kompozytorem Michaelem Gordonem i zmarłym poetą Seku Sundiata.

Jej muzyka przedstawiana była przez Electronic Music Foundation, TED, Microsoft i Samsunga; komponowała dla Chóru Młodych i Chóru Kobiet w Tokio;

Yoonę nagrodzono członkowstwem w Nowojorskiej Fundacji Sztuki i Azjatycko Amerykańskim Towarzystwie Sztuk; wspierają ją Sorel Music, Billboard, BMI, i fundacja Arion; publikowana była przez Boosey and Hawkes, Inova Music, SubRosa, Swirl Records, i Journal of Popular Noise.

Obecnie Yoon pisze i wykonuje muzykę do tekstu Haruki Murakami " Kroniki ptaka nakręcacza" - jest to interdyscyplinarna, multimedialna adaptacja teatralna, reżyserowana przez Stephana Earnharta. Premiera spektaklu wystawianego przez Centrum Sztuki Barshikova i Towarzystwo Azjatyckie, odbędzie się podczas festiwalu w Edynburgu w sierpniu 2011 roku.

Po koncercie After Party - kolektyw Djski: Les Rodi, DJ Boro
Lipali - 15-lecie i urodziny Luka
wrz 13

czwartek, godz. 19:00 - 23:00

Gdynia,
Kobranocka, Sztywny Pal Azji, Proletaryat, Róże Europy
lut'19 16

sobota, godz. 18:00

Gdańsk,
przedsprzedaż 60 zł
Kup bilet

Zdjęcia

  Dodaj zdjęcie

  Opinie

  Dodaj opinię

  Dodaj opinię

  Odpowiedz

  Regulamin dodawania opinii

  zamknij

  Najczęściej klikane (7 dni)