• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Covidowe statystyki to fikcja? Zachorowań jest więcej

Jacek
27 września 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Nasz czytelnik potwierdził zakażenie koronawirusem testem kupionym w aptece. W oficjalnych statystykach nie został ujęty. Nasz czytelnik potwierdził zakażenie koronawirusem testem kupionym w aptece. W oficjalnych statystykach nie został ujęty.

Podawane przez Ministerstwo Zdrowia statystyki dotyczące zachorowań przez koronawirus są kompletnie niemiarodajne. Skończyliśmy pandemię, tłukąc termometr i udając, że temperatury nie ma - pisze w liście do naszej redakcji pan Jacek.List naszego czytelnika publikujemy niżej.

Chorowałe(a)ś przez zakażenie koronawirusem w ostatnim czasie?

W mediach pojawiła się informacja, że fala, a właściwie "falka" covidowa (bo była dużo mniejsza w porównaniu do poprzednich sezonów) spada. 23 września w całym kraju mieliśmy ponad 4,4 tys. oficjalnych zachorowań przez koronawirus. Zestawiając to z poprzednim tygodniem, mamy mniej przypadków o ponad tysiąc.

Dobra wiadomość? Nie do końca, bo te statystyki są niemiarodajne. Przekonałem się o tym na własnej skórze.

Zachorowałem przez koronawirus, w statystykach mnie nie byłoWszystko zaczęło się od drobnej - jak nam się wydawało - infekcji, którą w piątek, 16 września, złapała moja żona. Rano skarżyła się na niewielkie drapanie w gardle, ale już wieczorem była doszczętnie rozłożona przez chorobę.

Ogromne zainteresowanie szczepieniem czwartą dawką przeciw COVID-19 Ogromne zainteresowanie szczepieniem czwartą dawką przeciw COVID-19

Podejrzewaliśmy, że to mógł być koronawirus, więc zastosowaliśmy samoizolację i czekaliśmy na wizytę u lekarza rodzinnego. Pani doktor "przyjęła" moją żonę "na telefon" - za pośrednictwem niesławnej teleporady.

Po opisanych objawach stwierdziła wprost:

- To koronawirus, omikron. Ale proszę się upewnić i kupić test w aptece.
Poprosiliśmy więc znajomych o zrealizowanie recept na leki łagodzące kaszel, ból w klatce piersiowej i ból głowy oraz zakup testów na koronawirus.

Zrobiliśmy z żoną testy 20 września, oba były jednoznaczne: jesteśmy zakażeni.

Pani doktor zaleciła izolację (zaleciła, bo obligować do niej już nie można, wszak pandemia "się skończyła"), kazała przyjmować ibuprofen i... dzwonić na 112, gdyby zaczęły się duszności.

Koronawirus raport zakażeń 21.09.2022 (środa). W kraju wzrost, na Pomorzu spadek Koronawirus raport zakażeń 21.09.2022 (środa). W kraju wzrost, na Pomorzu spadek

Dziewięć przypadków COVID-19. Ile "ukrytych"?Tego samego dnia oficjalne statystyki mówiły o... dziewięciu zakażeniach koronawirusem w Gdańsku. Oczywiście ani ja, ani moja żona - choć byliśmy chorzy - nie zostaliśmy w nich ujęci. Pytanie, ile takich osób jak my było w całym mieście? Podpowiedzią mogą być kolejki do lekarzy rodzinnych. Limity przyjęć do przychodni na dany dzień "rozchodziły" się w ciągu 15 minut.

To tylko potwierdzało nasze przypuszczenia, że w Polsce pandemia wcale się nie skończyła: po prostu resort zdrowia uznał, że gdy zamknie oczy, to problem zniknie, a jak stłucze termometr, to temperatury u chorego nie będzie.
Jacek

Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie. A my z radością nagrodzimy najciekawsze teksty biletami do kina lub na inne imprezy odbywające się w Trójmieście.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (174)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sea You 2024

159 - 209 zł
Kup bilet
festiwal muzyczny

Wielka Szama na Stadionie - wielkie otwarcie sezonu w Gdańsku! (10 opinii)

(10 opinii)
street food

Kwiat Jabłoni "Nasze ulubione kluby" (8 opinii)

(8 opinii)
169 zł
Kup bilet
pop

Najczęściej czytane

Sprawdź się

Sprawdź się

Punktem kulminacyjnym gdyńskiej imprezy Cudawianki, organizowanej na powitanie lata, są koncerty, które przyciągają tłumy mieszkańców: