• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Jak ożywić te imprezowe miejsca?

Patryk Gochniewski
9 września 2022, godz. 11:30 
Teatr Leśny w Gdańsku to jedno z najbardziej urokliwych miejsc, w których można obcować z kulturą. Teatr Leśny w Gdańsku to jedno z najbardziej urokliwych miejsc, w których można obcować z kulturą.

Są takie miejsca w Trójmieście, które znajdują się w bardzo atrakcyjnych pod wieloma względami lokalizacjach. Idealne wręcz, aby tętniły życiem artystycznym. Z jakichś jednak przyczyn przez większość czasu są niewykorzystywane i przez niemal cały rok po prostu niszczeją. Szkoda, bo mogłyby przynosić zyski. Tu jednak trzeba chęci osób za nie odpowiedzialnych, aby wychodziły z propozycjami do artystów, organizatorów oraz promotorów. Tylko w ten sposób będzie szansa na więcej ciekawych wydarzeń.Obiekty koncertowe w TrójmieścieKtóre z tych miejsc warto ożywić artystycznie?

Teatr Leśny MapkaAbsolutnie magiczne miejsce w samym sercu wrzeszczańskiego lasu. Kto był, ten wie, że ten otoczony drzewami amfiteatr ma w sobie coś magicznego i to bez względu na porę roku. Aż dziwne, że to miejsce jest tak rzadko wykorzystywane.

Jeszcze kilka lat temu odbywało się tam zdecydowanie więcej wydarzeń. Teraz, przez większość roku, teatr czeka na publiczność i artystów. Nawet Gdańskie Noce Jazzowe nie mają już takiego rozmachu jak kiedyś. Myślę, że zawiadujący tą przestrzenią GAK Winda powinien trochę wyjść na zewnątrz, bo Teatr Leśny obecnie należy wyłącznie do lokalnych imprez. A wyobraźcie sobie tam koncert Ralpha Kaminskiego albo zespołu Hańba! czy Spiętego. Sztuki teatralne również świetnie by tam się odnalazły.

Kamienna Góra MapkaPark na Kamiennej Górze oferuje do dyspozycji mały amfiteatr. Park na Kamiennej Górze oferuje do dyspozycji mały amfiteatr.
Scena na gdyńskiej Kamiennej Górze to malowniczo położony obiekt, który idealnie nadaje się na letnie koncerty. Dodatkowo już samą atrakcją może być trasa, która do niego wiedzie: na górę można wejść schodami i przy okazji zaliczyć miły spacer lub wjechać darmową kolejką. Niestety to wciąż bardziej miejsce, z którego korzystają młodzi adepci rowerowych tricków niż wykonawcy wszelkiej maści.

To nie jest przestrzeń jedynie koncertowa, więc aż się prosi, aby w ciepłe miesiące wystawiać tam spektakle czy robić stand-uperskie wieczory. Okoliczni mieszkańcy z pewnością by się ucieszyli.

Najlepsze koncerty lataPark Oruński MapkaPark Oruński w okresie wakacyjnym oferuje naprawdę sporo ciekawych darmowych wydarzeń. Warto ten trend podtrzymać także poza sezonem. Park Oruński w okresie wakacyjnym oferuje naprawdę sporo ciekawych darmowych wydarzeń. Warto ten trend podtrzymać także poza sezonem.
W tym zestawieniu park Oruński wypada najlepiej. W trakcie lata dzieje się tam dużo. Wiele darmowych wydarzeń - koncertów czy rodzinnych spektakli - które przyciągają naprawdę sporą publiczność w okresie letnim.

Dobrze, że to miejsce kilka lat temu przeszło gruntowną rewitalizację, ponieważ jest naprawdę pełne uroku. Udało się je zagospodarować, ale jednocześnie zachować dzikość i urok starego lasu. Tak jak latem nie można niczego zarzucić, chociaż czasem może jakieś większe nazwisko by się przydało, tak jesienią i zimą jest posucha.

Zdaję sobie sprawę, że plenerowe wydarzenia w słocie i chłodzie nie są niczym przyjemnym, ale prawda jest taka, że atrakcyjne imprezy przyciągają widzów bez względu na pogodę. Jest przecież mnóstwo wykonawców, którzy poświęcili się w ostatnim czasie mniejszym koncertom - by daleko nie szukać: Czesław Mozil czy Mela Koteluk.

Muszla w Sopocie MapkaSopocka muszla koncertowa na placu Zdrojowym działa przede wszystkim wiosną i latem. Sopocka muszla koncertowa na placu Zdrojowym działa przede wszystkim wiosną i latem.
To miejsce, które zostało niemal w pełni poświęcone muzyce jazzowej. Rokrocznie w ciągu okresu wakacyjnego odbywa się tam szereg takich imprez, podczas których występują znani, jak i często nowi muzycy obracający się wokół tego gatunku. Tylko że jazz jest skierowany do określonego odbiorcy.

Muszla, która znajduje się przy molo, to świetne miejsce, aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić kulturalną ofertę Sopotu. Zwłaszcza poza sezonem. Można tam przecież organizować nie tylko koncerty, ale także spektakle czy nawet wieczory z ambitnym kabaretem lub przeglądy stand-uperskie (dobrym pomysłem byłyby bitwy komików).

Podsumowanie letnich festiwaliStadion przy T29 MapkaGdański stadion przy Traugutta 29 był świadkiem wielu historycznych wydarzeń. Gdański stadion przy Traugutta 29 był świadkiem wielu historycznych wydarzeń.
Tak, stadion miejski, na którym przez dziesięciolecia grała gdańska Lechia, nie jest pierwszym miejscem, które przychodzi do głowy jako miejsce imprez. Na co dzień to przede wszystkim ośrodek treningowy gdańskiego klubu, ale pamiętajmy, że kiedyś miał tu zagrać wielki David Bowie. Niestety ten występ nie doszedł do skutku, jednak próby wykorzystania tego miejsca na koncerty były. Warto by było ponowić próby, ponieważ obiekt jest w stanie pomieścić ok. 20-25 tys. widzów.

Stadion przy Traugutta jest miejscem położonym w pięknej lokalizacji - otoczony lasem, w sąsiedztwie imponującej cerkwi, dobrze skomunikowany. Ulokowany w centrum, ale jednak na uboczu. W tym miejscu dodatkowo czuć kilkadziesiąt lat historii. O niektórych miejscach mówi się, że mają duszę i ten stadion bez wątpienia ją posiada. Myślę, że takie imprezy, jak Męskie Granie czy koncerty wykonawców pokroju Nicka Cave'a, Stromae czy George'a Ezry, wypadłyby w tym miejscu świetnie.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (28)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Fisz Emade Tworzywo (6 opinii)

muzyka alternatywna, pop

Imany "Voodoo Cello"

179 zł
blues / soul, pop

Wszystkie Drogi Prowadzą do Rzymu

121 - 168 zł
Kup bilet
muzyka poważna

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Wojciech Tremiszewski, jeden z najlepszych improwizatorów komediowych w Polsce, założył grupę impro o nazwie: