Wiadomości

stat

Całodobowy maraton kulturalny w Sopocie

Każdy ma w sobie pierwiastek kreatywności - to hasło mogłoby być myślą przewodnią festiwalu Fringe, który w sobotę, 13 sierpnia, odbędzie się w Sopocie i potrwa całą dobę. W programie kilkadziesiąt wydarzeń - na wszystkie wstęp wolny.Festiwale Fringe odbywają się na całym świecie. W sobotę w Sopocie będzie miała miejsce pierwsza polska odsłona imprezy.
Festiwale Fringe odbywają się na całym świecie. W sobotę w Sopocie będzie miała miejsce pierwsza polska odsłona imprezy.
Imprezy spod znaku Fringe to wcale nie nowy wynalazek w świecie kultury. Wręcz przeciwnie - to jeden z festiwali z najstarszą tradycją. Pierwsza jego odsłona odbyła się w 1948 roku w Edynburgu. Przez ponad pół wieku idea Fringe rozprzestrzeniła się po całym świecie - od Pragi, przez Hollywood, aż do Honolulu i Singapuru. Wszędzie cel jest ten sam - pokazać jak najwięcej oblicz ludzkiej kreatywności. W sobotę, 13 sierpnia, w Sopocie odbędzie się pierwsza polska odsłona imprezy.

- Nie Fringe nie ma żadnych ograniczeń, co do dziedziny prezentowanej twórczości. Może to być muzyka, teatr, taniec, kuglarstwo, rękodzieło czy kabaret i wiele innych - tłumaczy pomysłodawczyni Sopot Fringe Festiwal, Joanna Petkiewicz z MCKA Zatoka Sztuki. - Nie trzeba być również znanym artystą, swój talent może pokazać każdy. Wychodzę z założenia, że każdy człowiek ma w sobie pierwiastek kreatywności. Trzeba tylko dać mu szansę go zaprezentować. Do udziału w naszej imprezie zgłosiło się aż 80 twórców, zarówno amatorskich, jak i zawodowych.

Czy wybrałbyś się na amatorski występ artystyczny?

tak, amatorzy często potrafią zaskoczyć pomysłowością 62%
to zależy, nie każdy się nadaje do występów 23%
nie, amatorstwo często idzie w parze z chałturą 15%
zakończona Łącznie głosów: 130


Festiwal wystartuje w sobotę o godz. 8 otwartym dla wszystkich śniadaniem na plaży przy budynku MCKA Zatoka Sztuki zobacz na mapie Sopotu w Łazienkach Północnych. Również śniadaniem, równo 24 godziny później, impreza się zakończy. Zanim jednak do tego dojdzie, miejsce to na całą dobę stanie się kulturalnym centrum Sopotu.

W programie m.in.: kiermasz rękodzieł i pchli targ (godz. 10), spektakl Sopockiego Teatru Tańca (godz. 20), warsztaty architektoniczne dla wszystkich (godz. 17) oraz kilkanaście koncertów (od godz. 12 do rana zagrają m.in. C4030, Kiev Office, Navigatorgong i Aiodine).

Muzyki będzie można posłuchać również na koncertach rockowych w klubie Kiss Ass zobacz na mapie Sopotu (od godz. 17.30 do 0.45 zagrają m.in. Miss Happen, Lovers In UniformsTKM) oraz na imprezach didżejskich w Organice zobacz na mapie Sopotu (od godz. 18).

Ciekawie zapowiadają się również wydarzenia przygotowane w przestrzeni miejskiej. W zamkniętym na co dzień garażu podziemnym Krzywego Domku zobacz na mapie Sopotu odbędzie się spektakl Teatru Amulet (godz. 14), w wąwozie na przedłużeniu ul. Majkowskiego zobacz na mapie Sopotu koncert da zespół Poghanky (godz. 20), a na Placu Przyjaciół Sopotu zobacz na mapie Sopotu pokaz fireshow da grupa Mamadoo (godz. 22).

Z literaturą i poezją będzie można spotkać się wBookarni zobacz na mapie Sopotu (godz. 14-16), w Dworku Sierakowskich zobacz na mapie Sopotu wystąpi Kabaret Dworski (godz. 20.30), a w Krzywym Domku odbędą się wystawy malarstwa Bruno Kopera i rysunków Anny Wójcik (godz. 15-17). To i tak tylko część z kilkudziesięciu wydarzeń, jakie odbędą się w sobotę w Sopocie.

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny. Aby nie pogubić się w gąszczu atrakcji, udział w imprezie warto zacząć w MCKA Zatoka Sztuki, gdzie dostępne będą broszury ze szczegółowym programem i mapką.

Opinie (31)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

31

maja

Kino Samochodowe - Gdynia Gdynia, Gdynia Arena

05

czerwca

Kino samochodowe - Kino Kul... Gdańsk, Stadion Energa Gdańsk

14

czerwca

Targi PupiLove Gdańsk, Galeria Metropolia

Kultura

Wybitne spektakle w wersji online. Najbliższy tydzień z teatrem w sieci
Wybitne spektakle w wersji online

Kulinaria

Zamawiają jedzenie i go nie odbierają
Zamawiają jedzenie i go nie odbierają
Kawa w domu jak z kawiarni. Dobre ekspresy do kawy
Kawa w domu: dobre ekspresy do kawy

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Festiwal Polskich Filmów Fabularnych odbywał się w Gdańsku do: