Wiadomości

stat

Cztery żywioły w Parku Oliwskim

Parkowanie to całodzienny piknik na trawie w Parku Oliwskim.
Parkowanie to całodzienny piknik na trawie w Parku Oliwskim. Jarosław Marciuk

Zakaz chodzenia po trawie w Parku Oliwskim na weekend 7-8 sierpnia można uznać ze nieoficjalnie zniesiony. Parkowanie, czyli święto najpiękniejszego parku w Gdańsku, stawia w tym roku na zderzenie czterech żywiołów - wśród blisko 30 wydarzeń znalazł się m.in. koncert w powietrzu, naśladowanie śpiewu ptaków i lepienie miasta ze 100 kg gliny.Kliknij i pobierz ulotkę z dokładną rozpiską wszystkich wydarzeń Parkowania.
Kliknij i pobierz ulotkę z dokładną rozpiską wszystkich wydarzeń Parkowania. mat. prasowe
- Żywioły zawsze postrzegano jako cztery twórcze energie wszechświata, które mieszają się w rozmaitych proporcjach, by zachowana była równowaga. I to właśnie przyświecało nam w układaniu programu tegorocznej imprezy - tłumaczy Emilia Orzechowska, organizatorka imprezy ze Stowarzyszenia A Kuku Sztuka.

A ten został wypełniony wydarzeniami dosłownie po brzegi - w przeróżnych zakątkach Parku Oliwskiego od godz. 9 do 23 co chwilę będzie się coś działo. Na dobry początek dnia można odbyć spacer z ornitologiem, który opowie o ptasich mieszkańcach parku, spróbować porannej gimnastyki na zajęciach z jogi i tai-chi czy wzmocnić siły śniadaniem na trawie.

Dla najmłodszych przygotowano warsztaty konstruowania kalejdoskopów i lepienia w 100 kg gliny, z której dzieciaki będą miały za zadanie zbudować glinoland. - Wyjątkowo zapowiada się sobotni projekt "Ptasie Radio", podczas którego każdy będzie mógł nagrać swoją wersję ptasiego śpiewu. Następnego dnia zmontowane dźwięki wyemitujemy z głośników na drzewach - mówi Orzechowska.

Silną reprezentację podczas tegorocznego Parkowanie będzie miała muzyka i to w bardzo nietypowych odsłonach. W sobotę duet perkusyjny Tomka Sowińskiego i Tomka Chołoniewskiego da akustyczny "koncert w powietrzu", którego założeniem jest użycie powietrza jako nośnika dźwięku. Natomiast w niedzielę zagra Mapstation niemieckiego mistrza elektroniki Stefana Schneidera, który na jedynym koncercie w Polsce przedstawi projekt "Africa Chamber", inspirowany muzyką czarnego lądu.

- Przez całą imprezę będzie można wypożyczyć odtwarzacze mp3 z "Audioteką 4 żywiołów" - dźwiękowym opracowaniem żywiołów, przygotowanym przez czterech artystów z różnych zakątków świata - mówi Orzechowska. - Z takim audioguidem będzie można spacerować po całym parku i konfrontować muzykę z oglądanym otoczeniem.

Kulminacyjnym punktem Parkowania będzie wystawa "Piąty element", w ramach której artyści z Japonii, Gwatemali i Polski zaprojektowali swoje instalacje w przydomowych ogródkach przy ul. Kwietnej. Będzie to jedyny punkt festiwalu poza granicami Parku Oliwskiego.

Aby ułatwić znalezienie wszystkich wydarzeń, organizatorzy przygotowali dwa punkty informacyjne przy wejściach do parku - pierwszy przy głównej bramie od strony ul. op. J. Rybińskiego, drugi przy bramie od strony Katedry Oliwskiej. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Opinie (13) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

12

grudnia

Jarmark Świąteczny w Gdyni Gdynia, Plac Grunwaldzki

13

grudnia

SpaceFest 2019 Gdańsk, B90

14

grudnia

Zadzwońcie po Milicję Gdynia, Gdynia Arena

Kultura

Niezwykłe zdjęcia Drogi Królewskiej
Niezwykłe zdjęcia Drogi Królewskiej
Eksperyment Zimbardo w Gdańsku
Eksperyment Zimbardo w Gdańsku

Kulinaria

Makłowicz, Popielarz i Dymek uczą gotować w Trójmieście
Gotowanie z szefem kuchni w Trójmieście
Romans tradycji z nowoczesnością. Otwarcie restauracji Monastico
Otwarcie restauracji Monastico

Planuj z nami tydzień

    Najczęściej czytane

    Sprawdź się

    Bloger "Make Life Harder", który okazał się być gdańskim poetą to: