Wiadomości

stat

Chmielowy maraton po gdańskich pubach

W najbliższy weekend nadarzy się okazja do sprawdzenia swojej piwnej kondycji. Jeśli ktoś zamierza w tym czasie krążyć od pubu do pubu, może wziąć udział w Chmielatonie. Na jego trasie znajdzie się osiem lokali, które należy odwiedzić, zamówić w nich piwo i dostać od barmana pieczątkę.
W najbliższy weekend nadarzy się okazja do sprawdzenia swojej piwnej kondycji. Jeśli ktoś zamierza w tym czasie krążyć od pubu do pubu, może wziąć udział w Chmielatonie. Na jego trasie znajdzie się osiem lokali, które należy odwiedzić, zamówić w nich piwo i dostać od barmana pieczątkę. fot. Edyta Steć/Trojmiasto.pl

W piątek i sobotę odbędzie się w Gdańsku czwarta edycja Chmielatonu. Śmiałkowie chcący sprawdzić, jak mocną mają głowę, będą musieli odwiedzić osiem wybranych lokali i wypić w każdym chociaż jedno kraftowe piwo. Na "chmielatyńczyków" czekać będą też dwa przystanki z jedzeniem. Ten, kto odwiedzi wszystkie punkty, dostanie karty zniżkowe do miejsc biorących udział w akcji.Weźmiesz udział w Chmielatonie?

tak, to dobry pomysł na spędzenie wieczoru 42%
nie, nie interesuje mnie pijaństwo i obżarstwo 49%
nie, już raz spróbowałe(a)m i mi wystarczy 9%
zakończona Łącznie głosów: 357
W najbliższy weekend nadarzy się okazja do sprawdzenia swojej piwnej kondycji. Jeśli ktoś zamierza w tym czasie krążyć od pubu do pubu, może wziąć udział w Chmielatonie. Na jego trasie znajdzie się osiem lokali, które należy odwiedzić, zamówić w nich piwo i dostać od barmana pieczątkę.

W czwartej edycji będzie co prawda mniej miejsc niż rok wcześniej, kiedy było ich aż 11, ale też będzie mniej czasu na wykonanie zadania. Zabawa rozpoczyna się w piątek po południu, a kończy w nocy z soboty na niedzielę.

- W zeszłym roku okazało się, że tych miejsc było jednak za dużo. Poza tym niedziela nie cieszyła się już zbyt dużą frekwencją - mówi Szymon Loda, organizator Chmielatonu. - Dlatego ograniczyliśmy liczbę miejsc i czas trwania. Mimo to spodziewamy się, że w zabawie weźmie udział ok. 600-800 osób.
W tym roku chmielowa tułaczka będzie wiodła przez Ogarną 107, Cafe Absinthe, Cathead, Fusy i Miętusy, Labeerynt, Loft Pub, Degustatornię i Jopengasse. Kolejność oczywiście jest dowolna.

Plakat reklamujący tegoroczną edycję Chmielatonu.
Plakat reklamujący tegoroczną edycję Chmielatonu. materiały prasowe
W każdym miejscu będą do wyboru co najmniej cztery piwa. Festiwalowa porcja o pojemności 0,3 l kosztować będzie 7 zł. Duże piwo sprzedawane będzie w regularnej cenie.

Za zaliczenie wszystkich przystanków, oczywiście udokumentowane pieczątkami na karcie, uczestnik otrzyma kartę uprawniającą do 10 procent (lub 1 zł) zniżki na piwo z beczki w każdym lokalu biorącym udział w Chmielatonie. Promocja obowiązywać będzie przez pół roku.

Każdy piwosz zna ten paradoks, że im więcej wleje w siebie piwa, tym więcej robi mu się miejsca w żołądku i rośnie chęć, aby coś przekąsić. W tym roku organizatorzy zadbali o to, by na trasie Chmielatonu, w przerwach między jednym a drugim piwem, uczestnicy mogli coś przekąsić. Jedzenie serwować będzie Kult Kebab i SurfBurger.

Za zebranie dwóch pieczątek z tzw. pit-stopów, pod warunkiem odwiedzenia wszystkich pubów, każdy uczestnik otrzyma kartę uprawniającą do 15-procentowej zniżki przez kwartał na jedzenie w tych lokalach.

Opinie (107) 5 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

17

kwietnia

Maleńczuk + Rhythm Section Gdańsk, Stary Maneż

Kultura

Miniserial Teatru Miniatura o pandemii. Papety opisują rzeczywistość
Miniserial Teatru Miniatura o pandemii
Nowe spektakle dostępne online, nie tylko z Trójmiasta
Spektakle online nie tylko z Trójmiasta

Kulinaria

Gdynia: produkty z hali z dostawą do domu
Gdynia: produkty z hali dowożą do domów
Dania w słoiku. Coraz popularniejsza oferta
Dania w słoiku: coraz popularniejsze

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Nagrody przyznawane podczas Gdynia Film Festival to: