Wiadomości

stat

Coma świętowała 15. urodziny w Parlamencie

Posłuchaj, co do powiedzenia o 15 latach działalności Comy ma jej lider, Piotr Rogucki.


Dla fanów Comy niedzielny koncert w gdańskim Parlamencie był idealny. Z okazji swoich 15. urodzin muzycy przygotowali dla publiczności specjalny występ.Na scenie nie zabrakło charakterystycznej dla Comy teatralizacji rockowego widowiska.
Na scenie nie zabrakło charakterystycznej dla Comy teatralizacji rockowego widowiska. fot. Anna Szczodrowska/trojmiasto.pl
Prezentem od zespołu było losowanie utworów, które złożyły się na urodzinową setlistę.
Prezentem od zespołu było losowanie utworów, które złożyły się na urodzinową setlistę. fot. Anna Szczodrowska/trojmiasto.pl
Koncert wyprzedał się do ostatniego biletu.
Koncert wyprzedał się do ostatniego biletu. fot. Anna Szczodrowska/trojmiasto.pl

Zespół Coma:

uwielbiam 54%
lubię czasem posłuchać 24%
znam, ale nie słucham 8%
jest beznadziejny 7%
nie znam 7%
zakończona Łącznie głosów: 393
Urodzinowym prezentem od zespołu był sposób doboru utworów - coś co w przypadku zespołów tej rangi jest dla publiki zawsze sprawą priorytetową. Łódzcy muzycy nie poszli na łatwiznę i zamiast odegrać z góry przygotowaną listę największych przebojów, zdali się na los. A dokładniej na przypominającą koło fortuny maszynę losująca, za pomocą której co trzy utwory wybierano piosenki, które następnie Coma wykonywała.

W puli znalazło się aż 60 kompozycji: od tych najstarszych, które najwierniejsi fani pamiętają jeszcze z czasów przed płytowym debiutem, po najnowsze przeboje z wydanej w ubiegłym roku - piątej w dorobku łodzian - płyty. Nikt więc nie mógł mieć powodów do narzekań, że jego ulubiony utwór nie był przewidziany na ten wieczór.

W ciągu ponad dwugodzinnego koncertu fani usłyszeli m.in. takie przeboje jak: "Pierwsze wyjście z mroku" i - zaśpiewanego na scenie przez ochotniczkę z publiki - "Leszka Żukowskiego" czy najnowsze hity "Deszczowa piosenka" i "Angela". Świetnym rozpoczęciem było kilkunastominutowe intro w postaci "Zaprzepaszczonych sił wielkiej armii świętych znaków".

Publiczność, która wykupiła bilety do ostatniego miejsca w Parlamencie, nie była przypadkowa. Można było odnieść wrażenie, że każdy z wylosowanych kawałków przyjęłaby z równym entuzjazmem i równie ochoczo zaśpiewałaby chóralnie z wokalistą, Piotrem Roguckim.

Coma - jak to ma w zwyczaju niemal na każdym koncercie - zadbała również o dopiętą na ostatni guzik oprawę wizualną swojego rockowego widowiska. Standardem już są ich sceniczne przebieranki i teatralizacja występu przerywana wręcz kabaretowymi zaczepkami lidera w stronę publiczności. Tym razem to wszystko wspierały wizualizacje, które wyświetlano na telebimie za plecami muzyków.

Okazały się nimi zabawnie zmiksowane archiwalne nagrania z sesji studyjnych, scenicznych kulis czy programów telewizyjnych, w których Coma w ciągu ostatnich 15 lat swojej działalności się pokazywała. Dla fanów łódzkiego zespołu był to niezwykle wartościowy, pozamuzyczny dodatek tego wieczoru.

Na koncercie w Gdańsku Coma pokazała, że daleko jej jeszcze do emerytury. Muzykom nie brakuje energii na scenie, rosną kolejne pokolenia fanów, a Piotr Rogucki swoją wyjątkową charyzmą wciąż potrafi stworzyć tę charakterystyczną, niewidzialną więź z publicznością.

Dla ponad ośmiuset fanów, którzy po brzegi wypełnili w niedzielę gdański Parlament, z pewnością był to koncert idealny. Kolejny raz Coma zagra w Trójmieście już 29 listopada w gdyńskim klubie Pokład.

Opinie (25)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

31

maja

Kino Samochodowe - Gdynia Gdynia, Gdynia Arena

05

czerwca

Kino samochodowe - Kino Kul... Gdańsk, Stadion Energa Gdańsk

14

czerwca

Targi PupiLove Gdańsk, Galeria Metropolia

Kultura

Wybitne spektakle w wersji online. Najbliższy tydzień z teatrem w sieci
Wybitne spektakle w wersji online

Kulinaria

Zamawiają jedzenie i go nie odbierają
Zamawiają jedzenie i go nie odbierają
Kawa w domu jak z kawiarni. Dobre ekspresy do kawy
Kawa w domu: dobre ekspresy do kawy

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    W którym roku oficjalnie zostało otwarte gdańskie zoo?