• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Koncerty na Open'erze po burzy zostały wznowione. Dua Lipa chce wrócić na Openera

MKo, ms
1 lipca 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
aktualizacja: godz. 06:39 (2 lipca 2022)

Piątkowa burza podczas Open'era pokrzyżowała plany uczestnikom festiwalu. Po godz. 19 ze względu na załamanie pogody organizatorzy zadecydowali o przerwaniu trwających koncertów i zarządzili ewakuację z terenu festiwalu. Ok. godz. 21:30 organizatorzy poinformowali, że dzisiejsze koncerty mają być kontynuowane po zakończeniu burzy. Część artystów na scenę wróciła po godz. 22:30. Odwołano m.in. występ Dua Lipy.O wszystkim, co dzieje się na Open'erze, informujcie w naszym Raporcie.

Aktualizacja, godz. 06:00

Najnowszy komunikat Alter dotyczący wczorajszego załamania pogody i ewakuacji festiwalowiczów.

Szanowne Festiwalowiczki i Festiwalowicze. W związku z bardzo trudną i niebezpieczną sytuacją pogodową, tymczasową ewakuacją, odwołaną częścią koncertów i zmianami w programie w dniu 1 lipca, wszystkie osoby, które kupiły bilety jednodniowe na 1 lipca, karnety weekendowe oraz karnety 4-dniowe otrzymają voucher, który będą mogli wykorzystać w ciągu najbliższych 3 lat do zakupu biletów na Open'era. Szczegóły podamy w przyszłym tygodniu. Za wszelkie niedogodności przepraszamy, ale bezpieczeństwo uczestników festiwalu jest najważniejsze.
Istnieje również druga możliwość (zamiast vouchera) - zamiana biletu jednodniowego z 1 lipca na bilet jednodniowy na sobotę, 2 lipca. Osoby, które posiadają opaskę na ręku i bilet na 1 lipca lub niezeskanowany bilet na 1 lipca mogą wziąć udział w festiwalu w sobotę. W tym celu należy przyjść dziś (2 lipca) do punktów wymiany biletów na opaski na terenie festiwalu, zlokalizowanych przy wejściu głównym lub wejściu od strony Kosakowa.

Krótkie oświadczenie na swoje media społecznościowe wrzuciła też Dua Lipa. Wokalistka napisała, że czuje się ogromnie rozczarowana faktem, że jej występ nie doszedł do skutku, ale - jak stwierdziła - granie w takich warunkach było po prostu niebezpieczne. Dua Lipa zapowiedziała jednak powrót na Open'er Festival tak szybko, jak to tylko możliwe".

Aktualizacja, godz. 22:40.

Organizatorzy poinformowali, że o godz. 22:30 festiwal został wznowiony. Jeszcze dziś na scenie pojawić ma się Martin Garrix, a na Beat Stage odbędą się koncerty A_Gim / Jurek Przezdziecki (22:30), Anfisa Letyago (00:00) oraz Adam Beyer (2:00).

Jednocześnie poinformowano, że z powodu złych warunków pogodowych koncerty Dua Lipy, Megan The Stallion oraz koncerty Tent Stage nie odbędą się.

Aktualizacja, godz. 21:40.

- Po zakończeniu burzy i zapewnieniu bezpieczeństwa planujemy wznowienie festiwalu w dniu dzisiejszym - poinformowali organizatorzy na Facebooku.
W tym czasie wiele osób opuściło już teren festiwalu i zmierza do centrum Gdyni. Duża część osób idzie do centrum... pieszo, bo autobusy nie są w stanie obsłużyć tak wielu osób w jednym czasie. Dodatkowo ruch na ul. Zielonej utrudnia powalone drzewo.
Na razie nie ma decyzji o odwołaniu piątkowych koncertów. Organizatorzy zdecydowali o przerwaniu imprezy i nakazali uczestnikom kierowanie się do wyjść ewakuacyjnych.

- Dziękujemy za sprawną ewakuację. Prosimy ją kontynuować. Planujemy wznowić festiwal w najszybszym możliwym czasie. Czekajcie na kolejne komunikaty - napisali organizatorzy na Facebooku.
Uczestnicy festiwalu wsiadają do autobusów, które wiozą ich do centrum Gdyni.

Sprawdź: Open'er Festival 2022 - wszystko, co musisz wiedzieć. Bilety, opaski, wykonawcy

Na telebimach wyświetlono specjalne komunikaty nakazujące uczestnikom kierowanie się do wyjść. Na telebimach wyświetlono specjalne komunikaty nakazujące uczestnikom kierowanie się do wyjść.


MKo, ms

Wydarzenia

Open'er Festival 2022 (13 opinii)

315 - 649 zł
festiwal muzyczny

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (397)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Wielka Fabryka Elfów (1 opinia)

67 zł

Jarmark Bożonarodzeniowy (38 opinii)

w plenerze, street food, jarmark

Body Worlds Vital - wystawa human body (27 opinii)

65 - 75 zł
Kup bilet
wystawa

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Krzysztof Krawczyk nagrał utwór pod tytułem: