• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Ciekawe imprezy w plenerze: gry miejskie, terenowe, spacery tematyczne i pokazy

Magdalena Raczek
3 grudnia 2020 (artykuł sprzed 3 lat) 
W Trójmieście organizowane są różnego rodzaju gry miejskie, terenowe, parkowe, spacery na orientację albo tematyczne. Na zdjęciu Gra Miejska #widzimysięnamieście. W Trójmieście organizowane są różnego rodzaju gry miejskie, terenowe, parkowe, spacery na orientację albo tematyczne. Na zdjęciu Gra Miejska #widzimysięnamieście.

W czasie trwającej epidemii i wobec różnorakich obostrzeń zmieniają się nasze zwyczaje i formy spędzania wolnego czasu. Kultura przeniosła się do sieci, ale nie każdy lubi długotrwałe obcowanie z monitorem. Dlatego organizatorzy imprez kulturalnych również starają się o ofertę na świeżym powietrzu. Mimo pory roku coraz chętniej wybieramy wydarzenia w plenerze, a tych w Trójmieście nie brakuje. Są to m.in. gry miejskie, terenowe, parkowe, spacery na orientację albo tematyczne. Każdy znajdzie coś dla siebie.Spacery w Trójmieście


Warto poszukać dla siebie takiej formy rozrywki. W zależności od tego, czy wolicie przebywać w przestrzeni miasta, czy raczej wśród zieleni parkowej albo w lesie bliżej natury, macie do wyboru w Trójmieście różnego rodzaju gry miejskie, terenowe, parkowe, spacery na orientację albo tematyczne. W najbliższym czasie czeka nas co najmniej kilka takich wydarzeń.

Filmowa gra miejska z kubkiem kawy na wynosBrakuje wam smacznej kawy w ulubionej kawiarni albo dobrego filmu w doborowym gronie? Jest na to rada. Grę miejską w filmowym stylu na terenie Starego Miasta organizuje kawiarnia filmowa W Starym Kadrze. Impreza o wdzięcznym tytule, nawiązującym do filmu Stevena Spielberga - "Złap mnie, jeśli potrafisz, odbędzie się w najbliższą sobotę (5.12) i niedzielę (6.12). Rozpocznie się o godz. 12, ale dołączyć do niej będzie można do godz. 15. Kawa proponowana jest na wynos. Wstęp wolny.

- Pomysł na grę wziął się oczywiście z tego, że wciąż nie możemy zapraszać gości do wnętrza kawiarni. Okres przedświąteczny był dla nas zawsze szczególny. To właśnie jesienno-zimowe wieczory przyciągały do nas wielu gości. Mogli się u nas ogrzać z kubkiem gorącej czekolady czy herbaty, zrobić ozdoby na świąteczną choinkę i posłuchać kolęd retro. Mimo wszystko próbujemy zapewnić chociaż część tych atrakcji. Gra miejska ma być również propozycją dla wszystkich, którzy szukają pomysłu na spędzanie wolnego czasu poza domem. Mamy nadzieję, że chociaż w ten nadchodzący weekend będziemy mogli spędzić wspólnie czas - mówi Przemysław Czaja z kawiarni W Starym Kadrze.

Cykl "Filmowe Trójmiasto" - dużo wiadomości o lokalnym kinieGra odbywa się w otwartej przestrzeni Starego Miasta, gdzie rozlokowane zostaną zagadki. Pomiędzy punktami będzie trzeba przejść pieszo. Wskazówki do pierwszej lokalizacji opublikowane zostaną na kawiarnianym Facebooku oraz Instagramie o godz. 12. Pierwsza zagadka doprowadzi uczestników gry do miejsca, w którym będą na nich czekały karty gry i mapy. Pomogą one w dalszym rozwiązywaniu zagadek. Należy zabrać ze sobą coś do pisania. Każdy punkt kontrolny gry trzeba będzie również sfotografować, zatem należy mieć ze sobą smartfon z dostępem do internetu. Rozwiązanie zagadek i dotarcie do ostatniego punktu gry zajmie około godziny. Do wygrania: filmy DVD, bony podarunkowe kawiarni, kubki ceramiczne, nalewki, książki i inne. Dodatkowo wszystkim uczestnikom w dniu gry przydzielony zostanie rabat 20 proc. na dowolne zamówienie z menu kawiarni. Dla osób, którym nie uda się rozwiązać wszystkich zagadek, czekają nagrody pocieszenia.

 • Filmowa gra miejska "Złap mnie, jeśli potrafisz" odbędzie się w najbliższą sobotę (5.12) i niedzielę (6.12).
 • Filmowa gra miejska "Złap mnie, jeśli potrafisz" odbędzie się w najbliższą sobotę (5.12) i niedzielę (6.12).
 • Filmowa gra miejska "Złap mnie, jeśli potrafisz" odbędzie się w najbliższą sobotę (5.12) i niedzielę (6.12).
 • Filmowa gra miejska "Złap mnie, jeśli potrafisz" odbędzie się w najbliższą sobotę (5.12) i niedzielę (6.12).
 • Filmowa gra miejska "Złap mnie, jeśli potrafisz" odbędzie się w najbliższą sobotę (5.12) i niedzielę (6.12).

Gry parkowe i terenowe na orientacjęGry parkowe na orientację to z kolei świetny wybór dla wszystkich tych, którzy lubią chodzić z mapą i szukać wyznaczonych punktów lub biegać na świeżym powietrzu. Nie trzeba wyjeżdżać nigdzie za miasto, bo gry rozgrywają się na terenie trójmiejskich parków w wybranych dzielnicach oraz w okolicznych lasach. Gry Parkowe na Orientację organizowane przez Bractwo Przygody Almanak to dobra okazja do spaceru z całą rodziną na świeżym powietrzu. Dzięki temu, że trasy podzielone są na różne kategorie (rodzinna - łatwa; łazik - łatwa, preferująca umiejętności nawigacyjne; tułacz - trudna, przydatne umiejętności nawigacyjne i kompas; biegacz - najdłuższa) każdy może dopasować wycieczkę do siebie. Już w najbliższą sobotę (5.12) można wędrować z mapą po Kozaczej Górze, w niedzielę (6.12) można się wybrać na taką grę do Gaju Gutenberga, a za tydzień 13.12 czeka nas Witomino.

Gry na orientację w Trójmieście


Podobne imprezy, czyli "Harpusie z mapą" organizuje Pomorski Klub Orientacji Harpagan. Trasy: zielona - krótka i łatwa, doskonała dla rodzin z dziećmi; niebieska - średnia i dość łatwa; czerwona - dość długa i dość trudna, dla osób z doświadczeniem; czarna - długa i trudna. Najbliższe gry to: 6.12 Jasień, 12.12 - Leszczynki. Jeśli jednak ktoś nie lubi zorganizowanych imprez ani towarzystwa, ale nie ma pomysłu na trasę ciekawego spaceru, może również wybrać się samodzielnie. Takie wyjście "Z Mapą do Lasu" w wersji samodzielnej (trasa jest aktywna do godz. 13:30 w niedzielę, 6 grudnia) organizuje UKS "Azymut 45" Gdynia. Proponowany szlak to Gdynia Demptowo. Pomorski Klub Orientacji Harpagan proponuje z kolei Samodzielnego Harpusia w Gdańsku Osowie (do 6.12). To tylko wybrane imprezy z tej kategorii.

 • Gry parkowe na orientację to świetny wybór dla wszystkich tych, którzy lubią chodzić lub biegać z mapą i szukać wyznaczonych punktów.
 • Gry parkowe na orientację to świetny wybór dla wszystkich tych, którzy lubią chodzić lub biegać z mapą i szukać wyznaczonych punktów.
 • Gry parkowe na orientację to świetny wybór dla wszystkich tych, którzy lubią chodzić lub biegać z mapą i szukać wyznaczonych punktów.

Spacer po Wrzeszczu ze słuchowiskiem i mapkąTegoroczna Noc Wrzeszcza odbywa się w nietypowej formule jako 6-odcinkowe słuchowisko pt. "Sen Nocy Leśnej", poświęcone Parkowi Jaśkowej Doliny we Wrzeszczu, transmitowane online na Youtube i najważniejszych serwisach streamingowych. Jest także do kupienia w formie limitowanej płyty CD ze specjalnym utworem Pawła Szamburskiego. Organizatorzy przygotowali również mapki, które można nabyć na stronie wydarzenia, a jeśli wybierzemy się na spacer do parku w niedzielę, 6 grudnia, od godz. 12 do 13 będziemy mogli otrzymać mapkę za darmo - będą rozdawane przy Altanie GutenbergaMapka w zachodniej części parku Jaśkowej Doliny. Na mapie zaznaczono ponad 30 najciekawszych miejsc: można wejść na Górę Jana, skąd szlakiem dawnej promenady przejść na Królewskie Wzgórze, zwane też Ślimakiem, gdzie znajduje się punkt widokowy na Gdańsk. Dalej można powędrować przez Gaj Śpiewaków do Teatru Leśnego i wejść na Diabelski Mostek. A potem przespacerować się Ścieżką Filozofów lub wejść na Wzgórza Kopernika albo Heweliusza.

Przeczytaj także: Nietypowa Noc Wrzeszcza. Poznaj zakamarki dzielnicy

- Punktem wyjścia do spaceru jest słuchowisko. Zachęcamy, aby ze słuchawkami na uszach wybrać się na spacer i odwiedzać miejsca, o których opowiadają bohaterowie słuchowiska. Pokazujemy trasy i miejsca o często nieznanej historii - wiele osób nie wie, dlaczego konkretne wzgórza albo polany mają takie, a nie inne nazwy, i co się na nich działo. Festynowa Łąka to obecnie parking samochodowy - w XIX w. bawiło się tam 20 tys. osób, a wokół były kawiarnie. Na jej terenie rośnie historyczny dąb, który ma 157 lat. Warto wybrać się też na pozostałości Cmentarza Żydowskiego przy ulicy Traugutta, po którym praktycznie nie ma już śladu. Jednym z elementów słuchowiska jest też quiz - w kawiarni Morze Kawy można pobrać specjalne karty z pytaniami - odpowiedzi należy szukać w słuchowisku i na naszej mapce. Nasz spacer zachęca do spacerowania po przepięknych zakątkach przyrody, ale też odkrycia historii tego miejsca, które wcale nie jest lasem, lecz jednym z pierwszych publicznych parków w Europie. Słuchowisko trwa około 70 minut i taki czas trwania spaceru może być satysfakcjonujący. Nie narzucamy trasy - można wybierać dowolne punkty z mapy - mówi Jakub KneraFundacji Palma.
 • Ze słuchawkami na uszach i z mapą w ręku można wybrać się na spacer i odwiedzać miejsca, o których opowiadają bohaterowie słuchowiska "Sen Nocy Leśnej".
 • Ze słuchawkami na uszach i z mapą w ręku można wybrać się na spacer i odwiedzać miejsca, o których opowiadają bohaterowie słuchowiska "Sen Nocy Leśnej".

Pokaz ceramiczny - spacer do sztukiCiekawie zapowiada się także nietypowe wydarzenie "Wyjdź do sztuki", które odbędzie się w niedzielę, 13.12, od godziny 10 w Stoczni Cesarskiej, na placu przed budynkiem WL4 Mleczny Piotr. Będzie to pokaz prac ceramicznych na świeżym powietrzu. W trakcie wydarzenia można będzie obejrzeć wypał ceramiki wzorowany na starej japońskiej technice raku, polegającej na wypaleniu prac w specjalnych piecach, a następnie wybarwianiu ich w kotłach. Prace ceramiczne Czesława Podleśnego i Ady Majdzińskiej - pomysłodawców wydarzenia, grupy Nie/Wypaleni oraz innych trójmiejskich ceramików będzie można oglądać do godziny 15. Wystawiana ceramika będzie ponadto na sprzedaż. Na miejscu będzie można także coś przekąsić i napić się kawy.

- Będzie to jednodniowy pokaz ceramiki na świeżym powietrzu - ceramika głównie artystyczna, prezentująca twórczość artystów ceramików trójmiejskich, zarówno tych akademickich, jak i tych, którzy nie mają dyplomu ASP. Jest ogromna potrzeba wśród artystów ceramików, by się jednoczyć, wymieniać doświadczenia, wzajemnie inspirować i taki jest m.in cel tego spotkania. Pokaz będzie na świeżym powietrzu, dlatego zapraszamy wszystkich na spacer, by "Wyszli do sztuki". Liczymy na to, że pomysł się spodoba tak twórcom, jak i odbiorcom, i impreza będzie się odbywała cyklicznie - mówi Joanna Sawicka z grupy Nie/Wypaleni.
Organizatorem wydarzenia są Gdańska Grupa Ceramiczna Nie/Wypaleni oraz Fundacja Republika Marzeń. Wsparciem instytucjonalnym wydarzenia jest Oliwski Ratusz Kultury oraz Nowy Warzywniak Galeria Sztuki. Patronat nad imprezą objęła Prezydent Miasta Gdańska. Pokaz przeprowadzony zostanie z uwzględnieniem wszelkich rygorów sanitarnych i z zachowaniem dystansu społecznego.

 • Podczas pokazu będzie prezentowany wypał ceramiki wzorowany na starej japońskiej technice raku.
 • Podczas pokazu będzie prezentowany wypał ceramiki wzorowany na starej japońskiej technice raku.
 • Podczas pokazu będzie prezentowany wypał ceramiki wzorowany na starej japońskiej technice raku.
 • Podczas pokazu będzie prezentowany wypał ceramiki wzorowany na starej japońskiej technice raku.
 • Podczas pokazu będzie prezentowany wypał ceramiki wzorowany na starej japońskiej technice raku.
 • Podczas pokazu będzie prezentowany wypał ceramiki wzorowany na starej japońskiej technice raku.
 • Podczas pokazu będzie prezentowany wypał ceramiki wzorowany na starej japońskiej technice raku.

Miejsca

Wydarzenia

Opinie (10) 1 zablokowana

 • dla psiarzy (2)

  Jest jeszcze Navidog organizowany przez przystanekalaska.pl , czyli samodzielny dogtrekking. jak ktoś lubi spacerować po lesie z mapką to mają dostępne 3 trasy w Gdyni, mapy do pobrania na ich stronie. trasy są dostępne do 6.12.

  • 6 2

  • Jaka różnica? (1)

   Byłem na navidogu i taka impreza nie różni się kompletnie niczym od innych prostych imprez na nawigację. Gdzie jest różnica?

   • 1 0

   • może trasy sa bardziej przyjazne dla czworonogów?

    • 0 0

 • Polecam gry parkowe. nawet z dziećmi od 3 roku życia.

  choć wobec ryzyka covidowego nie wiem czy teraz bym poszedł

  • 0 5

 • Gdańsk jest nieprzebranie ciekawym miastem (1)

  Gdańsk jest nieprzebranie ciekawym miastem.

  • 3 1

  • gdansk jest zasmiecany przez takich organizatorow.

   to szkodniki jak harcerze w bieszczadach.

   • 1 3

 • Zbierajcie po sobie te smieci z drzew. Plastiki potem zostaja na drzewach miesiacami

  np przy glownych schodach z kartuskiej na suchanino. Jak to potem wyglada?

  • 1 2

 • Jak już to spacery w gronie najblizszej rodziny lub samodzielnie

  i kazdy po swoich indywidualnych trasach.

  • 1 4

 • Polecam Harpusie

  Bardzo fajne spacery z mapą. Dzieci uwielbiają szukać punkty kontrolne.
  A w niedzielę dodatkowo mam tuż pod domem :)

  • 2 1

 • Gra miejska

  Polecam serdecznie gry miejskie dla lubiących spacery, historie o mieście i zagadki rodem z filmów i gier komputerowych!!

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Body Worlds Vital - wystawa human body (73 opinie)

(73 opinie)
65 - 75 zł
wystawa

Festiwal Remcon 2024 (13 opinii)

(13 opinii)
70 - 130 zł
warsztaty, zlot, gry

Ralph Kaminski & MBBiTW | To bal jest nad balem (7 opinii)

(7 opinii)
109 - 209 zł
Kup bilet
pop

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

W trakcie Open'era na swoim jedynym koncercie w Polsce wystąpił zespół: