• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Chowają pieniądze w miejscach publicznych. Gra miejska czy żart?

wro
17 maja 2024, godz. 13:15 
Opinie (53)
aktualizacja: godz. 10:58 (21 maja 2024)
Pieniądze ukrywane są w charakterystycznych miejscach Trójmiasta. Pieniądze ukrywane są w charakterystycznych miejscach Trójmiasta.

Część naszych czytelników na pewno pamięta akcję promocyjną popularnych chipsów, kiedy to w paczkach można było znaleźć zawinięte w folijkę banknoty. Tym razem, schowanymi w różnych punktach Trójmiasta pieniędzmi, kusi swoich obserwatorów profil Miejscy Poszukiwacze. Czy banknoty naprawdę tam są? Tego nie wiemy, ale coraz więcej osób rusza na poszukiwania.IMPREZY I WYDARZENIA Lubisz gry miejskie? Sprawdź te wydarzenia

cze 21
Gra terenowa Srebrne gody. 25 zagadek
Kup bilet
cze 22
Gra terenowa Srebrne gody. 25 zagadek
Kup bilet

Czy zdarzyło ci się kiedyś znaleźć pieniądze?Aktualizacja: wtorek godz. 10:58

Skontaktowali się z nami organizatorzy - wiemy już na czym polega akcja.

- Jesteśmy parą, która uwielbia sport, gry planszowe i geocaching (czyli szukanie i chowanie małych skrytek rozsianych po świecie wraz z innymi użytkownikami przy użyciu aplikacji). Od jakiegoś czasu myśleliśmy jak moglibyśmy jeszcze bardziej poszerzyć naszą pasję. Wpadliśmy na pomysł, by wykorzystać do tego social media. (...) W ten sposób możemy zachęcić ludzi do ruchu, spaceru i spędzenia fajnie czasu na świeżym powietrzu, a nawet poznać się z innymi poszukiwaczami. Taki mały prezent potrafi być świetnym motywatorem do działania (śmiech). My, na ten czas, mamy z tego masę przyjemności i świetnie jest zobaczyć na żywo radość osób, które znajdują naszą skrytkę - napisali tajemniczy Miejscy Poszukiwacze.

- Dlaczego 'rozdajemy' właśnie pieniądze? Pieniądze, mamy nadzieję, są tylko początkiem, na pewno w pewien sposób przykuwają uwagę, a także można je łatwo schować. Czasami ta 'stowka' potrafi zdziałać wiele radości, ale też wielu osobom może się przydać. Nie, nie śpimy na pieniądzach i nie mamy na celu na takich się promować. Stwierdziliśmy po prostu, że to będzie dobry pomysł na start projektu. Na pewno będziemy urozmaicać nasze skrytki, zarówno ich zawartość jak i ich skomplikowanie. Mamy sporo pomysłów na przyszłość, ale nie chcemy wszystkiego zdradzać teraz, na pewno warto nas obserwować na naszych socialach.
Miejscy Poszukiwacze to profil, który w połowie kwietnia pojawił się w social mediach. Znajdziemy go na Instagramie oraz Tik Toku. Jego twórcy co kilka dni publikują filmiki, na których zdradzają lokalizację skrytki, w której ukryty jest banknot pięćdziesięciu- lub stuzłotowy. Zasada jest prosta - kto pierwszy, ten lepszy.

Tajemnicą jest kto jest założycielem profilu i dlaczego postanowił w ten nietypowy sposób dzielić się pieniędzmi. Organizatorzy "zabawy" określą ją w hasztagach mianem gry miejskiej. "Świetna inicjatywa na rozruszanie ludzi, może sam się podejmę któregoś razu, bo mam całkiem niedaleko" napisała w komentarzach jedna z obserwatorek profilu. "Taki jest plan, ruch to zdrowie, zapraszamy do zabawy ;)" odpisali Miejscy Poszukiwacze.Do tej pory tajemnicze pakunki chowane były m.in. w okolicach Ergo Areny, hotelu Marriott w Sopocie i Skweru Kościuszki w Gdyni.

Czy prezentowane na filmach pieniądze, rzeczywiście tam są? Miejscy Poszukiwacze zachęcają znalazców, by dzielili się w social mediach filmami i zdjęciami swojego znaleziska. Rzeczywiście, pod postami znajdują się komentarze osób, które twierdzą, że udało im się znaleźć banknot.

Pojawiają się też głosy krytyczne: "Filmik chyba nie z dzisiaj patrząc na pogodę" pisze jeden z obserwatorów, "Miałam ustawione powiadomienia o dodawaniu filmików. Filmik został dodany, po 3 minutach mój mąż był na miejscu i co? Nic tam nie było" pisze inna internautka.

Kolorowe kamyki znów widziane w Trójmieście Kolorowe kamyki znów widziane w Trójmieście
wro

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (53)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Ed Sheeran 2024 Gdańsk (6 opinii)

(6 opinii)
344 - 444 zł
pop

Koszykówka: TREFL Sopot - King Szczecin

39 - 59 zł
mecz

Strefa Trojmiasto.pl na Cudawiankach

w plenerze, gry

Katalog.trojmiasto.pl - Nowe Lokale

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Technikalia to impreza dla studentów: